Slivovice

Máte-li náměty, poznámky či nápady k chodu fóra či si chcete jen tak pokecat, sem s tím.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Antha
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 21
Registrován: 12 lis 2020, 19:27
Bydliště: Vysočina

Re: Slivovice

Příspěvek od Antha »

Pijme rychle, už se stmívá..
Lojza
New-make
New-make
Příspěvky: 166
Registrován: 13 úno 2020, 10:29

Re: Slivovice

Příspěvek od Lojza »

Fileto. Ja mám za to ze u nás v ofic. palenici se páli lihovitost přes 60%. Furt mne to nějak hlava nebere...
Uživatelský avatar
Fileta
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1805
Registrován: 15 čer 2015, 14:47
Bydliště: Litovel

Re: Slivovice

Příspěvek od Fileta »

A v pálenici, kam pravidelně jezdíme, nám destilují kvas s výsledným alkoholem zhruba 53%.
https://www.paleniceujavoru.cz/
Destilace.jpg
Destilace.jpg (30.23 KiB) Zobrazeno 1910 x
Lojza
New-make
New-make
Příspěvky: 166
Registrován: 13 úno 2020, 10:29

Re: Slivovice

Příspěvek od Lojza »

No toto. To je pro mne novinka. Co je to za technologie? Teď ma můj palírnik koronu. Shanim palenicu, ale z Rožnova je to přeci jen kus cesty. Tak asi počkám až se uzdraví.
Uživatelský avatar
Antha
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 21
Registrován: 12 lis 2020, 19:27
Bydliště: Vysočina

Re: Slivovice

Příspěvek od Antha »

I pro mě je to zajímavé, bylo by možné se o tom dozvědět více? Palenici s rektifikační kolonou KPD od Destily používá více pálenic ale nenašel jsem zatím takovou, která by nabízela pálení na požadované koncové ABV. Všude jedou na optimální výtěžnost z kvasu a dodatečně ředí.
Jak dosáhnou ve výsledku bezpečného destilátu aniž by tam pustili moc z úkapu a dokapu?
Uživatelský avatar
Antha
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 21
Registrován: 12 lis 2020, 19:27
Bydliště: Vysočina

Re: Slivovice

Příspěvek od Antha »

Spíš to chápu jako naředění na požadovanou sílu již v pálenici, bez nutnosti dalšího ředění doma u zákazníka.
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Slivovice

Příspěvek od nidan »

ta odpověď se přeci skrývá v tom snažili se "vymáčknout" ještě sedmý litr :lol: :lol: bezpečná je, určitě úkap řízly, jen z toho bude člověku lehce bolet hlava :lol: :lol:
Mirek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1428
Registrován: 06 dub 2011, 11:11
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Slivovice

Příspěvek od Mirek »

Úkap, dokap, předkap, zakap...ho*no, u nás na Moravě se říká véskočky :naughty: !
Kyselý je to jak sviňa a když jsem ještě kdysi pálíval, lil jsem ty véskočky do ostřikovačů u auta. Četníkům se dost obtížně vysvětlovalo, že opravdu nésu pod vlivem...kolem auta se linulo všeříkající meruňkové aroma :lol: .
V každé organizaci je aspoň jedna osoba, která ví, o co jde. Tu je třeba najít a zastřelit.
Uživatelský avatar
Antha
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 21
Registrován: 12 lis 2020, 19:27
Bydliště: Vysočina

Re: Slivovice

Příspěvek od Antha »

Nová modrá voda do ostřikovačů s meruňkovou vůní? :lol:
Uživatelský avatar
Fileta
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1805
Registrován: 15 čer 2015, 14:47
Bydliště: Litovel

Re: Slivovice

Příspěvek od Fileta »

nidan píše: 17 led 2021, 22:24 ta odpověď se přeci skrývá v tom snažili se "vymáčknout" ještě sedmý litr :lol: :lol: bezpečná je, určitě úkap řízly, jen z toho bude člověku lehce bolet hlava :lol: :lol:
Včera večer jsme s otcem pár panáků vyzkoušeli. I když považuju jablkovici za nejobyčejnější ovocný destilát, tato i když čerstvá, není špatná.
Zmíněná palírna funguje více než 10 let, my tam pravidelně jezdíme (přestože jiné palírny v okolí jsou blíže) a jsme s jejich přístupem spokojeni. A vzhledem k plným objednacím termínům také ostatní, předpokládám. Za poslední 2 sezóny jsme tam destilovali 8 různých kvasů. Když tomu věnuju tolik času, nenechám si výsledek zmrvit. Takže úkap nebo dokap určitě ne ...
Co se týká lihovosti zhruba 53%, během příští návštěvy se jich zeptám, jak postupují. Celou dobu jsem destilaci přítomen, vodou neředí.
Odpovědět