Co právě pijete ...

Máte-li náměty, poznámky či nápady k chodu fóra či si chcete jen tak pokecat, sem s tím.
Odpovědět
lalos
Znalec
Znalec

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od lalos » 15 črc 2019, 21:55

Nethar píše:
15 črc 2019, 21:27
Velmi potěšila Jura The Paps i taková její trochu odlehčená verze Jura Loch.
Nemáš zač 😉
Instagram, Facebook, Whiskybase

Scotch, irish, japanese, american, indian - Racism Freezone

lalos
Znalec
Znalec

Příspěvek od lalos » 15 črc 2019, 21:57

Čtvrté kolo - Rock Oyster vs. Talisker 10 yo.
Ale no tak 😁
A to mi z Remarkable Malts zatím chutná nejvíce.

nidan
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od nidan » 15 črc 2019, 22:29

Nethar píše:
15 črc 2019, 21:27
Další kolo slepého vzorkování. Část jela podruhé a tak jsem už odtajňoval. Velmi potěšila Jura The Paps i taková její trochu odlehčená verze Jura Loch. Ono to s tou novou řadou Jury nakonec nebude tak zlé!

mam to stejný, tydle dvě mne fakt bavily, ani ten smrádek cos tu po něm volal posledně ti nechybí co? :D :D

lalos
Znalec
Znalec

Příspěvek od lalos » 15 črc 2019, 22:49

Páté kolo - Big Peat vs. Laga 16.
Big Peat je super. Fakt výborný pití. Připomíná mi Lagavulin 8yo. Ve srovnání s 16 ale zas ztrácí věkem.

Celkově jsou Remarkable Malts slušné kousky. Kromě Epicurean mi na první ochutnání všechny docela sedly. Ve srovnání s Diageem a jejich Classic Malts ale ztrácí. Takže co...Za nákup stojí Big Peat a Rock Oyster. Scallywag a Timorous Beastie se dá rozhodně pít. Epicurean - ruce pryč.

spyna
Znalec
Znalec

Příspěvek od spyna » 15 črc 2019, 23:33

nidan píše:
15 črc 2019, 22:29
..., ani ten smrádek cos tu po něm volal posledně ti nechybí co? :D :D
Však není třeba, aby byl v každé Juře (ostatně to nebyl ani dřív). Ale je škoda, že v nové řadě něco obdobného Suprestition není, neb já patřím také do skupiny těch divných :roll: co ten smrádek bavil ;) .

Jinak upíjím z již skoro prázdných lahví:
- Hazelburn 2003 13yo Oloroso Sherry Casks
- Gold Cock 2008 Pinot Noir Finish
- Bunnahabhain CS 2007 GM
- Compass Box No Name
Příště už bude tahle silná čtyřka v trochu jiné kategorii,... bohužel :cry:
Whiskybase | Vzorky na výměnu - akt. 27.2.2019

Petr
Guru
Guru

Příspěvek od Petr » 15 črc 2019, 23:52

Popíjím Johnnie Walker Gold Label, aged 18 years, 1,0 l, 40,0 %, nenašel jsem v litrové verzi, tak: https://www.whiskybase.com/whiskies/whi ... gold-label a Johnnie Walker Platinum Label, aged 18 years, 1,0 l, 40,0 %:https://www.whiskybase.com/whiskies/whi ... inum-label.
Prokládám je Dandelion&Burdock od Fentimansů. Čichám/očichávám zlehka, na patře si s nimi pohrávám jen trochu - chutnají mně obě dvě. A dokonce si dovolím tvrdit, že i těch čtyřicet voltů jim sedne. :o
Ve zlaté "píše" Clynelish, v platinové zase Lagouš. A jenom mně tak napadá, co o těch samotných whisky říká, to "aged 18 years", jak podstatné je to sdělení? Velké nic, snad akorát tak, že se člověk má připravit na to, že budou drahé? A že některých "Goldů" je to, bůhví proč, vypuštěno, co pak s tím ?
:hand:
P.S.
Na cestě ze Skotska je paleta s novinkami od GlenAllachie, zítra nebo ve středu by snad mohla dorazit. Co to bude? Až to bude doma. Ve středu jedu na hambáč ke Kódlovi - neoficiální české premiéry by se tak mohly odehrát u něho, na terase nad Brnem. Když to klapne, že? A hnedle by bylo krmení pro pár zdejších odkazů. :)
Oficiální představení na WF v Brně. Ale k mání by mohly být, na spřátelených místech už mezi tím! ;)

LukeD
Znalec
Znalec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LukeD » 17 črc 2019, 01:44

Po delší době opět chuť na whisky. Pravda, v mezičase jsem byl v rámci jedné směny v baru pozván na panáka, kterého vyberu pro skupinu hostů: nakonec to byla Edradour Ballechin 8yo cuvée. Dnes jsem si na zawhiskování dopřál Deanston 12yo, které mám ve flašce ještě tak na prst. A rozhodl jsem se, že zkusím srovnat Mortlach 16yo a 20yo. Od mnohých - včetně Petra - jsem slyšel, že je 20yo zklamala, ale pokusím se být nepředpojatý, jak to jen půjde.

Mortlach 16yo vs Mortlach 20yo
První kontakt: V chuti 16yo cítit alkohol a karamel. Ve vůni jde jasně cítit karamel mísící se s mléčnou čokoládou. U 20yo oproti tomu okamžitě vyskočí navrch ovocnost, která mě baví. Ve vůni se projevuje jahodami a jakousi subtilností. Ha, tohle bude zajímavější duel, než jsem si původně myslel.

Druhé, důkladnější zkoumání: 16yo přináší lískový oříšek, linecké těsto, sušenou citronovou kůru a arašídy v cukru. Ve vůni skrze karamelovost a místy až brutální třtinový cukr probleskuje jistá zeleň a sem tam pomeranč či rozinky. 20yo je zcela jasně výrazně ovocnější v chuti. Jahody, meruňky, sušené meruňky, hrušky a v dokončení jasná dřevitost, ale i kvalitní slámové víno. Ve vůni přehršel různých bonbonů a sladkostí, vanilkové rohlíčky, částečně i úlečky (vlašské ořechy smíchané s moučkovým cukrem) či vanilkový cukr.

Blízká setkání třetího druhu aneb Zkusíme, co s tím udělá kapka vody: 16yo jde v chuti lehce do hořké čokolády a čokoládového pudingu. Ve vůni pak jistá parfémovitost a nezralý vlašský ořech spolu s lakem na nehty. Přetrvává třtinový cukr. 20yo lehce, příjemně zhořkne. Nezralý hrozen, vinohradnická broskev, cukrkandl a míza. Ve vůni se překvapivě objevuje zatuchlina, ale i žitný chléb a oříšky.

Pokračování příště...
Obrázek Je lepší žít hodinu jako tygr než celý život jako červ.

joy
Profesionál
Profesionál
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joy » 18 črc 2019, 07:56

Petr píše: Na cestě ze Skotska je paleta s novinkami od GlenAllachie, zítra nebo ve středu by snad mohla dorazit. Co to bude? Až to bude doma. Ve středu jedu na hambáč ke Kódlovi - neoficiální české premiéry by se tak mohly odehrát u něho, na terase nad Brnem. Když to klapne, že? A hnedle by bylo krmení pro pár zdejších odkazů. :)
Oficiální představení na WF v Brně. Ale k mání by mohly být, na spřátelených místech už mezi tím! ;)
Petre, jak to dopadlo? Odehrala se ta premiera na terase nebo ne? Predpokladam, ze to jsou tyhle: 8 rye, 10 port, 12 PX? Je to tak? Diky.

Marvin
Znalec
Znalec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marvin » 18 črc 2019, 19:02

Tobermory 20yo aneb hospodářské výsledky (v jiné firmě).

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 18 črc 2019, 19:29

Glenfiddich 15 yo Solera Reserve.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil

Odpovědět