Poslední panák aneb Co právě dopíjíte...

Máte-li náměty, poznámky či nápady k chodu fóra či si chcete jen tak pokecat, sem s tím.
Odpovědět
Uživatelský avatar
LukeD
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1236
Registrován: 23 črc 2018, 23:45
Bydliště: Brno

Re: Poslední panák aneb Co právě dopíjíte...

Příspěvek od LukeD »

Benromach 10yo 100° Proof - Benromach patří už delší čas mezi mé nejoblíbenější skotské palírny a tohle plnění to jen a pouze potvrdilo. Laskomina. Ostatně, viz má recenze zde.
Obrázek Je lepší žít hodinu jako tygr než celý život jako červ.
Uživatelský avatar
Fileta
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1805
Registrován: 15 čer 2015, 14:47
Bydliště: Litovel

Re: Poslední panák aneb Co právě dopíjíte...

Příspěvek od Fileta »

Auchentoshan Springwood.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Poslední panák aneb Co právě dopíjíte...

Příspěvek od Nethar »

Nemůžu jinak, na kolegu Péťu jedině z Michael Jackson skleničky jeden velkolepý bottle kill - Talisker 1985 Maritime Edition.
Uživatelský avatar
spyna
Znalec
Znalec
Příspěvky: 778
Registrován: 15 bře 2016, 10:37
Bydliště: České Budějovice

Re: Poslední panák aneb Co právě dopíjíte...

Příspěvek od spyna »

Já piju raději na zdraví, takže dva poctivé zbytky Bowmore Tempest a Caol Ila 2008 CS vW na Horviho, ať se z toho brzy vylíže. Neskutečný co ten chlapík už přezil. Společně s Čerňasem a Zobákem byl v -nácti mým snowboarovým vzorem.
Kolda
New-make
New-make
Příspěvky: 112
Registrován: 30 dub 2015, 06:56
Bydliště: Plzeň

Re: Poslední panák aneb Co právě dopíjíte...

Příspěvek od Kolda »

Liberties Copper Alley, dobrá byla.
Uživatelský avatar
LukeD
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1236
Registrován: 23 črc 2018, 23:45
Bydliště: Brno

Re: Poslední panák aneb Co právě dopíjíte...

Příspěvek od LukeD »

Longmorn 15yo - poctivá a silná Speyside se vším všudy. S postupným odpíjením v průběhu asi 2 let stále lepší a lepší. Nicméně další lahev už nepotřebuju. Navíc tu mám k prozkoumání ještě nějakou nezávislou variantu, tuším, že od Adelphi. Mimochodem, ten starý design lahve a etikety je fakt nádherný...
Obrázek Je lepší žít hodinu jako tygr než celý život jako červ.
Uživatelský avatar
Marvin
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1298
Registrován: 01 zář 2011, 09:31
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Poslední panák aneb Co právě dopíjíte...

Příspěvek od Marvin »

Benromach Origins, kdysi mi jeden dost chutnal, tak jsem si říkal, že si ho pořídím. Po letech jsem zjistil, že každý batch byl jiný. Toto byl batch 4 port pipes, rozhodně zajímavý (kompletně zrál v sudu po portském).
Uživatelský avatar
LukeD
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1236
Registrován: 23 črc 2018, 23:45
Bydliště: Brno

Re: Poslední panák aneb Co právě dopíjíte...

Příspěvek od LukeD »

Bunnahabhain 12yo (lahvování z roku 2016 se starší etiketou s označením věku také římskými číslicemi) - podle mne jedna z nejlepších whisek ze základních řad skotských palíren s označením věku, konkrétně mám na mysli 10-14leté. Pokud má člověk rád vliv ex-sherry sudů, ale Redbreast mu přijde málo a Glendronach už zase moc, tak tohle je taková zlatá střední cesta díky tomu, že v každé šarži je zhruba 25 % objemu ze sudů po sherry. A v chuti je to i tak výrazně znát. Mimochodem, snese poměrně dost vody a spolu s postupným přidáváním se docela dost mění i chuťově.

Ve Whiskáči to byla má oblíbená volba, když si někdo dal Balvenie 12yo Double Wood a chtěl pokračovat někam jinam. A málokdy zklamala. Jen jsem vždycky musel zdůrazňovat to přidání vody, protože pro spoustu lidí už byla po těch 40 % až moc silná. 8-)
Obrázek Je lepší žít hodinu jako tygr než celý život jako červ.
Uživatelský avatar
LukeD
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1236
Registrován: 23 črc 2018, 23:45
Bydliště: Brno

Re: Poslední panák aneb Co právě dopíjíte...

Příspěvek od LukeD »

Aultmore 12yo Foggie Moss - jako takhle, tahle whisky není pro každého, to ani omylem. A už vůbec ne pro nováčky ve světě single malt. Kdo má ale rád komplikovanější, hořko-kyselo-sladké a trochu pikantní chutě, tak si přijde na své. V průběhu propíjení se flaškou furt lepší a lepší. Přidání vody ji činí výrazně pitelnější. Asi se začnu ohlížet po nějakém starším oficiálním plnění...
Obrázek Je lepší žít hodinu jako tygr než celý život jako červ.
Uživatelský avatar
LukeD
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1236
Registrován: 23 črc 2018, 23:45
Bydliště: Brno

Re: Poslední panák aneb Co právě dopíjíte...

Příspěvek od LukeD »

Kornog Taouarc'h Kentan 14 BC - dnešek zahajuji francouzskou snídaní sestávající především z banánů, syrového žloutku a řádné porce peprné rašeliny. Karlavulin by mě s ní hnal svinským krokem, ale mě se tahle francouzská kráska docela líbila...
Obrázek Je lepší žít hodinu jako tygr než celý život jako červ.
Odpovědět