Posh bodíky

Máte-li náměty, poznámky či nápady k chodu fóra či si chcete jen tak pokecat, sem s tím.
Odpovědět
Ghandimaster
New-make
New-make

Re: Posh bodíky

Příspěvek od Ghandimaster » 30 říj 2015, 08:16

Pánové. Tak jako to dělám v práci, abych se nenechal unášet živými emocemi špatným směrem, jsem si vzal chvilku na rozmyšlenou. Předem bych chtěl poděkovat těm, kteří správně vycítili můj pokus o smířlivý tón a šli mi naproti. Je to známka velkorysosti a dospělosti. Ne všichni to pochopili a nebo pochopit chtěli. Považuji za úplně správné a naprosto přirozené, že se nemilují všichni navzájem a proto se už několik let relativně snadno vyrovnávám se zjevnou nechutí některých lidí k mé osobě, protože i já jsem jich spousty poslal k šípku ať už z toho či onoho důvodu. Je to normální. Takže má-li někdo potřebu se mnou vést žabomyší války za urážku na cti či urážku milenky (whisky), tak nechť mi prosím napíše soukromou zprávu a já to velmi rychle vyřeším. I když jsem nechtěným zakladatelem tohoto nového vlákna, tak pro mě tohle téma přestalo být zajímavé kvůli příliš velkým porodním bolestem.

Jak píšeš Nethare původně to byl čirý žert. Na základě spousty vašich "vtipných" reakcí dehonestujících rum nebo přímo mě (nebudu je vyhledávat po celém fóru. kdo to četl sám jich spoustu najde) jsem vše jako vtip bral a i na základě toho jsem si udělal obrázek o náladě a pikantních vztazích tady. Bohužel tento styl neustálého pošťuchování je mi vlastní a jestli mi něco opravdu jde tak dělat si prdel z ostatních. Takže ne, Nethare. Kdybys založil vlákno na téma "Rum je pro špinavý hovada" tak si nedovedu představit jak bych se mohl naštvat nebo urazit abych začal na vážno bránit pověst rumařů. Je to totiž absurdní. Žádná hádka nebývá černobílá a i tato je velmi šedá. Já jsem huba nevymáchaná a provokatér v jednom a proto si nesu svůj trest z toho plynoucí. Takže nejsem ublížený chudáček a můžu si za to i já. Jsem ale schopný jít dál a mávnout nad kdečím rukou. To přirovnání ke řvaní Baník pičo na Sparťanské tribuně je docela přesné. Dostal jsem do držky a patří mi to ale kopání do hlavy po boji (nebudu jmenovat) značí slabost.

Že mě po 6 listech slovíčkaření vyzvete abych napsal konečně něco věcného je slušně řečeno s křížkem po funuse. To jste mohli udělat už dávno. Připravili jste mě o motivaci dál cokoliv psát k "původnímu tématu". Taky jsem se pozastavil nad tím slovíčkem "věcně". Svých názorů a postojů jsem tu napsal více než dost ale hromadně jste se tu shodli, že až si něco o whisky nastuduji, tak o ní můžu začít diskutovat. Přitom vaše snaha být věcný v posledních příspěvcích je plná úplně těch samých dojmů a postojů zakládajících se na vlastní zkušenosti a vlastním vidění světa. Aby bylo přeci něco věcné a studované, tak je přece třeba těch nezávislých testování a průzkumů, které nedělá nikdo z vás. Drtivá většina názorů nás všech tedy nejsou "věcná" fakta ale jenom názory. Takže se vší upřímností nechápu co po mě chcete, když jakýkoliv můj pohled či postoj se prostě přirozeně zakládá jenom na mých pocitech a zkušenostech. Opravdu nevím co bych měl napsat aby to obratem kdokoliv nezpochybnil, že to jsou jen doměnky a nezávazné plácání. Až vyvolám diskuzi na téma "kdy byla založena palírna Ardbeg" tak je to o faktech a neřeknu ani popel. Ale když vás vyzvu abyste reagovali ná mé vidění "posh kultu kolem whisky" (byť nepřímo) tak to přece budou vždy jenom názory, postoje a doměnky. Vždycky jsem byl typem a nastavením spíše filozof než studovaný encyklopedik, takže nevím zda-li mi tu zbývá i nějaká jiná aktivita než psát recenze.

Nerad bych aby mě tu začali někteří napadat, že mám plno keců a pak se urazím. Když mi totiž jednohlasně něco vážně sdělíte je stejně tak na vás abyste přijali, že to beru na vědomí a vyvodím z toho důsledky. Na závěr bych chtěl říct, že některým s tímto nedútklivým přístupem hrozí zakuklenost a ztráta objektivity nad sebou samými jestli nebudete naslouchat a přemýšlet na pohnutkami lidí zvenčí. Ale je to přirozená lidská vlastnost chránit to známe co máme rádi a na co jsme zvyklí. Proč by se měl přece někdo dobrovolně pozastavovat na nějakým "noname" narušitelem, který napadá a zpochybňuje můj zpusob života, že? Jestli na lidech všeobecně něco nesnáším tak bych vybral omezenost. Já vím, já vím že věta výše některé zase pobouří ale prosím zkuste už nereagovat a brát tento příspěvek jako moji závěrečnou řeč. Zasloužím si to už za ten statečný boj s větrnými mlýny. Nechtěl jsem nikoho urážet ani shazovat a odeberu se tedy psát plebejsky nespoutané recenze. Díky těm co mě za ně pochválili, mám z toho radost.

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 30 říj 2015, 12:28

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Radek
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Radek » 30 říj 2015, 14:39

Ámen.
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.

richie
Znalec
Znalec

Příspěvek od richie » 05 lis 2015, 21:53

Tož toto mě praštilo do očí při procházce v Brně na oběd. To jsem sem musel dát !

Obrázek

Sent from my iPhone using Tapatalk

Runrig
New-make
New-make

Příspěvek od Runrig » 06 lis 2015, 00:25

Vubec se nebranim oznaceni jakehokoli piti, sportu, obleceni jako posh. Pro nektere lidi tomu tak bezesporu je. Ale pak jsou lidi jako treba stary znamy Ralfy, kteremu jde o kvalitu, pripadne o pomer kvalita/cena. A je na kazdem, aby si vybral, zda se mu jedna o kvalitu, nebo o to, s cim bude spatren v baru coby trendsetter. Pokud neco delame uprimne neni to posh, pokud neco delame vylucne pro zvýraznění statusu nebo pro vytvoření dojmu, ze disponujeme timto statusem, je to posh. A ano, mam z tohoto vlakna divny pocit a ano, spoustu casu slo stravit uzitecneji nez jeho ctenim/psanim.

Runrig
New-make
New-make

Příspěvek od Runrig » 06 lis 2015, 00:46

Auta, noze, really whatever...ta otazka nema valneho smyslu, bez urazky Ghandimastere, to je prvni semestr sociologie...delejme to, co nas bavi a tesi a neznalym a nebo tem, ktere bavi naopak to, prenechejme posh rovinu. IMHO.

Króča
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Króča » 06 lis 2015, 22:18

:arrow: richie: :laughing-rofl: a nejlepší je, že i Jerry se tam najde :lol:
:arrow: runrig :text-bravo:
85+ bodů = doporučuji
Obrázek

stop_r
New-make
New-make

Příspěvek od stop_r » 07 lis 2015, 17:36

... co je to posh? lebo som to práve prečítal celé a furt mi to nieje jasné :D
Človek je hodný slova Umelec, keď ho začnú kopírovať.

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 07 lis 2015, 19:53

Nic, co by se muselo vnímat nějak negativně.
Tady vyčerpávající vysvětlení pojmu:
http://www.zadirr.cz/2008/07/co-to-znamena-posh/
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Runrig
New-make
New-make

Příspěvek od Runrig » 07 lis 2015, 23:25

Je fakt, ze pojmy snobby a posh se 100% neprekryvaji. Muj predchozi prispevek vychazel ze zameny techto pojmu, nicmene je do urcite miry pouzitelny pro oba vyrazy. Posh mi vlastne vychazi jako v podstate neutralni termin. Kdokoli davajici za cokoli vice nez je prumer za danou komoditu, bude predpokladam posh. To, zda priplaci vedome za kvalitu, nebo zda to dava, protoze je zaroven snobby, je druha vec :D

Odpovědět