The Balvenie 14 yo ze sudu

Máte-li náměty, poznámky či nápady k chodu fóra či si chcete jen tak pokecat, sem s tím.
Petr
Guru
Guru

Re: The Balvenie 14 yo Refill Bourbon Barrel

Příspěvek od Petr » 13 dub 2015, 22:54

A já, jak už jsem tak zmagořelý z těch všech kauz, jejich větví, rodných listů, kamer, záznamů, evidencí, daňových přiznání, hlášení, co jsem komu a kdy prodal, definicí, co vlastně se čím myslí, kaucí/výpalného, chystaného "nenákladného a jednoduchého" online informování finanční správy o svých aktivitách, a dalších zákony zaručených řešení kde čeho, už vidím a proto dodávám - Vašku bacha na "Velkého bratra" a FAÚ - ať nedopadneš jako jistá paní, co nepřiznala a nezdanila dary. :pray: :alco01:

Vasek
New-make
New-make
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vasek » 14 dub 2015, 02:34

:-)

Vasek
New-make
New-make
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vasek » 14 dub 2015, 02:45

Možná bylo špatně pochopeno - Dalmore 64 let Trinitas jsem nedostal lahev, ale panáka jako osobní dárek (viz foto) v roce 2010 během návštěvy pana Patersona v Praze poté, co whisky byla uvedena na trh. A mohu ubezpečit, že jsem si ji setsakra vychutnal a navíc velmi střízliv... Stejně tak i whiskey Willie Napier jsem si koupil pouze panáka, nikoliv lahev. A ze sudů whisky Balvenie jsem opravdu ochutnal jen vzorek a nikoliv celý sud. :-) Ale na druhé straně ze své soukromé sbírky cca 700 lahví (plus cca 500 v klubu) jsem jich opravdu převážnou většinu ochutnal - a někdy pohříchu i více, jak jednu sklenku (někdy i několik lahví, páč mi to, ač k neuvěření, neskutečně chutná). :-D
Přílohy
HML_1973-ok.jpg
HML_1973-ok.jpg (119.67 KiB) Zobrazeno 2323 x

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 14 dub 2015, 05:25

Tak to tě mužů ujistit, že takových nás tady je více ;-)
A úplně tu scénu se sudem v Balvenie vidím: Po vypití celého se David ptá: "So what do you think, Vasek?" "Refill!" :-D
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Vasek
New-make
New-make
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vasek » 14 dub 2015, 08:07

Yes, refill my glass, please :-D
Jinak proto to sem píšu, protože si myslím, že přestože jsme každý jiný, spojuje nás láska k tomu zlatavému (jantarovému) moku a rádi se podělíme o to, co jsme chutnali, viděli, zažili a pod. ve vztahu k této živé vodě. Přiznám se, že mne velmi zajímá i charakteristika whisky, kterou zřejmě neochutnám, protože mohu, sice zprostředkovaně, ale přesto, posoudit, jak se liší od těch, které jsem chutnal já, a pouvažovat, pokud se k ní někdy v budoucnosti náhodou dostanu, zda si ji dát či nikoliv. Případně mohu pouvažovat, jak například pouze jiné plnění, případně jiný typ sudu ovlivnil prakticky totožný destilát. A samozřejmě taky poznat, co kdo z nás upřednostňuje, co mu vyhovuje a naopak co nemusí.

Petr
Guru
Guru

Příspěvek od Petr » 14 dub 2015, 10:12

Protože se s Vaškem znám, tak si ještě jednou, a naposledy, lehce šťouchnu. :P Fotka je to moc pěkná, a protože jsem, sice hóóódně dávno, lehce vyškolen jako lektor a porotce amatérské fotografie, hned mi přišlo, že má, podle teorie sdělení, velkou informační hodnotu a také emotivní náboj. Když se k tomu ještě přidá i jisté povědomí o obou aktérech a předmětném vzorku, je ta fotka přímo skvělá. :whistle:
Každý si ji, stejně jako whisky, může "zkonzumovat" po svém. Já si ji dovolím veřejně trochu interpretovat. :doh:
VR - to jsem zvědav, kolik mi tam toho Richard kápne. :think: RP - ty jo, opatrně, ať to, tomu Vaškovi, nepřepísknu. :cry: Oběma, možná ovšem jenom jednomu, se při tom evidentně řádně chvěly ruce, ale protože RP je ještě protřelejší světoběžník a brand ambassador než VR, tak to sehrál tak, že to vypadá, že on vlastně musí přidržovat klepoucí se ruku VR. Ve skutečnosti tu Vaškovu možná potřeboval jako oporu pro tu svoji levou, zatímco pravou, držící ampulku, raději opřel o Vaškovu skleničku, aby při tom třasu nenakřápl její obrubu nebo mu ji dokonce vyrazil z ruky. Mimo jiné, i podle tohoto, někdo by řekl detailu, se pozná mistr ve vystupování od žáka. :clap: I výrazy ve tvářích, a zvláště pohledy, jsou výmluvné. Tady nemám, co dodat, ty jsou jednoznačné. To zase boduje Vašek. Asi, že měl menší "nervy". Koneckonců, on byl příjemce a neměl, co ztratit. :)
Vše se nám dostane do těch správných souvislostí, když si uvědomíme, že kdyby ta ampulka měla 10 cl, tak je v ní whisky v prodejní ceně nějakých 540 tisíc Kč. Nedalo mi to a šel jsem si z plastové pipetky odkapat 1 ml vody. Bylo to 15 kapek. Řekněme, že v daném případě, co kapka, to 362 Kč a malý, lehce překápnutý, vzoreček - 55 tisíc. :dance: Hawk!

"Whisky pravá, radost dává!"
:hand:

joy
Profesionál
Profesionál
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joy » 14 dub 2015, 10:35

Petr:

A kdyz uz rozebirame tu fotku, tak me, amaterskemu fotografovi, ktery ale rad stoucha do ostatnich, prijde, ze nejvice se trasly ruce fotografovi, bo ta fotka je neostra i v male verzi. Asi mel strach, aby to stihl zachytit

Odesláno z mého GT-I8190 pomocí Tapatalk

Vasek
New-make
New-make
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vasek » 14 dub 2015, 14:21

To Petr: No ruce se mi sice netřásli, ale byl jsem zvědav, kolik toho tam RP vlije. A musím přiznat, že se nežinýroval. Vyklopil tam prakticky větší část ampulky. Nicméně i tak jsem se trochu obával, aby ani jednu kapku neucmrdnul. Přeci jenom je to už starší pán a tady skutečně platí: "Ani kapku nazmar". :D Nápoj je to nádherný (tasting note z toho dne mám doma pečlivě uschovaný), ale musím přiznat, že mi nepřipadalo, že by rozdíl byl cca 4.000x lepší než u běžné whisky Dalmore. Tady se spíš platí za unikátnost a jedinečnost. Ale neznamená to, že by ta whisky byla průměrná či nic moc. Naopak, překrásná, nádherná, opravdu jedinečná. :clap: Ale prostě mi cena 3,8 mil za lahev už přijde lehce mimo mísu. Ale musím přiznat, že ochutnat takovouhle whisky je prostě zážitek na celý život.

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 14 dub 2015, 20:04

Věřím, že ochutnat takovou vzácnost je silný a nezapomenutelný zážitek. Jen by mě zajímalo, nakolik pak člověka ovlivní vědomí toho, že pije whisky v ceně několika milionů korun. To musí podvědomě silně působit, zajímal by mě pak výsledek stejné ochutnávky ve slepém testu.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Petr.D
Znalec
Znalec

Příspěvek od Petr.D » 15 dub 2015, 06:14

Hunter píše:Jen by mě zajímalo........
NE Huntře, určitě mu žádnej vzorek nezbyl :lol:
"všechny nerašelinné whisky jsou hnus"

Odpovědět