Poslední panák aneb Co právě dopíjíte...

Máte-li náměty, poznámky či nápady k chodu fóra či si chcete jen tak pokecat, sem s tím.
Odpovědět
richie
Znalec
Znalec

Re: Poslední panák aneb Co právě dopíjíte...

Příspěvek od richie » 17 čer 2019, 22:12

Ardbeg 10 yo, už tahám ze zdaněného skladu další

Kolda
New-make
New-make

Příspěvek od Kolda » 26 čer 2019, 22:04

Speyburn 10 yo

Petr
Guru
Guru

Příspěvek od Petr » 26 čer 2019, 22:58

Amrut Greedy Angels 2nd Release, 0,7 l, 50,0 %: https://www.whiskybase.com/whiskies/whi ... 8-year-old
Je to jako včera, horko na zdechnutí, které jsem přežil jenom díky pěti studeným sprchám. Žádné degustování, jenom šláftruňk, který se mi spojil se vzpomínkou na člověka uvedeného na certifikátu k láhvi, jménem - R. Neelakanta Roa Jagdale, bez kterého by žádný sladový Amrut do světa nevykročil. Bohužel, taky už zpívá někde v andělském chóru. I když, kdoví, jak to chodí v Indii? R.I.P.
A zítra má svátek Ladislav/a. Tož nápodobně! :romance-heart:

Petr
Guru
Guru

Příspěvek od Petr » 03 črc 2019, 23:45

Trošku jsem se porozhlédnul v "trucovně" po, tam (dlouho), otevřených lahvích. Aberlour Pure Single Highland Malt 10 YO, 0,7 l, 43,0 %, ještě z palírny - Aberlour Glenlivet Distillery Co.Ltd. Na WB se mi zrovna tento odkaz hledat nechce. V Glencairnu jí vyšlo tak na proslulé "dva prsty". Třpytivě jantarová whisky, ve vůni se neperou sudy po bourbonu a sherry, na lehké popíjení jako stvořená. Na patře tak akorát lehce kořenitá, jinak není celkem co degustovat.
Další otevřený historický kousek je Glenfarclas 10 YO, 0,7 l, 40,0 %, že by lahvovaná 14.3.2011? A, to je průser. Kdy jsem ji načal, nevím? Ve vůni - skoro nic, na patře - vůbec nic - jedním slovem - prázdná. Ani alkohol, ani cokoliv - kapalina. Ještě ne smradlavá. Přitom špunt drží. :doh:
Do třetice všeho dobrého i zlého - historická láhev, tak z poloviny vypitá, z půlky prázdná - Auchentoshan 10 YO, 0,7 l, 40,0 % s kódem L523 280G. Taky otevřena pěkně dávno. A začíná to pěkně, otvírání nepřežil špunt. ;) Nicméně pít se dá, ale ve vůni, kde nic, tu nic, pro chuť vystačí jedno slovo - parfémovaná. Toť vše. :think:
Sáhl jsem při ní, a zvalil, po pytlíku mých oblíbených smažených brambůrků (ne chipsů!) firmy Skatt. Curiosity Colou od Fentimansů zapíjel a poslouchal přitom poslední CD Duffa McKagana (souputníka Slashe) - Tenderness. Pěkně tenhle divoch vyměkl! ;)
Je to docela náhoda, k tomu co si dávám, i ta muzika je, tak nějak, příhodná.
:hand:

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 04 črc 2019, 05:10

Měl jsem v roce 2011 takovýhle Auchentoshan: https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/41
A nepočítám-li nějaké staré lahve z aukcí, kde se to dá očekávat, tak to byla jedna z pár lahví, kde se mi špunt taky přerval. Může to být tedy, Petře, náhoda, ale taky to může být tím, že když nic jiného, tak špunty Auchentoshan šidil.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Mirek
Znalec
Znalec

Příspěvek od Mirek » 06 črc 2019, 00:22

Už to musím dát sem...Lagavulin 16 yo. :oops:
Včera první, dneska poslední. Ty woe, to je docela vostrej start prázdnin. Asi si opatřím ještě jeden :lol:
V každé organizaci je aspoň jedna osoba, která ví, o co jde. Tu je třeba najít a zastřelit.

lalos
Znalec
Znalec

Příspěvek od lalos » 06 črc 2019, 11:13

Tchán slavil včera šedesátku. Pomáhal jsem mu zmizet některé z darů.
Nejdřív jsme uklidili Glenfiddich 15 yo, tu já můžu. V zápětí pak Grant's Ale Cask. Tam to je slabší, ale zas mi to bylo jedno 😉 A vlastně za ty prachy je to víc než slušný blend.
Instagram, Facebook, Whiskybase

Scotch, irish, japanese, american, indian - Racism Freezone

lalos
Znalec
Znalec

Příspěvek od lalos » 09 črc 2019, 21:48

Laphroaig Select. No byla to celkem fuška.
Zároveň jsem ale beze zbytku naplnil svou living bottle. Teď už budu jen sklízet plody své několikaměsíční práce.
Instagram, Facebook, Whiskybase

Scotch, irish, japanese, american, indian - Racism Freezone

J.K.Ch
Profesionál
Profesionál
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od J.K.Ch » 19 črc 2019, 10:18

Včera k pracovní diskusi padl Deanston Virgin Oak. Takže dala přesně týden od nákupu. A bylo to fakt slušné pití.

buddha.ps
New-make
New-make

Příspěvek od buddha.ps » 19 črc 2019, 20:52

Krásny čas, na dne sú:
Laphroaig 10yo
Fettercairn Fior
Aberlour 12yo Double Cask
Jack Daniel´s 1915 Gold Medal Series
...a nemožem sa rozlúčiť so starým plnením Highland Park 12yo, takže z tej zostáva pol fľašky a neubúda (a možno tak zostane naveky, amen)

Tak a na rade je to najkrajšie obdobie = doplnenie zásob

Odpovědět