Co právě pijete ...

Máte-li náměty, poznámky či nápady k chodu fóra či si chcete jen tak pokecat, sem s tím.
Odpovědět
Uživatelský avatar
LukeD
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1236
Registrován: 23 črc 2018, 23:45
Bydliště: Brno

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od LukeD »

nidan píše: 15 srp 2019, 21:51 moje 12. clynelish a marně hledám proč je zrovna clynelish těmi největšími odborníky považována za jednu z nej palíren :oops: nechápu...osobitost to podle mne není, pomozte...nemůžu se k ní propít i když bych chtěl...
Jen takový dotaz. Propil ses někdy nějakou celou flaškou Clynelish, nebo to byly vždycky jen vzorky? Já jsem tedy zatím prd znalec, ale klasická 14yo OB je dle mého prostě skvělá (mám doma lahvování z roku 2015) a té "voskovitosti" tam cítím po kokot. Nicméně minimálně první 3 panáky byly naprosto nudné a nezajímavé. Ta flaška potřebovala pořádný čas probrat se a nadechnout jak koza drbání. IB od Blackadder také není špatná (opět tam ten vosk mám), ale komplexností za tou OB zaostává, ačkoli má mnohem vyšší voltáž. A troufám si říct, že ani jednu bych asi na základě jednoho panáku moc dobře nehodnotil.

Plus jsem někde četl či slyšel, že Clynelish je hrozně citlivá na kvalitu sudů, takže může relativně snadno zdivočet. Což platí právě hlavně pro IB.

A nakonec je tu samozřejmě ještě také ta možnost, že ti whisky z téhle palírny prostě nesedí a nikdy sedět nebude...
Obrázek Je lepší žít hodinu jako tygr než celý život jako červ.
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od nidan »

jo měl jsem láhev DE, ale už ej to čas, říkal jsem si že musím tu 14 propít celou, měl jsem jí dlouho ve skladu znemecka.eu kde čekala na další balíček, ten došel ve středu tak dneska dojde, hned jí otevřu a pustím se do další flašky :lol:
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od nidan »

joy píše: 15 srp 2019, 22:36 Uz mas asi prochlastany a propaleny trubky. Cim jinym by to bylo Obrázek. Jinak, moc Clynelishu jsem nemel, avsak mel jsem jeden, ktery chutnal jako bych kousal do svicky ze vceliho vosku. WB 6452. U zadneho jineho to nebylo.
nevím, ke springbanku jsem se vyloženě musel propít a mít dost napito abych to ocenil...ale clynelish a longmorn pořád ne a ne...nesedí mi, asi mam pořád málo napito :)
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od salam15 »

Já si koupil Clynelish 14 celkem nedávno a voskovost, jak si ji pamatuji z předchozích lahví, tam teď taky necítím, ale je to skvělý pití ;)
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od nidan »

dneska přijde tak se těším :)
Uživatelský avatar
LukeD
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1236
Registrován: 23 črc 2018, 23:45
Bydliště: Brno

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od LukeD »

nidan píše: 16 srp 2019, 07:08 jo měl jsem láhev DE, ale už ej to čas, říkal jsem si že musím tu 14 propít celou, měl jsem jí dlouho ve skladu znemecka.eu kde čekala na další balíček, ten došel ve středu tak dneska dojde, hned jí otevřu a pustím se do další flašky :lol:
Clynelish Distillers Edition jsem měl na předminulém festivalu v rámci Karlova MC a to fakt není dobré plnění (nicméně zase - měl jsem jen vzorek, navíc z čerstvě otevřené lahve). Myslím, že ji přestali vyrábět právě kvůli tomu, že moc velký úspěch nesklidila. A Serge, asi ten největší odborník na Clynelish/Brora, tvrdí, že Clynelish a sherry sudy se moc nemusí a jen opravdu málokterá z nich stojí za to, resp. málokteré dá nějaké vyšší hodnocení.

Každopádně přeju hodně štěstí s flaškou 14yo. 8-) A pokud ti ani ta nesedne, tak už na Clynelish asi kašli...
Obrázek Je lepší žít hodinu jako tygr než celý život jako červ.
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od nidan »

a to já se na ní zase nevykašlu, když je příležitost tak ochunám, třeba DO v palírně byla celkem dobrá, jen ta voskovost tam pro mne nebyla, možná že mám na to špatně kalibrovaný buňky :D
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od nidan »

ty The Distillery Reserve Collection od Chivasů mne fakt baví, většina vynikají flašky, škoda té ceny a že jsou jen 500 ml...
momentálně super sherry bomba
https://www.whiskybase.com/whiskies/whi ... gmorn-2005
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od salam15 »

To LukeD: Já si pamatuju, jak nám Jerry přivezl na HKdegu Clynelish DE v litrovce a ty sherry sudy si s tím Clynelishem tak nerozuměly, že jsme mu to radši celé vypili.
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
Uživatelský avatar
LukeD
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1236
Registrován: 23 črc 2018, 23:45
Bydliště: Brno

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od LukeD »

Už jsem dlouho neměl žádný shan, takže dnes začínám volnou sobotu s panákem Auchentoshan Valinch 2011. Ve flašce už je docela odpito, tak to neředěné není až takový brutus jako zpočátku, ale stejně budu zase ředit vodou, až se budou hory zelenat.
Obrázek Je lepší žít hodinu jako tygr než celý život jako červ.
Odpovědět