Co právě pijete ...

Máte-li náměty, poznámky či nápady k chodu fóra či si chcete jen tak pokecat, sem s tím.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od Nethar »

Jura večer - Paps, Superstition, Prophecy.
Mirek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1428
Registrován: 06 dub 2011, 11:11
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od Mirek »

Benriach Quarter Casks. Milá a příjemná záležitost s rozumnými procenty, překvapila. Ještě otevřu Peated Quarter Casks, uvidíme...
https://www.whiskybase.com/whiskies/whi ... rter-casks
https://www.whiskybase.com/whiskies/whi ... rter-casks
V každé organizaci je aspoň jedna osoba, která ví, o co jde. Tu je třeba najít a zastřelit.
Uživatelský avatar
LukeD
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1236
Registrován: 23 črc 2018, 23:45
Bydliště: Brno

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od LukeD »

Glenmorangie 14yo Quinta Ruban - nově koště dobře mete? Uvidíme...

Starou Quinta mám zařazenou pod zjednodušujícím označením "hořká čokoláda". Tady je na první čuch cítit spíše káva ve všech možných podobách: kávový likér, kávový krém, čerstvě pomletá káva, cappuccino čokoláda, Baileys. V chuti pak typická Glenmorangie. Těch 46 % skoro není znát. Čokoláda tam je, ale spíše mléčná. A to tak, že s lískovými oříšky. Trocha karamelek a nějaké to dřevo. V dokončení je pak koření: skořice, muškátový oříšek a trocha pepře.

S vodou se ve vůni objeví těsto a přetrvávají kávové tóny. Chuť je jemnější, mléčnější. Oříšky a pistácie. A také ta káva - s mlékem.
Obrázek Je lepší žít hodinu jako tygr než celý život jako červ.
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od nidan »

že by změna sudů? e.o. za a.o. ? nebo 12yo v a.o. vykonalo víc než 10 nebo se portský v americkým nestaří? to dneska těžko...těžko říct, vedle sem je neměl, 12yo jsem měl 2 flašky, 14yo jen vzorek ale přišla mi více kořenitá ale ne emericky ale spíš evropsky...nevím zda je to to typická glenmo, ono taky co je typická glenmo, v core mají prakticky profil palírny přetlučenej sudama a nezávislou glenmo neseženeš...glenmorangie za mne nemá profil....
Uživatelský avatar
Fileta
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1805
Registrován: 15 čer 2015, 14:47
Bydliště: Litovel

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od Fileta »

Clynelish 14 yo po návratu domů z Tenkrát v Hollywoodu.
Uživatelský avatar
LukeD
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1236
Registrován: 23 črc 2018, 23:45
Bydliště: Brno

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od LukeD »

nidan: Já myslel typická tím, jak ji znám, tedy jak ji mám v rámci možností napitou. A právě že mám v plánu si je dát vedle sebe všechny. Předevčírem mi dorazila stará Port Wood Finish a z práce si vezmu 12yo Quinta Ruban. Teď jsem chtěl spíše jen tak ochutnat, o čem to tedy tak nějak bude ta nová 14yo. Pocitově mi přijde sladší než právě ta starší 12yo QR. Ale uvidím, co to udělá, až je budu mít vedle sebe.

Jinak co se týče toho profilu, tak co třeba stará Glenmorangie 15yo? Také myslíš, že je přetlučena sudy, když zjevně zrála jen v ex-bourbon dřevě?

A k tomu nezávislému plnění. Nebudeš-li přísně trvat na single malt, tak určitě víš, že šanci ochutnat máš. Westport - Glenmorangie se lžičkou Glen Moray. Akorát je zase otázka, jestli opět nebude dominovat sud. Jednu takovou doma mám a docela se těším, až tu lahev otevřu: https://www.whiskybase.com/whiskies/whi ... rt-1997-fl 18yo a 1st Fill Sherry Butt ale napovídá, že tohle s největší pravděpodobností o destilátu zrovna dvakrát moc nebude. ;)
Obrázek Je lepší žít hodinu jako tygr než celý život jako červ.
Mirek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1428
Registrován: 06 dub 2011, 11:11
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od Mirek »

..."v core mají prakticky profil palírny přetlučenej sudama"...to je zas co??
Typická Glenmorangie je stará 10 a taky nová 10 (Original). Měls někdy vedle sebe komplet starou řadu? Tzn. 10, Port Wood, Sherry Wood, Madeira Wood a Burgundy Wood? A komplet novou řadu, tzn. Original, Lasanta, Quinta (stará), Nectar (starej) a případně Astar (starej, 57,1%)? Já jo a profil čumí z každé z nich na sto honů! Pořád je tam hooodně cítit ten základ...plus cosi navíc.
Za mně z výše napsaného vede starej Nectar d´Or, těsně sledován Astarem.
V každé organizaci je aspoň jedna osoba, která ví, o co jde. Tu je třeba najít a zastřelit.
Uživatelský avatar
LukeD
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1236
Registrován: 23 črc 2018, 23:45
Bydliště: Brno

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od LukeD »

Dík za podporu, Mirku. Nejsem zase až tak zkušeným pijákem, abych se s nidanem pouštěl do půtky ohledně profilu palírny, nicméně to tvrzení mi rovněž přišlo minimálně poněkud divné. Mimochodem, třebas Nectar d'Or byla na mě až moc sladká a Astar jsem zkoušel na WF a také mne tedy zvlášť moc nezaujala. Ale tady je aspoň krásně vidět, jak každému (patru) vyhovuje úplně něco jiného. A to je vlastně na té whisky úžasné - mimo jiné samozřejmě.
Obrázek Je lepší žít hodinu jako tygr než celý život jako červ.
Mirek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1428
Registrován: 06 dub 2011, 11:11
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od Mirek »

Starej Astar 57,1%? Nebo ten novej 52,5%? Ten starej je podle mě velmi nadprůměrný koncentrát Originalu. Ten novej byl, pravda, o něco slabší.
No a starej Nectar, to je prostě moje kokino...vůni se vyrovná maximálně tak Sonnalta PX a ten dozvuk zkrátka můžu. ;)
V každé organizaci je aspoň jedna osoba, která ví, o co jde. Tu je třeba najít a zastřelit.
Uživatelský avatar
LukeD
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1236
Registrován: 23 črc 2018, 23:45
Bydliště: Brno

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od LukeD »

Mirek: Podle poznámek z WF jsem dohledal, že jsem měl ten starší s 57,1 %. Sumář zní: Příjemné, svěží pití. Ovocná a sladká whisky. Je fakt, že když si tak pročítám své degustační poznámky, tak je to přesně jak říkáš: koncentrát Original.

A jináč jsem se dostal k hlavnímu tématu dnešního večera: souboji červených trpaslíků.
https://www.whiskybase.com/whiskies/whi ... 1-year-old
https://www.whiskybase.com/whiskies/whi ... 1-year-old
https://www.whiskybase.com/whiskies/whi ... 2-year-old
Obrázek Je lepší žít hodinu jako tygr než celý život jako červ.
Odpovědět