Kde jste seděli a co jste tam pili ...

Máte-li náměty, poznámky či nápady k chodu fóra či si chcete jen tak pokecat, sem s tím.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Pet
Znalec
Znalec
Příspěvky: 961
Registrován: 02 čer 2013, 14:39
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde jste seděli a a co jste tam pili ...

Příspěvek od Pet »

Otázkou je, jak dlouho už tam ty flašky budou mít otevřený. Pokud otevřený budou. Panáky budou dost drahý. No, zkus si udělat výlet do Břeclavi, Kudrnáč je má na baru ;)
http://www.cafebulldog.cz/single-malt/
Obrázek
vojt466

Re: Kde jste seděli a a co jste tam pili ...

Příspěvek od vojt466 »

Pet píše:Otázkou je, jak dlouho už tam ty flašky budou mít otevřený. Pokud otevřený budou. Panáky budou dost drahý. No, zkus si udělat výlet do Břeclavi, Kudrnáč je má na baru ;)
http://www.cafebulldog.cz/single-malt/
Jj, bohuzel stav lahve je vzdycky velka neznama, ale celou flasku za 3k kupovat nebudu, protoze mam psychologicky blok, ze vic jak 1500 za flasku nedam (i kdyz uz jsem jednu hranici na urovni 1000 korun mel, takze nikdy nerikej nikdy.. ) a jinak se k tomu zrejme nedostanu. Nejake vymeny vzorku asi nehrozi, protoze zadne zajimave/zadane lahve doma nemam a na navstevu degustace se zatim necitim :)
Uživatelský avatar
J.K.Ch
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1249
Registrován: 30 kvě 2015, 14:43
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde jste seděli a a co jste tam pili ...

Příspěvek od J.K.Ch »

Bar brňák je v pohodě, ale zajímavý sortiment projdeš za 3 ochutnávky. Ještě je tu Rotor Bar, ale ten je kuřácký. St. Patrick má také spíše nudou nabídku a předražený Jameson 18 Yo. :D
Uživatelský avatar
Marvin
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1298
Registrován: 01 zář 2011, 09:31
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde jste seděli a a co jste tam pili ...

Příspěvek od Marvin »

Jinak ještě k brněnskému Whisky shopu, aktuální nabídka:
nabidka.jpg
(fotka je z mobilu, ale přečíst by to jít mělo)
Pár kousků je už těsně před dopitím, ale většina nějaký čas ještě vydrží.
Walter
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1093
Registrován: 04 dub 2016, 19:34

Re: Kde jste seděli a a co jste tam pili ...

Příspěvek od Walter »

Ani jsem tak neseděl, spíše chvilku postál, ale dal jsem si něco málo z nabídky rumů v uherskohradišťské Liquormanii na Masarykově náměstí (stylový obchůdek s možností posezení, mile upovídaná příjemná obsluha). Pár letmých dojmů z pohledu člověka, co se tomuto nápoji dosud úspěšně vyhýbal:

1) Presidente Marti 15 yo (paráda, paráda, paráda, láska na první pohled; krásná vůně, vyvážená plná chuť; něco z toho má velmi blízko k výbornému starému koňaku)

2) Diplomático Reserva Exclusiva 12 yo (lehké zklamání, čekal jsem mnohem víc; neurazí, nenadchne, žádné výraznější emoce)

3) Plantation XO 20th Anniversary (velké zklamání, tudy pro mne cesta nevede; prostší lihovější aroma, v chuti připomínka rumové tresti do cukroví; dost možná přeháním, ale měl jsem pocit, že piju nějaký luxusní tuzemák)

4) Zacapa Centenario XO (dobré pití, spokojenost; ve vůni i v chuti nepatrně ostřejší, zajímavě pikantní)

Souhrnem: Presidente Marti 15 yo mě dostal. Líbila se mi i atmosféra výše zmíněného místa ochutnávky. :)
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Kde jste seděli a a co jste tam pili ...

Příspěvek od Hunter »

Waltře, to zklamání mohlo být i kvůli špatně poskládanému degustačnímu menu. Ten nejvýraznější rum jsi měl hned na začátku.
Ideální posloupnost by dle mého soudu byla Diplomatico, Plantation, Zacapa, Presidente Marti.
A jinak vítej ve fanclubu Presidente Marti.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Walter
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1093
Registrován: 04 dub 2016, 19:34

Re: Kde jste seděli a a co jste tam pili ...

Příspěvek od Walter »

Huntere, máš pravdu, pořadí těch rumů nebylo optimální. Každopádně musím zmínit, že za tuto situaci jsem si mohl pouze já sám. Historie mé ochutnávky se má následovně: Před nějakou dobou mi v hlavě utkvěla myšlenka, že bych si mohl pořídit lahev nějakého dobrého rumu. Do včerejška tomu bylo cca deset let, co jsem naposled takový pil (a název si už nepamatuju). Jinak mě rum nikdy extra nelákal, dosud jsem dával přednost (v rámci 40 % alkoholu a výše) domácím ovocným destilátům, whisky, popřípadě koňaku. Každopádně stále se vzdělávat je důležité. Tudíž jsem načetl nějaké informace (recenze, obecnější zkušenosti, zběžné osobní preference apod.; nakonec i tady na fóru, díky za tu možnost) a následně zvolil pár kandidátů. Konkrétně to byli Presidente Marti 15 (či 19/23), Diplomático Reserva Exclusiva 12 yo, Zacapa Centenario 23 yo a k jedné z uvedených lahví cosi obyčejnějšího, Pampero Aniversario. Když jsem včera procházel kolem zmíněného obchůdku, zvědavost mi nedala, proběhla návštěva. Shodou okolností měli v nabídce i nemálo zajímavých otevřených lahví. Těch bylo kolem 15, pokud se nepletu. Vlastně jsem chtěl z toho ochutnat a srovnat pouze dva vzorky, Presidente Marti 15 a Diplomático Reserva Exclusiva 12 yo. Presidente Marti 15 yo mne ale hodně překvapil. Něco tak výrazně dobrého a příjemného jsem si pod pojmem "rum" nepředstavoval. V přímém srovnání to pak u mě Diplomático Reserva Exclusiva 12 yo úplně neustál (abych byl pochopený, nemůžu říct, že by se mi tento rum vyloženě nelíbil, jen mě ničím zvláštním nezaujal; působil trošku fádně a obyčejně). Ale Plantation XO 20th Anniversary bylo (určitě k místnímu překvapení) vyložené zklamání, a to z jednoho prostého důvodu. První, co na mne ze skleničky blaflo, byla připomínka jakési sprosté lihovější "tuzemákovosti", v chuti stejně tak. Až se mi naježily chlupy na těle... Jestli je někdo alergický na pach rybiny, pak já na tuzemák. V žádném z ostatních tří rumů tato složka nebyla nijak patrná, tady jsem byl dost zaskočený.

P. S. Jinak díky za přivítání ve fanclubu Presidente Marti. ;)
vojt466

Re: Kde jste seděli a a co jste tam pili ...

Příspěvek od vojt466 »

Tak jsem byl poprve zkusit whisky shop na Pekarske v Brne a musim rict, ze jsem rozhodne nebyl zklamany. Hlavne moznost koupit si vzorky sebou do lahvicek je vyborna. A Longrow Red Cabernet Sauvignon byl boziiii :)
joy
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2785
Registrován: 27 úno 2014, 17:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde jste seděli a a co jste tam pili ...

Příspěvek od joy »

Jo je, ovsem ta cena moc bozi neni :(

Odesláno z mého GT-I8190 pomocí Tapatalk
Uživatelský avatar
Pet
Znalec
Znalec
Příspěvky: 961
Registrován: 02 čer 2013, 14:39
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde jste seděli a a co jste tam pili ...

Příspěvek od Pet »

Na Pekandě je bývá dobrý výběr. A když se tam stavíš v pátek po šesté, najdeš tam whiskaře z Brna (a taky odsud z fóra).
Obrázek
Odpovědět