Kde sehnat lahvičky?

Máte-li náměty, poznámky či nápady k chodu fóra či si chcete jen tak pokecat, sem s tím.
Odpovědět
JohnnieWalker
New-make
New-make
Příspěvky: 54
Registrován: 23 led 2013, 21:39

Kde sehnat lahvičky?

Příspěvek od JohnnieWalker »

Zdravím. Vyrobil jsem si nápoj (celkem litr), který má obsah alkoholu rovný čistému lihu. Jsou v něm určité speciální látky a z toho důvodu ho nemůžu skladovat v jedné velké lahvi, protože při každém otevření a napití (pije se to velmi pomalu, i roky, jen se usrkává) do ní vnikne vzduch a ony cenné látky pozvolna oxidují a ztrácí účinek. Proto ho potřebuju rozdělit do plus mínus 200 ml skleněných lahviček, které výborně těsní. Nevíte, kde se dají (za rozumnou cenu) sehnat? Perfektně by se hodila třeba takováto, od Francovky https://cdn02.dm-static.com/images/medi ... P1_org.png ale je mi blbé koupit si jich pět a obsah zbytečně vylít.

Edit : mohly by být i menší (ale ne méně, než deci). Našel jsem na netu toto https://scotchhobbyist.files.wordpress. ... sc6069.jpg tyhle by byly taky super. Myslím, že tu někdo prodává whisky, i vzorky, tak by snad mohl vědět, kde sehnat pouze lahvičky, popřípadě kdyby někdo z Ostravy Poruby měl takové doma, přijel bych si.
V posledních letech jsem za láhev žádné whisky nezaplatil více než 199,- větší cenu prostě nemá, vzhledem k faktu, že je to vlastně jen alkohol nacucaný dřevem a kvalitní vodku koupím půl litru za 100, dva litry DOBRÉHO vína za 120,- (špatného i za 40,-).
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde sehnat lahvičky?

Příspěvek od Nethar »

Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Kde sehnat lahvičky?

Příspěvek od nidan »

Uživatelský avatar
tornado
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2445
Registrován: 21 zář 2016, 21:18
Bydliště: Praha

Re: Kde sehnat lahvičky?

Příspěvek od tornado »

JohnnieWalker píše: 16 črc 2019, 00:17 určité speciální látky
:lol:
Jinak za sebe mohu doporučit:
https://svetlahvi.cz/
Jaa(c)
New-make
New-make
Příspěvky: 57
Registrován: 23 led 2016, 16:22

Re: Kde sehnat lahvičky?

Příspěvek od Jaa(c) »

Ahoj, měl bych související dotaz, nemáte tip kde sehnat malý trychtýř na klasické 0.05 vzorkovací lahvičky? Nedaří se mi nikde nic najít :( Nebo to tam všichni lijete přímo? Na to já nejsem dostatečně šikovnej :D
Žiži
Znalec
Znalec
Příspěvky: 523
Registrován: 15 led 2012, 01:49
Bydliště: Brno

Re: Kde sehnat lahvičky?

Příspěvek od Žiži »

Obchody jako domácí potřeby (např. https://www.oriondomacipotreby.cz/nálev ... %25a1levka) nebo laboratorní potřeby.
joy
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2785
Registrován: 27 úno 2014, 17:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde sehnat lahvičky?

Příspěvek od joy »

No, prelivat se da nekolika zpusoby. Prvni je ten trychtyr. Ja ho ale prestal pouzivat. Muze se stat, ze se zahlti a destilat se preleje. Lepsi je to nalit do sklenicky a z ni do lahvicky. A nejlepsi moznost je treba neco jako odmerny valec ci tak neco, ma to zobacek, je to dostatecne velky a siroky, takze se z lahve do toho dobre naliva.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde sehnat lahvičky?

Příspěvek od Nethar »

Nejlepší je mít ostříží zrak a pevnou ruku, vždy leju přímo a volím co nejužší hrdla jako výzvu.
Žiži
Znalec
Znalec
Příspěvky: 523
Registrován: 15 led 2012, 01:49
Bydliště: Brno

Re: Kde sehnat lahvičky?

Příspěvek od Žiži »

joy píše: 21 kvě 2021, 15:04 A nejlepsi moznost je treba neco jako odmerny valec ci tak neco, ma to zobacek, je to dostatecne velky a siroky, takze se z lahve do toho dobre naliva.
Nebo malá kádinka ;)
Jaa(c)
New-make
New-make
Příspěvky: 57
Registrován: 23 led 2016, 16:22

Re: Kde sehnat lahvičky?

Příspěvek od Jaa(c) »

Díky za tipy, ta kádinka / odměrný válec zní asi nejlíp. To bude i šikovný když člověk nalívá víc skleniček najednou :)
Odpovědět