Whisky roku databáze

Máte-li náměty, poznámky či nápady k chodu fóra či si chcete jen tak pokecat, sem s tím.
Odpovědět
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Whisky roku databáze

Příspěvek od Nethar » 07 kvě 2015, 13:59

jumbo píše:Tohle je asi už offtopic, ale hunter to zmínil a mi to nedá. Co já neskutečně oceňuju, jsou roční vyhlašování whisky roku. V tom se dokážu každý rok hrabat i několik dnů, dělám si výpisky, apod. (Už jsem několikrát rozepisoval email netharovi, jestli by to nemohl zpřístupnit v nějaké databázovitější formě, aby šlo filtrovat, vyhledávat, dělat statistiky, apod., ale nějak jsem si to vždycky rozmyslel, ať mu nepřidávám další práci :) .) Takže pokud někomu pomáhá bodování sestavit whisky roku, pro mě je to dostatečný argument ;)
Whisky roku se mi taky moc líbí (mimochodem snažím se v ní mezi ty nejlepší z pochopitelných důvodů nedávat vzorky :twisted:). Rozveďme to trochu, co bys potřeboval? Třeba jenom nějaký CSV soubor se seznamem toho, kdo pro co hlasoval? Já jsem si totiž taky říkal, že bych si ušetřil práci a udělal na to nějakej celkovej systém, kde byste každý na nějaké webovce nebo třeba aspoň do předpřipravené tabulky vyplnili rovnou odkazy na WB a pak už by se mi to automaticky přechroustalo do grafický podoby. Takže by se to dalo nějak spojit. Nejvíc práce je s obrázky, třeba u piva a tak, ale na to už jsem se loni vykašlal většinou, takže by se vkládaly prostě jenom základní věci - název a odkaz. Když by to bylo z WB, tak by se "sám" stáhnul i obrázek.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

salam15
Profesionál
Profesionál

Re: Whisky roku databáze

Příspěvek od salam15 » 07 kvě 2015, 15:29

Je fakt, že nad tímhle jsem taky přemýšlel. Filtrovatelné CSV by možná stačilo, ale zajímavá by byla i možnost nějak to pospojovat do jednotného žebříčku - v tom smyslu, že pokud některou lahev zařadí vícero lidí, tak to zvýší její umístění...
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 07 kvě 2015, 15:47

Žebříčky ne :lol: Dost bylo žebříčků a bodování :lol:
Ne, jde mi o to, že to pak může vyhrát láhev, kterou tam dali tři lidi z třiceti, u ostatních se to lišilo, přičemž například na čtvrtém místě by všech těch třicet lidí mohlo mít ještě jinou whisky, všichni stejnou, která zákonitě dopadla mnohem líp... akorát se o ní neví :-) Takto by také byly zvýhodněné dobré lahve, které mělo víc lidí (například na festivalu), oproti dobrým či ještě lepším lahvím, které měl jen někdo někde výjimečně sám. Čili bychom hodnotili, jak moc se ta whisky daný rok pila (i když je jistě dobrá), spíš než jak je dobrá ;-) Když by nás bylo 100, 200, a každý bychom pili desítky lahví, asi by se to ztratilo. Když nás hlasuje dvacet nebo kolik a vybíráme z pár kousků, tak by to byl divoký žebříček zavísející na tom, s kolika lidmi někdo vyměnil ten konkrétní vzorek, apod.

jumbo
New-make
New-make

Příspěvek od jumbo » 07 kvě 2015, 17:02

Jé, no to by bylo luxusní. CSV je úplně vyhovující. Statistiky si z toho už pak může dělat kdo jaké chce, že...

Struktura by mohla být:
Rok,login,kategorie,whisky,umístění,url,poznámka

Šlo by to? Nejsem moc náročný? :)

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 07 kvě 2015, 17:18

CSV by mělo jít bez problémů. Ale bude to asi až v prosinci, udělám to všechno pokupě, nějak to vymyslím, abych si to celé co nejvíc zautomatizoval.

salam15
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od salam15 » 07 kvě 2015, 17:29

Já věděl, že to neprojde, já to jenom navrhoval...
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.

Odpovědět