Pokec

Máte-li náměty, poznámky či nápady k chodu fóra či si chcete jen tak pokecat, sem s tím.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Pokec

Příspěvek od Hunter »

Zde si můžete počíst o rumu, celkem solidní článek: http://xman.idnes.cz/v-karibiku-maji-kl ... n-styl_fro
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Jerry1
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2122
Registrován: 05 dub 2011, 20:11
Bydliště: Mokrá, Brno - venkov

Re: Pokec

Příspěvek od Jerry1 »

Po lehkém rozjezdu minulý týden, kdy jsme ochutnali 10 whisky, jsme za to tentokrát s Petrem Domanským řádně vzali a dostali se k počtu 26 (+dva vzorky domácí slivovice). Společně s námi chutnala i Martina, která si zkušeně vybírala jenom ty whisky, na které měla chuť. Ochutnávka nám zabrala sedm hodin a byla velmi vydařená :clap: a také náročná. Na ochutnávce bylo:
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Základní sada:
1. Jameson Gold Reserve, 40 %
2. Kmer Whisky "31", 35˚ (Kambodža, v rámci poznání, co příště raději nepít)
3. Printer's Whisky (Stock) 40 % (dohnání mezery ve vzdělání ohledně tuzemské produkce, ale o nic jsem nepřišel)
4. Glen Grant 40 % (první single malt, nic moc)
5. Islay Mist 8 y, 40 %
6. Smokehead 40 % (technická až nepříjemná vůně, chuť typická Islay, velký nesoulad mezi vůní a chutí)
7. Ardmore Traditional Cask, 46 % (dobrota)
8. Ardmore 12 y, 46 %, Provenanace (nezaujalo)
9. Aberlour 10 y, 43 %
10. Longrow 14 y, 46 %
11. Jura Superstition, 43 %
12. Johnnie Walker Green Label 15 y, 43 % (velmi dobrá až výborná chuť)
13. Johnnie Walker Blue Label, 40 % (naprosto jemná a delikátní chuť, úžasná)
14. Edradour Ballechin Batch 5 Marsala Cask Matured, 46 %
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Odpočinek od whisky:
15. Slivovice č. 1, vyzrálá, uhlazená, neuvěřitelně nasládlá
16. Slivovice č. 2, rok stará, velmi dobrá, trochu ostřejší
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zpět do práce, už nás čeká jenom Islay:
17. Kilchoman Summer 2010, 46 % (nasládlá nakouřenost, nádhera, z toho bude jednou úžasný kousek)
18. Coal Ila, Cask Strength, 61,6 % (nádhera, sudová síla není téměř poznat, v průběhu večera jsem měl dvakrát nášup)
19. Laphroaig Quarter Cask, 48 % (zjemnělý Lap.)
20. Laphroaig Cask Strength, 58,3 % Batch 002, Jan. 10 (moje premiéra s touto whisky, opravdu nádherný kousek)
21. Lagavulin 16 y, 43 % (klasika, Petrova osudová whisky)
22. Lagavulin DE 1995, 43 % (dokonale zjemnělý Lag.)
23. Lagavulin 12 y, 56,4 % (2008) (ostrá chuť)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Jdeme do finále, které jsme si vyhradili pro Ardbeg:
24. Ardbeg Almost There, 54,1 %
25. Ardbeg Uigedail, 54,2 % (ověřeno, že tento Ardbeg mi až tak nechutná)
26. Ardbeg Reneissance, 55,9 %
27. Ardbeg Corryvreckan, 57,1 % (hutná, výrazná, výborná)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Na uklidněnou po té rašelinové smršti a na dobrou noc:
28. Octomore 4_167, 62,5 % (velmi jemná vůně, decentní vyvážená chuť)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Tak jsme se tím úspěšně propili, ochutnali skutečné skvosty, prostě si moc pochutnali a celý večer náležitě užili. Whisky, které mě velmi zaujaly, jsou v textu tučně zvýrazněné.
Děkuji Petrovi a Martině za pozvání, skvělou ochutnávku, večerní občerstvení a ranní snídani a za nocleh. Byla to SUPER akce :clap: :clap: :clap: .
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Pokec

Příspěvek od Hunter »

:shock: Vy jste zabijáci! Tohle kdybych přechutnal, tak jsem (v nejlepším případě) na jednotce intenzivní péče. Kmer whisky mě pobavila už svým názvem.Můžu se zeptat na ten Edradour Ballechin batch 5, jaký je ve srovnání s tvojí batch 4?
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokec

Příspěvek od Nethar »

Ochutnavka? :doh: Tohle by melo byt trestne :-)
:clap: :clap: :clap:
Uživatelský avatar
Jerry1
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2122
Registrován: 05 dub 2011, 20:11
Bydliště: Mokrá, Brno - venkov

Re: Pokec

Příspěvek od Jerry1 »

Kmer = správně má být Khmer.
Ballechin 5 je velmi dobrý, určitě stojí za ochutnání, čtyřka mi ale chutnala více, byla prostě více výrazná, hutnější.
Nethar píše:Tohle by melo byt trestne :-)
Nikoho jsme nepohoršovali, byli jsme na samotě u lesa. A tady jsem měl za to, že vás to bude zajímat, že to sem patří.
A to zbylo ještě dost láhví, ke kterým jsme se nedostali. Aspoň nám něco zůstalo na příště.
Naposledy upravil(a) Jerry1 dne 29 led 2012, 13:54, celkem upraveno 3 x.
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Pokec

Příspěvek od Hunter »

Nepobavil mě Tvůj překlep,ale že je pojmenovaná po Rudých khmérech.I když to je spíš smutné, vzhledem k tomu, kolik krve mají na rukách...
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokec

Příspěvek od Nethar »

A tady jsem měl za to, že vás to bude zajímat, že to sem patří.
To si pis, ze nas to zajima :-) Ale z duvodu ciste zavistivych musime ochutnavani v takoveto kvantite zcela zavrhnout. Ted abychom se sli s degustacemi Bratrstva raseliny bodnout :-D :-D :-D

Me by zase zajimalo tvoje srovnani Almost There a Renesance, pokud si pamatujes :-P (pripadne i jestli jsi nekdy mel Very young a Still Young). "Finalni produkt" mi prisel (i kdyz soudim jenom ze vzorku) v dozvuku o dost slanejsi, az moc, i kdyz ve vuni zase bohatsi, v souctu mi snad Almost There sedl o neco vice.
Uživatelský avatar
Jerry1
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2122
Registrován: 05 dub 2011, 20:11
Bydliště: Mokrá, Brno - venkov

Re: Pokec

Příspěvek od Jerry1 »

Youngy jsem nepil ani jednoho.
Amost There mi také chutnal o něco více než Reneissance. AT je v chuti jemnější než R., R. má zato uhlazenější vůni.
Při další degustaci udělám kontrolní přechutnávku, přece jenom na tyto whisky došlo až v závěru.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokec

Příspěvek od Nethar »

OK, diky za info i za pripadne prechutnani, zkus se kdyztak prosim zamerit i na tu slanost.
Petr.D
Znalec
Znalec
Příspěvky: 575
Registrován: 21 pro 2011, 13:19
Bydliště: Brno

Re: Pokec

Příspěvek od Petr.D »

Dnešní podvečer věnujeme Ardbegu.K již zmiňovaným čtyřem kouskům přidáme Supernovu 2009 + 2010 , Alligator, Blasdu, Airign Nam Beist a aby byla rodinka celá ještě Ten.
:violin:
"všechny nerašelinné whisky jsou hnus"
Odpovědět