Káva

Máte-li náměty, poznámky či nápady k chodu fóra či si chcete jen tak pokecat, sem s tím.
Odpovědět
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od Nethar »

Tak ono ten Jameson s pěti kostkami ledu a limetkou taky není úplně zlej :-P

joy
Profesionál
Profesionál
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joy »

Tak z dzezvy to je taky dobry, to jo, o tom zadna, ale kdyz ono se to sladi a ja radsi kavu bez cukru.

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar »

Přátelé, cukrem se maskuje špatná káva stejně jako se jím maskuje špatný rum (tedy skoro každý, když už se snad rozjíždí ten nový flame :-P)

Walter
Znalec
Znalec

Příspěvek od Walter »

Nethar píše:
14 lis 2019, 16:07
Takže něco jako whisky s ledem z tumbleru :mrgreen:
(Edit: myslím ten turek)
Něco takového, na způsob oné "whisky s ledem z tumbleru" apod., nazývá můj otec "hruškovou vodou". To znamená jaksi nedomrlá, vyčpělá řídká káva. Takovou vařila moje babička. Když mne otec u ní (své tchyně) vyzvedával z hlídání, nikdy neopomenula prohodit: "Nabídla bych Ti, Vašku, kafe, Ty bys ho ale stejně nepil." V té chvíli se otec naklonil k našim hlavám a tiše pronesl na vysvětlenou: "Ne kafe, ale ..." :D

Turek je v podstatě taková svébytná "sudovka". I turek se ale dá připravit kultivovanějším způsobem (po chvíli se výluh přelije). Samozřejmě, pořád je to však turek. I moka konvička dělá kávu dost silnou, takže řada detailů se v rámci aroma i chuti rozeznává jen velmi těžce. No ale když už moka konvička, tak lépe hliníková. Oproti nerezová variantě je výsledek o ždibec zajímavější. (...)

lumir
Abstinent
Abstinent

Příspěvek od lumir »

a špatná whisky se maskuje dobrým marketingem

joy
Profesionál
Profesionál
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joy »

Nethar píše:
14 lis 2019, 19:23
Přátelé, cukrem se maskuje špatná káva stejně jako se jím maskuje špatný rum (tedy skoro každý, když už se snad rozjíždí ten nový flame :-P)
No nevím spíše jsem četl, že se cukrem zvýrazní/podpoří chuť kávy. Navíc, jak tu psal gln, tak to origo z džezvy se fakt vaří s cukrem. Nejsem toho příznivce, já radši fakt to moccapresso či klasické espresso.

Já beru kávu buď od kamaráda, on sám praží, má takové ovocnější kávy nebo beru z Prahy z Balíren Praha - Holešovic. Tak nějak na střídačku, když už se mi přepijí ovocné, beru zase nějaké hořké varianty. Teď zrovna máme Nikaraguu SHG. Překvapila mě velikostí zrn. Jsou fakt obrovské.
Naposledy upravil(a) joy dne 14 lis 2019, 21:23, celkem upraveno 1 x.

gln
New-make
New-make

Příspěvek od gln »

Hoj... :)
Mám raději kávu s vyšší aciditou... Právě u ní si občas hraji s cukrem... Je zajímavě (alespoň pro mne), jak různé množství cukru dokáže zvýraznit, podpořit či naopak utlumit právě tu "kyselost" ...
Ale také občas střídám - kávy, které jsou přirozeně sladší anebo hořké. Tam ale cukr nepoužívám...

P.S. Když jsem "hledal", tak v některých pražírnách se na mne, když jsem chtěl nějakou kávu s vyšší aciditou, dívali tak nějak "divně" ... :roll:
J.
Mors omnibus communis...

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar »

Protože jsi dodal, že si ji chceš pak přicukrovat :-P

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Káva

Příspěvek od Hunter »

Přesouvám sem diskuzi ke kávě z Co právě pijete, ať neplevelíme.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil

nidan
Profesionál
Profesionál

Re: Káva

Příspěvek od nidan »

:clap:

Odpovědět