První panák aneb Co jste právě načali...

Máte-li náměty, poznámky či nápady k chodu fóra či si chcete jen tak pokecat, sem s tím.
Odpovědět
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: První panák aneb Co jste právě načali...

Příspěvek od salam15 »

Já bych nerad šířil nějaké poplašné zprávy, ale palírna Glann Ar Mor, která dělá Kornog, je podle mne, Wikipedie a jejich vlastní webovky normálně otevřená.
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: První panák aneb Co jste právě načali...

Příspěvek od nidan »

ano, už je otevřená i na baru v Brně :D
Uživatelský avatar
LukeD
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1236
Registrován: 23 črc 2018, 23:45
Bydliště: Brno

Re: První panák aneb Co jste právě načali...

Příspěvek od LukeD »

salam15 píše: 04 čer 2019, 10:00 Já bych nerad šířil nějaké poplašné zprávy, ale palírna Glann Ar Mor, která dělá Kornog, je podle mne, Wikipedie a jejich vlastní webovky normálně otevřená.
Tak to je zvláštní, protože já se kdysi v aukci SWA dočetl pravý opak, a sice že je zavřená od roku 2015. Když jsem po tom tehdy pátral dále, tak jsem zjistil, že měli problémy s nějakou přebujelou francouzskou byrokracií (už si přesně napamatuju ohledně čeho), tak se na to raději vybodli. Ale je halt možné, že to v mezičase nějak vyřešili, znovu otevřeli a jedou dál. Nevím, netuším...
Obrázek Je lepší žít hodinu jako tygr než celý život jako červ.
Uživatelský avatar
LukeD
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1236
Registrován: 23 črc 2018, 23:45
Bydliště: Brno

Re: První panák aneb Co jste právě načali...

Příspěvek od LukeD »

Takže jsem měl bohužel pravdu...
Obrázek Je lepší žít hodinu jako tygr než celý život jako červ.
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: První panák aneb Co jste právě načali...

Příspěvek od salam15 »

Neměl, v tom článku píšou, že nezavřeli ;)
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: První panák aneb Co jste právě načali...

Příspěvek od nidan »

je to cim dal zajimavejsi :D
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: První panák aneb Co jste právě načali...

Příspěvek od salam15 »

Mně už to celé přijde dost absurdní - jednak jsem se furt nedozvěděl, jak to bylo myšleno s tím, že Glen Scotia je Loch Lomond, a tanečky kolem údajného zavření Glann Ar Mor jsou už taky poněkud úmorné.

S tou se to má tak, že se v rámci registrace chráněného označení původu jednalo o stanovení legislativních požadavků, které musí whisky splňovat, aby se mohla jmenovat Bretaňská whisky. Produkty Glann Ar Mor tyto požadavky nesplňovaly. Používaly v některých případech žito a potíž byla i s kotly, které používaly. Pro Jeana Donnay by to byla potíž, protože na označení bretaňská whisky postavil svůj dosavadní marketing, tak prohlásil, že tu palírnu raději zavře a že za to může institut, který vypracovával ty standardy pro bretaňskou whisky.

Na poslední chvíli a zřejmě i pod dojmem "bad press", který jim takto Donnay zařídil, institut prohlásil, že je otevřený diskusi, standardy se předělaly tak, aby se do nich Glann ar Mor vešel a Donnay pálí vesele dál a říká tomu Whisky Breton a všichni jsou spokojení.
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
Petr
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1319
Registrován: 25 dub 2011, 18:47

Re: První panák aneb Co jste právě načali...

Příspěvek od Petr »

Jean Donnay, takto můj spolužák ze Springbank Whisky School z roku 2007, to neměl lehké od samého počátku, když si vzal do hlavy, že bude dělat whisky na „konci světa" - v Bretani. On, z reklamní branže, v letech a z Paříže.
Je v tom, kromě jiného, neskutečně houževnatý a vytrvalý a jde si za svými sny. Asi nikoho nepřekvapí, že má moje neskonalé sympatie a obdiv. Taky proto, že u něho nejsou "prachy až na prvním místě" a svým konáním tak trochu kazí zaběhnuté pořádky, PR obraz a je trnem v oku těm, co to mají, se svými byznys plány, přesně naopak.
Když pak se vyskytla vhodná příležitost, tak mu někdo z "velkých kluků" zkusil namazat schody. U nás to známe v bleděmodrém - po metanolové aféře rovněž využili příhodné situace k tvorbě vznikající legislativy k obrazu svému - k oslabení/likvidaci konkurence, byť sebemenší. Navenek vše k bohulibému účelu, dobře, nenápadně a hlavně neprůstřelně "ošetřeno". Nevím, jak se to stalo, ale přes „označení původu“ se ho nakonec vyšachovat nepodařilo – naštěstí!
https://whiskycast.com/frances-glann-ar ... -to-close/
https://whiskycast.com/frances-glann-ar ... n-for-now/
Když už tady o něm cosi smolím, nemohu nevzpomenout jeho libůstku - dozrávání whisky, speciálně po Sauternes. Považuje se v tomto ohledu za pionýra, ba přímo pyšného otce. A aby příspěvek nebyl „suchý“, případně "úmorný" vyštrachal jsem k tématu Glann Ar Mor a Sauternes jedno PDF - zajímavé i obecně, svým obsahem a členěním. Pro někoho, snad, i inspirující.
Salame15, tož, buď nemáš během zdejšího pobytu, nic nalito nebo už s´toho měl moc. Pak to nedáváš! :mrgreen:
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: První panák aneb Co jste právě načali...

Příspěvek od salam15 »

Petr píše: 05 čer 2019, 17:21
Salame15, tož, buď nemáš během zdejšího pobytu, nic nalito nebo už s´toho měl moc. Pak to nedáváš! :mrgreen:
Pravdu máš, nemám nalito nic. Celá tahle diskuse mi ale připomněla jedno aktualizované přísloví: Kdo se moc ptá, málo googlí.
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
Odpovědět