Co právě pijete ...

Máte-li náměty, poznámky či nápady k chodu fóra či si chcete jen tak pokecat, sem s tím.
Odpovědět
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od Hunter » 26 črc 2019, 20:37

Plantation Rum Barbados XO Single Cask Rum Mackmyra 40,6%.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Petr
Guru
Guru

Příspěvek od Petr » 26 črc 2019, 21:57

Calvados - Chateau du Breuil, Fut No.156-54,2 degrés-12 Ans d´Age, Bouteille No.0377, Lot de 3777 Bouteilles, Mis en bouteille le: 14 FEV.2000 a k tomu si nechávám na jazyku rozplývat tmavou čokoládu Lindt Excellence Wasabi.
Calvados je výborný a kombinace s čokoládou příjemně překvapující :dance:

nidan
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od nidan » 26 črc 2019, 23:12

koukám že si žabožruti potrpí na čísla ještě víc jak hrabivý skotové :D

Petr
Guru
Guru

Příspěvek od Petr » 27 črc 2019, 14:06

Nidane, jestli tomu, co píšeš taky věříš, tak žiješ v bludech a ještě je hlásáš!! :evil: Já "hrabivé" Skoty zatím nepotkal ani neznám. A máš-li na mysli někoho od whisky, tak Skotové pro ty "hrabivé" (Amíky, Francouze,Japonce, apod.) z valné většiny akorát tak pracují. Pokud někteří patří mezí těch pár šťastlivců, že jim palírny a značky patří, tak tyhle doporučuji navštívit a setkat se s nimi! :think: Firmy a lidé v nich neznají, co to jsou akcionáři, představenstva a dozorčí rady. :o
U mně máš žlutou! :naughty:

nidan
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od nidan » 27 črc 2019, 14:08

Ale Petře, to bylo ironicky psáno, proto ten smajlík ;) :D opět něco ztraceno v překladu asi :)

Walter
Znalec
Znalec

Příspěvek od Walter » 27 črc 2019, 14:50

Třeba já jsem tu nidanovu poznámku chápal jako takové nevážně myšlené pošťouchnutí. Nic víc, dehonestujícího apod., jsem za tím neviděl. Ono charakterizovat jakýkoliv národ dle vybrané vlastnosti několika jedinců je stejně zavádějící, či přímo nesmysl. (...) Vzpomněl jsem si ale na výborný britský seriál Hornblower: https://www.csfd.cz/film/85188-hornblow ... y/prehled/

nidan
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od nidan » 27 črc 2019, 16:17

díky za tip na seroš, zrovna jsem kroužil okolo něčeho nové protože dokoukávám současný seriál ;)

Petr
Guru
Guru

Příspěvek od Petr » 27 črc 2019, 23:28

Nj, Nidane, s těma smajlíkama je potíž, kartu beru zpět. Jseš čistej.
Ale k věci, čokoláda stejná jako včera, jen jsem hrábl po jiném destilátu. A dobře jsem udělal! :dance:
Armaňak to je: Bas Amagnac Folle Blanche Grape, Chateau du Tariquet 12 Ans D´Age, 0,7l, 48,9%,. Destilát je vyprodukován z jedné odrůdy hroznů - Folle Blanche, která se pěstuje jen asi na 5% plochy vinic v oblasti Armagnac, kvůli náročnosti na klimatické podmínky. V tomto případě z vlastních vinohradů Chateau du Tariquet. Na krabici se píše: "At Chateau du Tariquet, the continuous distillation takes place in an authentic Armagnac alambic heated by wood (single distillation at low temperatures between 53 and 56 degrees)". Z čehož jsem trošku jelen a budu muset poprosit strýčka Gůgla o informace, abych byl v obraze. :doh:
Eaux-de-vie je poté stařena v nových toastovaných 228 litrových sudech (piéces). Várka je tvořena "pečlivým" výběrem sudů pouze z jednoho ročníku. Barva je přírodní, volty jsou, jak vyšly ze sudů, aby se ředěním vodou z destilátu nic neztratilo. :clap:
Tentokrát je zážitek bez čokolády výrazně lepší: jiskrná jantarová barva, ve vůni shledávám vlašské ořechy, koření, i zralé hrozny. Vše se poté odehrává a pokračuje na patře. Je ho dlouho plná pusa, je živý, výrazný, komplexní a harmonický. :violin: Není proto divu, že mám čtvrtý vzorek! :o
A jestli je to taková pecka, jak se mi momentálně jeví, zkouším posoudit na následujícím vzorku armaňaku: Prince D´Arignac VS, 0,7l, 40,0%. Má smůlu, je to taková "řiďulka". V principu něco jako skotská sladová versus skotská míchaná.
Dnešní popíjení mně jenom utvrzuje: Není nad skotskou sladovou, a za ní kráčí armaňak, kterých je taky několik druhů/stylů hodných pozornosti milovníků dobrého pití. Akorát je třeba šáhnout po tom správném! A cosi mi napovídá, že podobné by to mohlo být i s koňakem. A pod dojmem příspěvků PanzerKillera snad vezmu na milost i vodku, a zkusím!? :liar:
No co, když si rád poslechnu staré Sabathy i Thievery Corporation nebo Willieho Nelsona? :whistle:

nidan
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od nidan » 28 črc 2019, 07:49

;)

nidan
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od nidan » 28 črc 2019, 16:34

luxusní sherry bomba za směšnou cenu :)