První panák aneb Co jste právě načali...

Máte-li náměty, poznámky či nápady k chodu fóra či si chcete jen tak pokecat, sem s tím.
Odpovědět
Kolda
New-make
New-make
Příspěvky: 112
Registrován: 30 dub 2015, 06:56
Bydliště: Plzeň

Re: První panák aneb Co jste právě načali...

Příspěvek od Kolda »

Určitě bude mladá, je dost ostrá, ale to se dá celkem očekávat za tuhle cenu a je to litrovka. Chce to přidat vodu a nechat rozdejchat, neni dobarvována, neni filtrovaná za studena, lahvovaná při 50%. Buňáky mám prostě rád a i tento je za mě OK.
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: První panák aneb Co jste právě načali...

Příspěvek od nidan »

Mirek píše: 26 zář 2019, 20:52 Vypadá to, žes nepil An Cladach. Stará 12 s námořníkem je proti tomu božský Nethar. Ne, pardon...nektar. :mrgreen:
koukám do WB, měl jsem dva vzorky a nebylo to vůbec zlý ;)
Mirek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1428
Registrován: 06 dub 2011, 11:11
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: První panák aneb Co jste právě načali...

Příspěvek od Mirek »

Kolda píše: 26 zář 2019, 21:49 Určitě bude mladá, je dost ostrá, ale to se dá celkem očekávat za tuhle cenu a je to litrovka. Chce to přidat vodu a nechat rozdejchat, neni dobarvována, neni filtrovaná za studena, lahvovaná při 50%. Buňáky mám prostě rád a i tento je za mě OK.
Jo, že to je litrovka mě taky nasralo, stálo mně hodně úsilí se toho yperitu zbavit. Co píšou na flašce vím, neředím, nedejchám...za mě průser.
V každé organizaci je aspoň jedna osoba, která ví, o co jde. Tu je třeba najít a zastřelit.
Mirek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1428
Registrován: 06 dub 2011, 11:11
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: První panák aneb Co jste právě načali...

Příspěvek od Mirek »

nidan píše: 26 zář 2019, 21:51
Mirek píše: 26 zář 2019, 20:52 Vypadá to, žes nepil An Cladach. Stará 12 s námořníkem je proti tomu božský Nethar. Ne, pardon...nektar. :mrgreen:
koukám do WB, měl jsem dva vzorky a nebylo to vůbec zlý ;)
Proč hledíš do WB?? Dyť 2 vzorky jsou přece plně dostačující na odpovědné a plnohodnotné posouzení...co dva, jeden stačí! Takovejch tu je...
Vypij toho litr (v tomto případě bohužel) a pak se pobavíme.
V každé organizaci je aspoň jedna osoba, která ví, o co jde. Tu je třeba najít a zastřelit.
Uživatelský avatar
spyna
Znalec
Znalec
Příspěvky: 778
Registrován: 15 bře 2016, 10:37
Bydliště: České Budějovice

Re: První panák aneb Co jste právě načali...

Příspěvek od spyna »

The Balvenie 12 yo DoubleWood. Je třeba doplnit si základní vzdělání ;)
Uživatelský avatar
LukeD
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1236
Registrován: 23 črc 2018, 23:45
Bydliště: Brno

Re: První panák aneb Co jste právě načali...

Příspěvek od LukeD »

A tohle je za mě zrovna hodně příjemné doplňování vzdělání. DW mám rád a rád ji i nabízím lidem v baru, zvláště pak nováčkům. Dlužno podotknout, že jen málokdy se setká s neúspěchem.
Obrázek Je lepší žít hodinu jako tygr než celý život jako červ.
Uživatelský avatar
spyna
Znalec
Znalec
Příspěvky: 778
Registrován: 15 bře 2016, 10:37
Bydliště: České Budějovice

Re: První panák aneb Co jste právě načali...

Příspěvek od spyna »

Ale jo, docela dobrý pití to je... Takové univerzální, ničím nezklame, ale ani ničím zásadně nenadchne.
Uživatelský avatar
J.K.Ch
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1249
Registrován: 30 kvě 2015, 14:43
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: První panák aneb Co jste právě načali...

Příspěvek od J.K.Ch »

DW chutnala valné většině lidí kterým jsem ji nabídl.
Uživatelský avatar
LukeD
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1236
Registrován: 23 črc 2018, 23:45
Bydliště: Brno

Re: První panák aneb Co jste právě načali...

Příspěvek od LukeD »

S podivem jsem si uvědomil, že vlastně doma nemám otevřenou žádnou lahev z jedné z mých oblíbených palíren. Zvláště pak po tom, co jsem v rámci brněnského WF vyzkoušel onen famózní single sherry cask 2002 z edice Natural Cask Strength. Tak to jdu napravit.

Edradour Highland Heritage 46%

Ve vůni mléčná čokoláda s lískovými oříšky, sušený pomeranč, Nutella, tvrdé bombony a lehounce lepidlo, resp. toluen. S vodou muškátový oříšek a nová kůže.

V chuti zatím spíše jednodušší. Alkohol je znát. Ne přehnaně sladká, což kvituju s povděkem. Černý rybíz v různých formách včetně náplně hořké čokolády. Paradoxně mi celkem dost připomíná Auchentoshan 17yo Bordeaux Wine Finish. Ovocná chuť každopádně dominuje. S vodou cukrkandl, karamelizované Salko a třtinový cukr.

Dokončení je rozhodně suché a svíravé až trpké. Nejblíže by byl nejspíše nezralý angrešt.
Obrázek Je lepší žít hodinu jako tygr než celý život jako červ.
rap
New-make
New-make
Příspěvky: 135
Registrován: 07 čer 2012, 21:20
Bydliště: České Budějovice

Re: První panák aneb Co jste právě načali...

Příspěvek od rap »

Caol Ila 25 yo. Nejstarší kousek z Islay, co jsem dosud měl a je výborný. Myslím, že za těch 100 éček stojí.
Obrázek
Odpovědět