Firemním autem do Velké Británie

Máte-li náměty, poznámky či nápady k chodu fóra či si chcete jen tak pokecat, sem s tím.
PaMi
Abstinent
Abstinent

Re: Firemním autem do Velké Británie

Příspěvek od PaMi »

Mohou to od Tebe chtít. Správné znění viz. příloha. Je potřeba, aby to bylo majitelem vozidla podepsané a notářsky ověřené (protože to je dokument vícejazyčný, tak Ti ho na CzechPointu mohou odmítnout ověřit).
Po našich řidičích to už za těch 25 let párkrát (ale spočetl by jsi to na prstech jedné truhlářovy ruky) na hranicích chtěli.
A naše praxe dnes? Každý to má v autě hozené pro klid duše, podepsané a orazítkované, neověřené.
Přílohy
POTVRZENÍ O UŽÍVÁNÍ FIREMNÍHO AUTOMOBILU.pdf
(345.4 KiB) Staženo 48 x

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar »

Díky za informace. Na jednu stranu neručí za obsah a ověřují jenom podpis, na druhou stranu to chtějí mít česky - https://www.ceskaposta.cz/sluzby/egover ... legalizace
No budiž. Nebudu se ani šťourat v tom, že notář ověří podle mého jenom podpis, nikoliv že podepisující má vůbec právo to za firmu podepsat.

A pro zajímavost - Stalo se někdy, že jste to neměli v pořádku? Jako že jim chybělo nějaké to ověření? Povinné to není, ne? Tzn. zdržení, než si ověří, že auto není kradené? Nebo deportace a vězení? ;-)
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar »

Já si pamatuju, že jsme takhle jednou jeli autobusem s cestovkou a zastavili nás němečti policajti. A asi si mysleli, že řidiči ukradli autobus plný lidí a vezou je pryč. Potvrzení ok neměli, stáli jsme tam docela dlouho, nakonec je po pár telefonátech pustili.
Ale do Německa jezdíme pravidelně a nic takového nemáme vůbec, natož potvrzené notářsky. Tady že si myslím u toho nakládání na trajekt, že by to mohli víc kontrolovat.

joy
Profesionál
Profesionál
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joy »

No muzu nyslim zodpovedne rict, ze pokud te nachytsj, ze to nwnas v poradku, tak do skladu whisky te nezavrou.

Odesláno z mého SM-A310F pomocí Tapatalk

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar »

Jako ožralej, 50 litrů alkoholu v kufru a bez potvrzení o vozidle, tam je určitá šance na problémy :-)

joy
Profesionál
Profesionál
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joy »

Zvlast kdyz pojedes vpravo.

Jinak beze srandy, ta jizda vpravo te muze prijit pekne draho, znam pripad, ze se spletl na kruhacu a jel v protismeru (v noci), nekoho smetl a dostal 6 let. A to byl profik, zvyklej jezdit furt, jen ne ve GB.

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar »

Dobře, pojedu teda vlevo.

nidan
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od nidan »

joy píše:
19 bře 2018, 13:26
Zvlast kdyz pojedes vpravo.

Jinak beze srandy, ta jizda vpravo te muze prijit pekne draho, znam pripad, ze se spletl na kruhacu a jel v protismeru (v noci), nekoho smetl a dostal 6 let. A to byl profik, zvyklej jezdit furt, jen ne ve GB.

já poté co jsem najezdil po skotsku 1600 majlý vlevo a pak sem přijel do čech tam sem kruháč projel opačně asi 3x :D ve skotsku ani jednou...jízda vlevo mi přijde přirozenější, ale ja fakt že jsem měl UK auto ;)

salam15
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od salam15 »

Tak pokud bys projel v ČR kruháč v protisměru a někoho smetl, tak za to dostaneš kriml taky :-). Jezdit vlevo s autem, který má volant vpravo, zvládne i malé děcko. Mě v tomhle ohledu dělaly občasné problémy jen dlouhé rovné úseky s nulovým provozem na Zélandu - člověk si zastaví u krajníce, aby něco vyfotil a pak při návratu na silnice automaticky volíš pravou stranu. S kontinentálním autem jsem vlevo ještě nejel, tam ale bude krizový moment hlavně předjíždění - spolujezdec holt musí mít dobrý odhad rychlosti a vzdálenosti :D
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar »

Nebo dobrou pojistku.

Odpovědět