Pokec

Máte-li náměty, poznámky či nápady k chodu fóra či si chcete jen tak pokecat, sem s tím.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokec

Příspěvek od Nethar »

Protože roky utíkají, zdejší osazenstvo se z části obměňuje a dnes je krásný den, považuji za důležité připomenout nejdůležitější píseň v historii kinematografie: https://www.youtube.com/watch?v=HBp2ke5Bye4

nobynoblhoch
Znalec
Znalec
Příspěvky: 363
Registrován: 13 říj 2017, 10:57

Re: Pokec

Příspěvek od nobynoblhoch »

Skvělá píseň , kterou lze zpívat i se 3 promile v krvi :violin:
zombice
Znalec
Znalec
Příspěvky: 891
Registrován: 28 zář 2011, 19:31

Re: Pokec

Příspěvek od zombice »

Pořád je to skvělý :clap: :D
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokec

Příspěvek od Nethar »

A jak stárneme, tak v tom poznávám víc a víc kamarádů :mrgreen:
Hajnej Luke
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 29
Registrován: 15 říj 2019, 10:17

Re: Pokec

Příspěvek od Hajnej Luke »

Zdravím, mám dvě otázky, první, můžete mi dát někdo tip na dobrý Gin? Druhá, lze sehnat někde (odkoupit) vzorky rumů, v cenové relaci 2000kč za láhev a koňaku, ten nějaký základnější. Děkuji. :pray:
Uživatelský avatar
Wladass
New-make
New-make
Příspěvky: 162
Registrován: 26 lis 2020, 11:41
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokec

Příspěvek od Wladass »

Hajnej Luke píše: 21 led 2022, 15:29 Zdravím, mám dvě otázky, první, můžete mi dát někdo tip na dobrý Gin? Druhá, lze sehnat někde (odkoupit) vzorky rumů, v cenové relaci 2000kč za láhev a koňaku, ten nějaký základnější. Děkuji. :pray:
Ahoj, jestli chceš, tak ti můžu nabídnout vzorky všech lahví, na které píšu recenze a které jsem dostal.
Kdyžtak napiš PM a pošlu ti seznam.
Píšu recenze rumů na Rumrecenze.cz. Zajímá mě značkový alkohol.
Uživatelský avatar
LukeD
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1236
Registrován: 23 črc 2018, 23:45
Bydliště: Brno

Re: Pokec

Příspěvek od LukeD »

Hajnej Luke píše: 21 led 2022, 15:29 Zdravím, mám dvě otázky, první, můžete mi dát někdo tip na dobrý Gin? Druhá, lze sehnat někde (odkoupit) vzorky rumů, v cenové relaci 2000kč za láhev a koňaku, ten nějaký základnější. Děkuji. :pray:
S tím ginem je to poměrně těžká otázka. Pro každého je totiž dobrým ginem něco jiného. Někdo rád špiritóznější, někdo zase uhlazenější, jeden preferuje výraznou stopu jalovce, druhý zase když tam skoro cítit není. London Dry typ ginu je také něco úplně jiného než některé ultra sladké varianty na trhu, které si ovšem rovněž najdou své zákazníky.

Za mě každopádně - z těch, co jsem chutnal a bavily mě - japonský Roku gin (v chuti klasika obohacená o pár netradičních botanicals), španělský L'Arbre (s vcelku výraznou chutí rozmarýnu), Pollination (velšská variace na klasický styl London Dry ginu), Botanist a Caorunn (skotské giny klasického rázu z palíren whisky Bruichladdich a Balmenach). Klasickým Hendrick's také nic nezkazíš. Vůbec špatný není ani Tanqueray No. Ten (máš-li rád výrazně citrusový styl ginu), Bombay Sapphire či Plymouth (což je kategorie ginu sama pro sebe), zvláště pak Plymouth Navy Strength. Michlers Green je skvělý na míchaní (s dominantní zelenou složkou - něco jako okurky a kopr). Kdysi mě bavil i Opihr a Jinzu. A v poslední době mě fakt hodně dostal novozélandský Scapegrace, jenž byl v 57% verzi Gold vyhlášen ginem roku 2018. Ale ten je chuťově nepopsatelný a navíc i docela dost drahý.

Každopádně dnes dělá gin skoro každý, kdo má díru do prdele... a těch možností je tudíž tolik, že by se z toho jeden potento. ;)
Obrázek Je lepší žít hodinu jako tygr než celý život jako červ.
Hajnej Luke
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 29
Registrován: 15 říj 2019, 10:17

Re: Pokec

Příspěvek od Hajnej Luke »

LukeD píše: 24 led 2022, 13:21
Hajnej Luke píše: 21 led 2022, 15:29 Zdravím, mám dvě otázky, první, můžete mi dát někdo tip na dobrý Gin? Druhá, lze sehnat někde (odkoupit) vzorky rumů, v cenové relaci 2000kč za láhev a koňaku, ten nějaký základnější. Děkuji. :pray:
S tím ginem je to poměrně těžká otázka. Pro každého je totiž dobrým ginem něco jiného. Někdo rád špiritóznější, někdo zase uhlazenější, jeden preferuje výraznou stopu jalovce, druhý zase když tam skoro cítit není. London Dry typ ginu je také něco úplně jiného než některé ultra sladké varianty na trhu, které si ovšem rovněž najdou své zákazníky.

Za mě každopádně - z těch, co jsem chutnal a bavily mě - japonský Roku gin (v chuti klasika obohacená o pár netradičních botanicals), španělský L'Arbre (s vcelku výraznou chutí rozmarýnu), Pollination (velšská variace na klasický styl London Dry ginu), Botanist a Caorunn (skotské giny klasického rázu z palíren whisky Bruichladdich a Balmenach). Klasickým Hendrick's také nic nezkazíš. Vůbec špatný není ani Tanqueray No. Ten (máš-li rád výrazně citrusový styl ginu), Bombay Sapphire či Plymouth (což je kategorie ginu sama pro sebe), zvláště pak Plymouth Navy Strength. Michlers Green je skvělý na míchaní (s dominantní zelenou složkou - něco jako okurky a kopr). Kdysi mě bavil i Opihr a Jinzu. A v poslední době mě fakt hodně dostal novozélandský Scapegrace, jenž byl v 57% verzi Gold vyhlášen ginem roku 2018. Ale ten je chuťově nepopsatelný a navíc i docela dost drahý.

Každopádně dnes dělá gin skoro každý, kdo má díru do prdele... a těch možností je tudíž tolik, že by se z toho jeden potento. ;)
Super, děkuju za tipy. Hned mě zaujal L'Arbre, rozmarýn mám rád. Odzkoušim.
nobynoblhoch
Znalec
Znalec
Příspěvky: 363
Registrován: 13 říj 2017, 10:57

Re: Pokec

Příspěvek od nobynoblhoch »

Lagavulin mě v poslední době fakt sere...sehnat základní 16 je pomalu nadlidský úkol,cena je pekelná.. a v ČR je totálně vyprodáno
COlin
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 19
Registrován: 27 srp 2021, 06:40
Bydliště: Vřesina

Re: Pokec

Příspěvek od COlin »

Ahoj, jdu si pro radu. Jakou whisky doporucite a to v pripade:

1. bourbon sud (nenakoureny slad).
2. bourbon sud (nakoureny slad, avsak kour by nemel hrat prim v chuti ani vuni).

Cena do 2k.

Predem dekuji za info.
L.
Odpovědět