První panák aneb Co jste právě načali...

Máte-li náměty, poznámky či nápady k chodu fóra či si chcete jen tak pokecat, sem s tím.
Odpovědět
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Re: První panák aneb Co jste právě načali...

Příspěvek od Nethar » 30 pro 2018, 10:10

A nezapomenout na osvědčené pravidlo investování - dollar cost averaging - takže hezky investovat stejnou dávku každý večer :-)
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Torrez
New-make
New-make

Příspěvek od Torrez » 30 pro 2018, 20:34

Dneska premiéra - Ardbeg Uigedail :drool:

nidan
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od nidan » 30 pro 2018, 20:45

včera se zombicí Strathclyde 1987 WhB 30yo grain po rumu

Petr
Guru
Guru

Příspěvek od Petr » 31 pro 2018, 17:48

Konec starého roku, začátek nového. To člověk vzpomíná, co hezkého ho potkalo letos a co by si přál v tom nadcházejícím, případně, co by nechtěl, aby se opakovalo.
Jenom v dobrém vzpomínám na výlet do Skotska po nových palírnách, ať už opravdu nově postavených nebo starších, ale mnou poprvé navštívených. Nicméně, doslova šokován, příjemně, jsem byl návštěvou palírny GlenAllachie, kde jsem se zastavil s manželkou nejprve jen tak, když jsme jeli kolem do Elginu a na druhý den jsem tam byl opět, už při dohodnuté návštěvě.
Zejména ty dva dny, bylo to totiž v různé míře i jinde, jsem viděl a zažil, jak může být whisky pro lidi nejen zdrojem obživy, ale doslova smyslem života. Potvrdilo se mi, že moje málo používané "nekorektní" rčení "Whisky pravá, sílu dává!" má hodně do sebe. Také jsem tu na vlastní oči viděl, že prachy nemusí být nutně "až na prvním místě".
Proto, když jsem zvažoval, kterouže whisky si dneska dopřát potěšení, byla značka jasná. Jen to chtělo vybrat z několika možností. Volba padla, z několika důvodů, na GlenaAllachie 1989, 29 YO SC # 100049, 0,7 l, 58,1%. Destilována byla 7.6.1989 a do října letošního roku, než byla nalahvována, ležela v "sherry butt".
DSC_1418_PF_2_K.jpg
Zejména zvědavost mi nedala - jak se snesou ty roky a dřevo ? Vyhrabal jsem svoji slavnostní degustační skleničku "Michael Jackson" a šel na to. Že jsem si u prvního panáka s pěti kapkami vody na "volty" moc nepomohl, spravil jsem to nášupem! :violin:
Přátelé, že nemám možnost se často setkávat s milovníky whisky, kamarády, zejména té skotské, v reále na živo, tak chodím, a rád, tady. Proto všem, co jste na tom podobně, rádi tady občas "zajdete", přeji, ať vykročíte vesele v dobré společnosti do Nového roku. A v něm, ať jsou vždy společníky: zdraví, láska a štěstí! O dobré whisky, ani nemluvě! :dance:

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 31 pro 2018, 18:04

I tobě Petře hlavně hodně zdraví a stejně tak všem ostatním! Ať už zapíjíte čímkoliv, važte si toho, že můžete. Na viděnou v novém roce!
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

nidan
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od nidan » 31 pro 2018, 18:11

Všem do nového roku mnoho zdraví a pohodičky :!: ;)

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 31 pro 2018, 19:13

Moc hezká zdravice od Petra, takže se tímto taky přidávám s přáním všeho nejlepšího v roce 2019.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

LukeD
Znalec
Znalec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LukeD » 31 pro 2018, 19:26

Vše podstatné již bylo řečeno, zbývá to jen podepsat. I vám všem nicméně přeji klid v duši a ranec zdraví do nového roku. Ať je zase o chlup lepší než ten právě končící a ať v něm potkáte minimálně jednu láhev, ze které se vám podlomí kolena - ideálně v tom dobrém slova smyslu. 8-)
Obrázek Je lepší žít hodinu jako tygr než celý život jako červ.

joy
Profesionál
Profesionál
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joy » 31 pro 2018, 20:24

Taky se pridavam k prani vseho nejlepsiho do dalsiho roku a at je minimalne stejne uspesny jako tento rok.

Odesláno z mého SM-A310F pomocí Tapatalk

Walter
Znalec
Znalec

Příspěvek od Walter » 31 pro 2018, 21:31

Když už to tady Petr s tím přáním tak hezky načnul, rád bych se přidal. Do nového roku přeji všem jen to dobré! ;)

Odpovědět