Co právě pijete ...

Máte-li náměty, poznámky či nápady k chodu fóra či si chcete jen tak pokecat, sem s tím.
Odpovědět
spyna
Znalec
Znalec

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od spyna » 10 čer 2019, 14:47

A teď ještě jestli bude někdo odvážný a bude se z toho vybrušovat :lol:
Whiskybase | Vzorky na výměnu - akt. 27.2.2019

nidan
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od nidan » 10 čer 2019, 15:56

spyna píše:
10 čer 2019, 14:15

Tuším v rámci WB boduješ i ty Nidane, ne? Tak prozraď jak to děláš :?:
já boduju 25:25:25:25
takovej průměr mám nastavenej na 20, když je lepší tak dostává víc, hlavně u vůně obvykle je moje max 22, tam sem nějakej moc přísnej co koukám :)
jinak co má ode mne za mne 90+ považuju za top whisky, co je naopak okolo 60 jsou už opravdu břečky :) ale co koukám aktuálně na WB tak z hodnocenejch 861 vzorků mám průměr 82,29 bodu takže není tak zle :D nejvíc sem dal 95 a nejméně 60 bodů...

Petr
Guru
Guru

Příspěvek od Petr » 10 čer 2019, 19:34

Příspěvek od salam15 » 10 čer 2019, 00:14
.... Nejslabší byl Oban GoT. Na popíjení dobrý ale degustovat není moc co, nebo jak by se to tu teď mělo psát, abych někoho nenadzvedl ze židle.
Je to samozřejmě jen můj názor a je to celkově vynikající whisky, na níž se podíleli samí zkušení profesionálové (včetně profesionálů z marketingového oddělení) a srdcaři, ale tentokrát se to přeci jen zde často vysmívanému Dr. Billovi a zkušeným zaměstnancům Diagea z účetní jednotky Talisker povedlo lépe.
Teploty stoupají, vzduch se tetelí před bouřkou. Někde už blesk asi praštil ..... Nebo si mám poskočit, aby mi došlo?
Jo formulovat myšlenky a dát je na papír, není jednoduché a leckdy účelem se míjející.Trpím sice rozbíhavým myšlením, v písemném projevu se přesto snažím držet niť. I tak asi s kolísavým úspěchem nebo u mých příspěvků zde na fóru někteří používají při čtení slůvko "dál". Jinak si nedovedu vysvětlit, že v nich někdo najde, že jsem v nich na někoho nastoupil s politickou korektností. Co budu živ, budu zastávat, např. že od přírody jsou většinou samci a samice, u lidí otcové, matky, dcery a synové, strejdové, tety a vím já, co ještě. Má-li to někdo jinak, prosím, má právo na svoje místo na slunci ... Moje další politicky nekorektní postoje na svoji obhajobu ponechám stranou. Pak už bych nic jiného nenapsal.
Že bych někoho tlačil do autocenzury při hodnocení whisky si rovněž nemyslím. Ba naopak neotřelého a osobitého přístupu si cením. Každého zájemce přesvědčuji, ať věří hlavně svému nosu a patru a koštuje, koštuje, koštuje !!! Co chce a jak chce!!! Případně popíjí, může být i repete. Nedá na body, doporučení a ani se nehoní za "výhodnými" nákupy!!! Dokáže-li, nad to, svými slovy sdělit ostatním svůj prožitek, tím lépe!!!! Stačí i komentovat, srovnat whisky mezi sebou.
Jak se stalo, že jsem tady píchl do vosího hnízda, tož genezi jsem snad dostatečně uvedl jinde (si myslím). Že (asi salam15) psal o Ardbeg Drum volně řečeno "za ty prachy bídná whisky", a za to mu dávám čočku? Bavil jsem se s jedním Tchajwancem - ani drahá, ani bídná: :P A teď, je to pravda nebo si z vás dělám prd..? Jak se to pozná napsané?? To je ten rozdíl mezi hospodou a zdejším diskuzním fórem.
Cosi zplodím a tady vyplesknu - sto lidí to čte jinak, než jsem zamýšlel. Takže jo, diskutujme (pišme), hlavně nezapomeňme "Whisky pravá, radost dává!"
Na margo Lumsdena a jemu podobných - nemám, čím bych více obhajoval svůj obdiv a respekt k těmto lidem. Mimo jiné, oni i "distillery managers" musejí odolávat tlaku peněz. Ten představují účetní a marketingoví šamani. Však se to mnohým zajedlo, a pokud mají možnosti, jdou si svou cestou. Těm, co mají na tyhle věci "svůj názor", doporučuji - ověřte si ho jeden rok třeba na své jabkovici! Možná pak taky uslyšíte "sračka" nebo i sami naznáte. Jestli právem nebo neprávem? Říká se tomu pokus, omyl.
Ve Skotsku i mnohde jinde, řeknete, jakou si představujete whisky a jsou lidé, kteří vám ji spolehlivě vyrobí. Třeba s desetiletou perspektivou.
Já nejsem vyhlášený milovník irské whiskey, ale když se řekne Midleton Distillery, tak, jako technik, smekám klobouk. Pak se k tomu přidají ty "irské tanečky", a klobouk jde až na uši... Ale slovo sračka ode mne, ani v takovém případě, neuslyšíte. Mám v sobě pouhopouhou předpojatost a už to je problém.
Jo předpojatost, ta dokáže být pěkná sviňa! Žádný kontext, povinně koštovat naslepo bychom alespoň měli!! To bychom asi koukali! :geek:
Myslím, že jsem se spustil až, až. Ke všemu nasucho.
:hand:

Petr.D
Znalec
Znalec

Příspěvek od Petr.D » 10 čer 2019, 20:26

Ardbeg Drum Committee Release, není to zrovna žádný zázrak, přesto jsem si chtěl koupit další láhev na WB, dokonce jí prodával jeden z naších členů, bohužel to neklaplo :oops:
PS: "všechny nerašelinné whisky jsou hnus"
"všechny nerašelinné whisky jsou hnus"

Mirek
Znalec
Znalec

Příspěvek od Mirek » 10 čer 2019, 20:34

Petr.D píše:
10 čer 2019, 20:26
Vidím uvozovky, to bude ňákej citát...kdo to napsal? :mrgreen:
V každé organizaci je aspoň jedna osoba, která ví, o co jde. Tu je třeba najít a zastřelit.

Petr.D
Znalec
Znalec

Příspěvek od Petr.D » 10 čer 2019, 20:39

Jeden fajnšmekr, co z 0,02 vzorku dokáže udělat klasickou , slepou , on-line degustaci a zbytek vymění :lol:
"všechny nerašelinné whisky jsou hnus"

Mirek
Znalec
Znalec

Příspěvek od Mirek » 10 čer 2019, 20:45

No jo, ale to mohl být kdokoliv... :lol:
V každé organizaci je aspoň jedna osoba, která ví, o co jde. Tu je třeba najít a zastřelit.

spyna
Znalec
Znalec

Příspěvek od spyna » 10 čer 2019, 21:38

Petr píše:
10 čer 2019, 19:34
... Jinak si nedovedu vysvětlit, že v nich někdo najde, že jsem v nich na někoho nastoupil s politickou korektností...
Petře tu "Politickou korektnost" jsem dával pochopitelně do závorek jako nadsázku. Dobře vím, že ty na tohle opravdu netrpíš a naopak nemáš problém nazývat věci pravými jmény. Ale v pravdě o to víc mě překvapilo jak jsi reagoval na vcelku nevinné komentáře ve smyslu "za ty prachy bídná whisky". Přitom hodnocení tohoto typu je velice časté (tj. srovnání cena výkon), ať už v pozitivním či negativním. Dokonce bych řekl, že to není ani nijak výrazně neuctivé vůči "distillery managers", neb asi většina z nás chápe, že o tom jak drahá whisky bude, tito lidé nerozhodují. A to, že mnohdy nerozhodují ani o pro jejich práci důležitějších věcech, jako z jakých sudů se bude míchat, na kolik ředit, apod. si dá taky dohromady skoro každý, kdo se nebojí kouknout pod povrch marketingového pozlátka. Z toho už si myslím "každá osoba běžného intelektu" vcelku hravě odvodí, že to, že někdy spatří světlo světa ne úplně povedená whisky, rozhodně nemusí být vinou distillerů či blenderů. Ale ani úcta k těmto lidem přeci pořád není důvod zdráhat se říct, že něco považuji za nepovedené či bídné. Ovšem možná mám jen dlouhé vedení, že mi ještě pořád nedošlo co se ti na komentářích na adresu Drumu tak nelíbilo.

Ale abych se vrátil trochu k tématu: Laphroaig 10 CS Batch 10

spyna
Znalec
Znalec

Příspěvek od spyna » 10 čer 2019, 21:47

nidan píše:
10 čer 2019, 15:56

já boduju 25:25:25:25
takovej průměr mám nastavenej na 20, když je lepší tak dostává víc, hlavně u vůně obvykle je moje max 22, tam sem nějakej moc přísnej co koukám :)
jinak co má ode mne za mne 90+ považuju za top whisky, co je naopak okolo 60 jsou už opravdu břečky :) ale co koukám aktuálně na WB tak z hodnocenejch 861 vzorků mám průměr 82,29 bodu takže není tak zle :D nejvíc sem dal 95 a nejméně 60 bodů...

Chápu správně, že dle tvého hodnocení by měla po všech stránkách průměrná whisky 80 bodů (4x20) a že rozdíl mezi průměrnou vůní a "obvyklou top vůní" jsou 2 body :o ?

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 10 čer 2019, 21:51

Mirek píše:
10 čer 2019, 20:34
Petr.D píše:
10 čer 2019, 20:26
Vidím uvozovky, to bude ňákej citát...kdo to napsal? :mrgreen:
Petr.D by tohle určitě nenapsal, ten ani neví, že nějaké nerašelinné whisky existují :mrgreen:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Odpovědět