Označování lahví na fóru - 2. kolo

Máte-li náměty, poznámky či nápady k chodu fóra či si chcete jen tak pokecat, sem s tím.

Jak značit roky u lahví na fóru?

Laphroaig 10
5
19%
Laphroaig 10 yo
19
70%
Laphroaog 10 YO
3
11%

Celkem hlasů: 27

Jerry1
Profesionál
Profesionál

Re: Označování lahví na fóru - 2. kolo

Příspěvek od Jerry1 » 12 srp 2014, 13:32

Ty se nepočítáš, jsi předpojatý, máš to v nicku, akorát naopak ;).

Marvin
Znalec
Znalec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marvin » 12 srp 2014, 14:03

Nechci nějak lobovat za yo, ale bez něj vznikne docela chaos u takové značky jako Label 5 (a to má i 12letou verzi, kterou byste psali Label 5 12 nebo raději Label 5 12yo?), prostě je dobré vědět, že ta čísilka v názvu znamenají věk. Záměnu Glenfarclas 105 s věkem nepředpokládám, ale setkal jsem se i s Caol Ila 3971, kde to číslo znamenalo dny, aby v tom byl pěkný zmatek např. spolu s Tullibardine 500 (což by zase měl být objem sudu v litrech).

joy
Profesionál
Profesionál
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joy » 12 srp 2014, 15:11

To uz jsem rikal na zacatku, pri prvnim hlasovani, ze bez niceho to bude chaos.

Petr
Guru
Guru

Příspěvek od Petr » 12 srp 2014, 16:30

Marvine máš pravdu. Už se tady dříve probíral třeba Ancient Age nebo Balblair 1997. Copak my, jistě bychom se v jisté toleranci ve značení lahví nakonec nějak vyznali, ale co chudáci "chytré mašinky", vyhledávače, řadiče, porovnávače, apod., ty vyžadují přesnost a jednotnost. Tohleto jde ale nějak mimo mne. Jak si mnozí na vzorcích mohli všimnout, tak to flákám a dokonce píšu třeba "20". "Kuna ví", jak zpívá v jedné písni Jiří Dědeček... Pro "mašinku" už by byl přímo ideální čárový kód, třeba v normě EAN. Žádná lidová tvořivost. Zkuste ale najít, kde seženete nebo, kde mají nejlevnější, když zadáte: 618105930704. Bruichladdich X4+3 už je lepší. Nicméně i tam je v názvu malý rébus, jehož význam mašinka nerozluští. Pro ni je to řada znaků, se kterými umí sakra rychle pracovat, ale je jí jedno, co se za nimi skrývá. Což je u nás přesně naopak. :mrgreen:
Jenom pro info, nehlasuji pro nic, uvádím, že na oficiálních dokumentech z palíren dostávám psáno jako obchodní název např. Deluxe GlenDronach 24 YO 48,9% Grandeur.
A malý tip na další přemýšlení, že roky popis nekončí. Systematici, jak správně označit/rozlišit třeba Tamdhu 10 roků starou, variantu 40 % a 43 %. A že to jsou docela jiné whisky, a to, i na pití. :roll:
Ať žije okurková sezóna! :hand:
A už jenom na okraj a pro případné zmatení, jak, a nejen to, to řeší v UK zákonná úprava:
http://www.scotch-whisky.org.uk/media/1 ... ce2009.pdf

a drobný detail z toho celého:

LABELLING REQUIREMENTS – Age Statement Checklist
....... Examples of acceptable age statements
are:
“Aged 10 Years”
“12 Years Old”
“Over 10 Years Old”
:twisted:

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 14 srp 2014, 08:09

Hunter píše:Kdo vůbec vymyslel ten patvar YO? A jak to vzniklo? Že se tahle volba vůbec vyhlašovala... :evil:
Mě vůbec nenapadlo, že je to zkratka "Years Old" :lol: Už mlčím, už jsem zticha, měním názor. ;)
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 14 srp 2014, 11:04

:lol: :clap:

Tak prosím ještě další návštěvníky během této okurkové sezóny, aby tam naflákali své poslední hlasy, ať je tento drastický krok, který naše fórum změní k nepoznání :mrgreen: dostatečně ospravedlněn vůlí lidu :-D
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 14 srp 2014, 11:54

:lol: Chtělo by to pak nějaké vyskakovací okno pro ty dezorientované návštěvníky, kteří si po změně budou myslet, že se dostali omylem na úplně jiné fórum.
:mrgreen: Jinak ta Marvinova připomínka je naprosto správná, bez ničeho by to byl chaos, nepřehledná změť čísel u některých plnění.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 14 srp 2014, 15:36

Na druhou stranu u takové whisky, co se jmenuje Bowmore 10 YoYo to bude taky hodně nepřehledné ;-) Ale už jsem se do "yo" před pár dny zamiloval, takže je pomalu čas raději hlasování ukončit :lol:

Kiwi
New-make
New-make

Příspěvek od Kiwi » 15 srp 2014, 17:27

Nakonec jsem zmenil svuj hlas z yo na YO, prave zduvodu zkratky Years Old. Jinak my vyhovovalo nynejsi y hned za nazvem. Vzdycky jsem takhle whisky hledal a nasel, takze me fakt nenapadlo premyslet nad tim, jestli je cas to zmenit. Holt okurkova sezona, mne se taky nechcou psat recenze :mrgreen: :twisted:

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 17 srp 2014, 12:04

Přátelé, děkuji vám, je to jeden malý krok pro člověka, ale velký skok pro fórum, od nynějška budeme věk u lahví, alespoň v nadpisech, označovat (na příkladu desetiletého plnění) místo starého "10y" novým "10 yo". Staré lahve budou předělány dokonalým automatickým skriptem neskutečné kvality a rychlosti. Nechť i v této nové etapě naše fórum vzkvétá. Hey yo!

Zamčeno