Co právě pijete ...

Máte-li náměty, poznámky či nápady k chodu fóra či si chcete jen tak pokecat, sem s tím.
Odpovědět
Walter
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1093
Registrován: 04 dub 2016, 19:34

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od Walter »

Zrovna jsem nad Eirigh Na Greine dnes přemýšlel. Vlastně i nad klasickou 12 YO, která mi kdysi dost chutnala. Jinak teď popíjím nedávno otevřenou Dalwhinnie 15 YO. Víc jak polovina lahve je fuč. Asi doma moc topím...
Mirek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1428
Registrován: 06 dub 2011, 11:11
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od Mirek »

Walter píše: 18 kvě 2021, 23:59 Asi doma moc topím...
Já bych řekl, že málo...jinak by ses nepotřeboval zahřát půlkou flašky :mrgreen: .
Nad Erikem sa nepřemýšlá, Erik sa slope! Jak dlúho vás to, kua, budu učit??? :lol:
V každé organizaci je aspoň jedna osoba, která ví, o co jde. Tu je třeba najít a zastřelit.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od Nethar »

Walter píše: 18 kvě 2021, 23:59 Zrovna jsem nad Eirigh Na Greine dnes přemýšlel. Vlastně i nad klasickou 12 YO, která mi kdysi dost chutnala. Jinak teď popíjím nedávno otevřenou Dalwhinnie 15 YO. Víc jak polovina lahve je fuč. Asi doma moc topím...
Tak to je ale náhoda, sice ne o těchto, ale také jsem zrovna o whisky přemýšlel! :lol:
Uživatelský avatar
Duthoron
Znalec
Znalec
Příspěvky: 765
Registrován: 27 kvě 2013, 21:15
Bydliště: Varnsdorf

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od Duthoron »

Já zrovna piju Nidanův růžovej vzorek (tuhle barvu už chci mít za sebou) :D Červená bude následovat.
Uživatelský avatar
Martin2
Znalec
Znalec
Příspěvky: 340
Registrován: 26 úno 2021, 22:41
Bydliště: kousek od HK

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od Martin2 »

Glenmo 10, Glenmo X a prokládám to Jamesonem Black Barrel - ve vší slušnosti, testuju co jsem ještě sám neochutnal v rámci příprav na páteční degu kde budu hostit pár přátel 9x whisky a 3x rum.
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od nidan »

Martin2 píše: 19 kvě 2021, 20:08 Glenmo 10, Glenmo X a prokládám to Jamesonem Black Barrel - ve vší slušnosti, testuju co jsem ještě sám neochutnal v rámci příprav na páteční degu kde budu hostit pár přátel 9x whisky a 3x rum.
jaká je ta X ve srovnání s 10?
Mirek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1428
Registrován: 06 dub 2011, 11:11
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od Mirek »

Sladká.
V každé organizaci je aspoň jedna osoba, která ví, o co jde. Tu je třeba najít a zastřelit.
Uživatelský avatar
Martin2
Znalec
Znalec
Příspěvky: 340
Registrován: 26 úno 2021, 22:41
Bydliště: kousek od HK

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od Martin2 »

nidan píše: 19 kvě 2021, 20:30 jaká je ta X ve srovnání s 10?
Za mě lepší, upřímně desítka mě dost zklamala - možná to je tím že mám flašku z 2020.
Dolil jsem si a zkusím to nějak popsat ale recenze neumím tak prosím o shovívavost.
Oproti desítce o dost tmavší, je to jako by v desítce nebyl E150a a v X byl ale mám pocit že když jsou obě 40% tak jsou i obě barvené a filtrované ale X je tmavší.
X úplně jinak voní, tak nějak víc plně proti desítce - desítka mi přišla nevýrazná ve skleniče na stole na dálku nic ale X mi voní pod nos na půl metru a pro mě hodně příjemně.
X chutná trochu jako Irská a asi ano je sladší ale úplně bych to jako sladkost nepopsal spíš bohatší - desítka je taková plochá a o poznání víc v ní kouše chlast, X je jemnější.
Příjde mi jako kdyby ve vůni a i v chuti X byl nějaký grain (to mám rád) ale tady to je blbost, je to SM.
X je proti desítce taková víc na mlsání - desítka mi přišla taková prázdná, nevýrazná, až naředěná (vodovatá).
Kdybych měl věštit tak mi X přijde jako desítka co nalili na dalších 5 let do AO sudů. Starší, jemnější, plnější, sladší atp.
Nebo X dosypali cukrem :lol: to by možná po vzoru rumů mělo stejnej efekt ale to asi neé to by na ně SWA hned vlítnula.
Žiži
Znalec
Znalec
Příspěvky: 523
Registrován: 15 led 2012, 01:49
Bydliště: Brno

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od Žiži »

Já myslím, že recenzi už máš ;)

A díky za to srovnání. Jinak si myslím, že Glenmo 10 je docela fajn na letní popíjení.
Mirek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1428
Registrován: 06 dub 2011, 11:11
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od Mirek »

Žiži píše: 20 kvě 2021, 10:50 Jinak si myslím, že Glenmo 10 je docela fajn na letní popíjení.
Já tvrdím totéž. No a X už podle té barvy bude dost nakrmená karamelem, taky je sladká jak hovno z nutrie. :mrgreen:
V každé organizaci je aspoň jedna osoba, která ví, o co jde. Tu je třeba najít a zastřelit.
Odpovědět