Kde jste seděli a co jste tam pili ...

Máte-li náměty, poznámky či nápady k chodu fóra či si chcete jen tak pokecat, sem s tím.
Odpovědět
Uživatelský avatar
LukeD
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1236
Registrován: 23 črc 2018, 23:45
Bydliště: Brno

Re: Kde jste seděli a co jste tam pili ...

Příspěvek od LukeD »

Dnes po hodně dlouhé době Whiskáč. Takže můj milovaný stout Morrigan... a pak ještě Edradour 2008 SFTC Cask No. 159 a Laphroaig Brodir. Edradour takový standard; neurazil, nenadchl. Nicméně Brodir, to byla jinačí paráda. Flašce bych se rozhodně nebránil. 8-)
Obrázek Je lepší žít hodinu jako tygr než celý život jako červ.
Uživatelský avatar
LukeD
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1236
Registrován: 23 črc 2018, 23:45
Bydliště: Brno

Re: Kde jste seděli a co jste tam pili ...

Příspěvek od LukeD »

U Karlavulina na terase gril & whisky party spolu s Jerrym...
  • Mortlach 16yo Flora & Fauna - na zawhiskování dobré. ;)
  • Ardbeg 1974 Cask No. 357 51.7% Signatory Vintage - celou tu dobu jsem se nemohl zbavit dojmu, že piju něco jako panák z nedávno dopité lahve Teacher's 12yo z 80. let. Hodně podobná chuťová charakteristika (stejný slad, resp. odrůda ječmene?). Kouř skoro neznatelný. Relativně plochá a nezajímavá. To ultra vysoké hodnocení na WB absolutně nechápu. Ještě mi zbylo, takže si to dám v klidu doma, ale nemyslím si, že se stane zázrak.
  • Westport 1997 18yo 59.7% Five Lions - viz nově otevřené lahve.
  • Glen Scotia 1992 18yo 60.2% Braunstein - viz nově otevřené lahve.
  • Laphroaig Cask Strength Batch 014 58.6% - spíše zklamání. Zbytečně moc sladké a po rozkápnutí vodou to už vyloženě chutnalo jako přeslazená sirupová voda.
  • Smoking Islay 14yo Blackadder 57.1% - tohle mě standardně baví a vody to snese kotel, takže se s tím dá mega vyhrát.
  • Laphroaig PX Cask 48% - potvrzení toho, co Karel říkal. Poslední šarže téhle whisky stojí za vyliž prdel. Samá "umělohmotná" sherry a kouř nikde.
  • Highland Park Saint Magnus 12yo 55% - naopak jeden z hřebů dne. Krásně plnotučná a v chuti komplexní whisky. Radost pochlastávat.
  • Glenglassaugh 1978 Cask No. 1810 35yo 42.9% - pro mě v chuti kokos až za roh a celkově spíše zklamání. Ale ještě jí určitě někdy v budoucnu dám šanci.
  • Glenrothes 2006 Cask # 5462 66.9% - asi nejvíc whisky voltů, co jsem měl kdy v tlamě a také to bylo znát. Jestli znáte ty Ralfyho ksichty, co dělá, když pije příliš silné whisky, tak nějak tak jsem vypadal, když jsem to na dvakrát třikrát zkoušel neředěné. Pro mě absolutně nepitelné. Po brutální rozkápnutí výrazně lepší. Ale zároveň nic, z čeho by byla láska na celý život.
Obrázek Je lepší žít hodinu jako tygr než celý život jako červ.
Uživatelský avatar
Martin2
Znalec
Znalec
Příspěvky: 340
Registrován: 26 úno 2021, 22:41
Bydliště: kousek od HK

Re: Kde jste seděli a co jste tam pili ...

Příspěvek od Martin2 »

LukeD píše: 04 črc 2022, 23:55 Jestli znáte ty Ralfyho ksichty... nějak tak jsem vypadal...
Úplně to vidím :lol: :handgestures-thumbupright:
 
Ralfy.jpg
p.s. z poslední doby je tohle https://www.youtube.com/watch?v=QEw2ieTG81A nejlepší video s protáhlým xichtem, dokonce tam chvilku (8:20) mluví jako desetiletá školačka.
Uživatelský avatar
LukeD
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1236
Registrován: 23 črc 2018, 23:45
Bydliště: Brno

Re: Kde jste seděli a co jste tam pili ...

Příspěvek od LukeD »

Tak sám sebe jsem pochopitelně neviděl, ale takhle nějak si představuju, že jsem mohl vypadat. ;) Jerry to kdyžtak potvrdí či vyvrátí...
Obrázek Je lepší žít hodinu jako tygr než celý život jako červ.
Uživatelský avatar
Jerry1
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2122
Registrován: 05 dub 2011, 20:11
Bydliště: Mokrá, Brno - venkov

Re: Kde jste seděli a co jste tam pili ...

Příspěvek od Jerry1 »

Bylo to mnohem horší.
Uživatelský avatar
Marvin
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1298
Registrován: 01 zář 2011, 09:31
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde jste seděli a co jste tam pili ...

Příspěvek od Marvin »

Old Well PX Sherry, Port Finish a Bohemian Oak, přímo na Svachovce. Dobré to bylo.
Odpovědět