První panák aneb Co jste právě načali...

Máte-li náměty, poznámky či nápady k chodu fóra či si chcete jen tak pokecat, sem s tím.
Odpovědět
Uživatelský avatar
LukeD
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1236
Registrován: 23 črc 2018, 23:45
Bydliště: Brno

Re: První panák aneb Co jste právě načali...

Příspěvek od LukeD »

Mirek píše: 16 srp 2021, 08:40
LukeD píše: 15 srp 2021, 23:06 Tak jsem to halt vyřešil Mirkovým ideálním vzorkem a otevřel jsem celou lahev Ben Nevis 10yo.
Ty máš litrovku? :mrgreen:
To sice nemám, ale mně k dokonalému seznámení - v průběhu měsíců či dokonce i let - úplně bohatě stačí sedmička. Při tvé rychlosti, kdy do sebe vyklopíš lahev během necelých dvou týdnů, je beztak úplně jedno, jestli máš litrovku či sedmičku. ;) To už totiž není seznamování se, nýbrž krystalicky čistý alkoholismus. :D
Obrázek Je lepší žít hodinu jako tygr než celý život jako červ.
Mirek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1428
Registrován: 06 dub 2011, 11:11
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: První panák aneb Co jste právě načali...

Příspěvek od Mirek »

salam15 píše: 16 srp 2021, 09:50
Mirek píše:
salam15 píše: 15 srp 2021, 22:44 Jestli ty, Mirku, tu Glenmorangie nějak neupřednostňuješ. Měl by ses taky věnovat i méně známým značkám - přemýšlím, kdy jsi naposledy otevřel třeba Trebitsch a musím káravě zvednout obočí...
To si zaslouží hlubší rozbor...
Nejsem si zcela jist, jestli můj čenich již dosáhl takové úrovně, aby byl hoden vybraných delikates slovutné, věhlasné a celosvětově uznávané značky Trebitsch. V tomto kontextu se musím důrazně ohradit proti označení "méně známá značka". Toto morální selhání a žalovatelný výrok přikládám tvé mladické nerozvážnosti, nicméně na tomto místě už káravě zdvižené obočí nestačí a proto musím varovně zvednout prst (ukazováček). Obrázek Obrázek Obrázek
Pokorně se skláním před tvou moudrostí Obrázek
:lol: :lol: :lol: :clap:
V každé organizaci je aspoň jedna osoba, která ví, o co jde. Tu je třeba najít a zastřelit.
Mirek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1428
Registrován: 06 dub 2011, 11:11
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: První panák aneb Co jste právě načali...

Příspěvek od Mirek »

LukeD píše: 16 srp 2021, 11:16
Mirek píše: 16 srp 2021, 08:40
LukeD píše: 15 srp 2021, 23:06 Tak jsem to halt vyřešil Mirkovým ideálním vzorkem a otevřel jsem celou lahev Ben Nevis 10yo.
Ty máš litrovku? :mrgreen:
To sice nemám, ale mně k dokonalému seznámení - v průběhu měsíců či dokonce i let - úplně bohatě stačí sedmička. Při tvé rychlosti, kdy do sebe vyklopíš lahev během necelých dvou týdnů, je beztak úplně jedno, jestli máš litrovku či sedmičku. ;) To už totiž není seznamování se, nýbrž krystalicky čistý alkoholismus. :D
No to teda jedno není, litrovka mně vydrží dýl... :lol:
V každé organizaci je aspoň jedna osoba, která ví, o co jde. Tu je třeba najít a zastřelit.
nobynoblhoch
Znalec
Znalec
Příspěvky: 363
Registrován: 13 říj 2017, 10:57

Re: První panák aneb Co jste právě načali...

Příspěvek od nobynoblhoch »

A kdyz dam cca 4 lahve do měsíce tak je to co? :shock:
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: První panák aneb Co jste právě načali...

Příspěvek od salam15 »

To je decentní degustace a objevování nových chutí - pokud teda nevypiješ čtyři láhve toho samého
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
Mirek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1428
Registrován: 06 dub 2011, 11:11
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: První panák aneb Co jste právě načali...

Příspěvek od Mirek »

A pokud jo, říká se tomu prohlubování znalostí.
V každé organizaci je aspoň jedna osoba, která ví, o co jde. Tu je třeba najít a zastřelit.
Uživatelský avatar
LukeD
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1236
Registrován: 23 črc 2018, 23:45
Bydliště: Brno

Re: První panák aneb Co jste právě načali...

Příspěvek od LukeD »

nobynoblhoch píše: 16 srp 2021, 18:30 A kdyz dam cca 4 lahve do měsíce tak je to co? :shock:
Pokud budu brát jen samé sedmičky, vychází mi to takřka na 10 cl denně, nebo nějakých skoro 19 cl obden. Dle mých měřítek už je to docela solidní nezřízené chlastání na hranici závislosti (dost možná už i za hranicí). Beze srandy. Ale každému, co jeho jest...
Obrázek Je lepší žít hodinu jako tygr než celý život jako červ.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: První panák aneb Co jste právě načali...

Příspěvek od Nethar »

LukeD píše: 17 srp 2021, 01:51
nobynoblhoch píše: 16 srp 2021, 18:30 A kdyz dam cca 4 lahve do měsíce tak je to co? :shock:
Pokud budu brát jen samé sedmičky, vychází mi to takřka na 10 cl denně, nebo nějakých skoro 19 cl obden. Dle mých měřítek už je to docela solidní nezřízené chlastání na hranici závislosti (dost možná už i za hranicí). Beze srandy. Ale každému, co jeho jest...
Já vlastně souhlasím. To tak nějak odpovídá dvěma pivům denně. Ale taky je pravda, že můžu skončit kdykoliv si řeknu ;-)
Za mě je to taky moc, ale tady se asi nesetkáme s průměrným člověkem a ani já nejsem bělostně čistý :-) Jen dodám, že v rámci toho alkoholismu, mi přijde lepší 10 cl denně, obzlášť pokud to není na ex, než třeba 30 cl každý třetí den. Ale omezit byste to měli. Všichni :-)
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: První panák aneb Co jste právě načali...

Příspěvek od Nethar »

Ještě si tak přemýšlím... já třeba procházel různými fázemi své lásky k whisky :) A teď nějak moc těch festivalů není, s návštěvami, kterých taky moc není, whisky většinou nepiju, takže si občas dám sám jenom tak tu skleničku večer, ale poslední dobou v těch vedrech to je taky spíš pivo a pivo a pivo. Čili to je dobrý. Ale když jsem třeba degustoval různý vzorky, porovnával, což zase budu muset na podzim začít, protože je toho dost, tak to dám třeba tři skleničky proti sobě běžně, abych to tak nějak srovnal, porovnal, ohodnotil, no a to máš těch 10 cl hned. A jako je fakt, že to není málo, pokud člověk neplivá a kdo by plival... Takže je asi důležitý nepít to pak takhle každý den, no ale to už bych předal slovo nidanovi ;-)
nobynoblhoch
Znalec
Znalec
Příspěvky: 363
Registrován: 13 říj 2017, 10:57

Re: První panák aneb Co jste právě načali...

Příspěvek od nobynoblhoch »

No nevim , za moji osobu 2 panaky za den jsou v pohode. Muj starecek si dal po ranu dva panaky slivovice a pres den vypil lahev vinka....dozil se 96 let a zavislej asi nebyl. Ja zase nechapu jak si nekdo da treba 5 a vice piv...to bych byl v horsim stavu nez po lahvi whisky. A daleko horší nez 2 panaky denně je alkoturista co se v patek zleje a leci se dva dny.
Odpovědět