Slivovice

Máte-li náměty, poznámky či nápady k chodu fóra či si chcete jen tak pokecat, sem s tím.
Odpovědět
JohnnieWalker
New-make
New-make
Příspěvky: 54
Registrován: 23 led 2013, 21:39

Slivovice

Příspěvek od JohnnieWalker »

Zdravim. Je slivovice koupena v obchode (napr Jelinek) kvalitnejsi, nebo naopak horsi, nez prava domaci? Setkal jsem se s obema nazory, zajima me to. Pokud ma byt lepsi ta domaci, v cem konkretne?
V posledních letech jsem za láhev žádné whisky nezaplatil více než 199,- větší cenu prostě nemá, vzhledem k faktu, že je to vlastně jen alkohol nacucaný dřevem a kvalitní vodku koupím půl litru za 100, dva litry DOBRÉHO vína za 120,- (špatného i za 40,-).
joy
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2785
Registrován: 27 úno 2014, 17:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Slivovice

Příspěvek od joy »

Tak bych treba kuprikladu rekl, ze zrovna Jelinek pridava do slivovice lih, kdezto v domaci mas pouze komprimovane ovoce a kdyz nejsou nejsou lidi nenazrany, tak je i bez pridaneho cukru. To je jen takovy laicky nazor.
Treba z fora da nejaky lepsi argumenty.

Odesláno z mého GT-I8190 pomocí Tapatalk
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Slivovice

Příspěvek od Nethar »

Já mám profesionální názor, že bych řekl, že jak která kupovaná a jak která domácí :-)
JohnnieWalker
New-make
New-make
Příspěvky: 54
Registrován: 23 led 2013, 21:39

Re: Slivovice

Příspěvek od JohnnieWalker »

A nemate tip na nejakou oficialni, o ktere je znamo, ze je kvalitni, prirodni, bez pridaneho lihu atd?
V posledních letech jsem za láhev žádné whisky nezaplatil více než 199,- větší cenu prostě nemá, vzhledem k faktu, že je to vlastně jen alkohol nacucaný dřevem a kvalitní vodku koupím půl litru za 100, dva litry DOBRÉHO vína za 120,- (špatného i za 40,-).
Uživatelský avatar
Jerry1
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2122
Registrován: 05 dub 2011, 20:11
Bydliště: Mokrá, Brno - venkov

Re: Slivovice

Příspěvek od Jerry1 »

Zkus tuto.
Rog
Znalec
Znalec
Příspěvky: 500
Registrován: 15 srp 2014, 12:42
Bydliště: Košice

Re: Slivovice

Příspěvek od Rog »

Ahoj,

mne sa páčilo v tejto: http://www.agnesprodukty.cz/cs/palirna-a-mostarna. Dali sme si tam robiť mošt, čo to som pokoštoval (pálenku, medovinu, likér) a bolo to fajn. Zakúpil som tam aj darček pre svokra a pochvaľoval si.. Nevravím, že nie je inde lepšia, až tak sa neorientujem, ale tu som bol a OK. Skús, sprav si názor sám a daj vedieť ;) .
JohnnieWalker
New-make
New-make
Příspěvky: 54
Registrován: 23 led 2013, 21:39

Re: Slivovice

Příspěvek od JohnnieWalker »

Dik. Jeste by me zajimala jedna vec. Je rozdil mezi kocovinou z whisky a slivovice? Nekdo mi rikal, ze pry ze slivovice by mela byt horsi, protoze obsahuje nejake jine alkoholy, tak nevim. // EDIT (myslim, ze se jim rika vicemocne alkoholy, ale zas by mely zranim mizet, tak na tom mozna bude nekolikaleta slivovice podobne jako whisky)
V posledních letech jsem za láhev žádné whisky nezaplatil více než 199,- větší cenu prostě nemá, vzhledem k faktu, že je to vlastně jen alkohol nacucaný dřevem a kvalitní vodku koupím půl litru za 100, dva litry DOBRÉHO vína za 120,- (špatného i za 40,-).
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Slivovice

Příspěvek od Nethar »

:doh: Zapomněl jsem ve všech recenzích hledisko: Stupeň závažnosti kocoviny, 1-10 bodů :doh:

Ne, zcela vážně: Nevíme, jak to máme vědět? My skoro nepijeme. Možná Jerry a Petr Domanský...
Uživatelský avatar
Radek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1345
Registrován: 17 črc 2011, 09:25

Re: Slivovice

Příspěvek od Radek »

Já třeba po whisky žádnou kocovinu nemívám.... zatímco když jsem jednou na předvánočním koncertě skupiny The Teplo pil pivo, vodku, zelenou, víno, fernet, vodku, tequilu, absint, slivovici, whisky a griotku tak jsem teda kocovinu měl děsnou.....
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Slivovice

Příspěvek od Nethar »

Takže po slivovici kocovina je, po whisky ne.
Odpovědět