Představení nových členů whisky fóra

Máte-li náměty, poznámky či nápady k chodu fóra či si chcete jen tak pokecat, sem s tím.
Odpovědět
Blacksad
Abstinent
Abstinent

Re: Představení nových členů whisky fóra

Příspěvek od Blacksad » 10 led 2017, 14:55

Zdravím všechny,

po notném "očumování" tady na fóru, jsem se konečně rozhoupal taky se zaregistrovat.

Jmenuju se Štěpán, je mi lehce přes 30 a o whisky se zajímám teprve třetí měsíc. Nick Blacksad používám na webu odpradávna, takže jestli je tu někdo, kdo sbírá komiksy, možná se známe :-)

Samo, že pár zkušeností s Tullamorkou a Jamesonem jsem si už časem odbyl, ale vždycky jsem whisky odsuzoval, protože má "ocas". Až postupně jsem zjistil, že whisky není jenom Irsko a jednou ochutnal Chivas Regal 12 yo (tehdy nijak neoslnilo) a Johnnie Walker Blue Label (to už jsem i já musel uznat, že to je dobrota), nicméně pár let jsem strávil ve společnosti Havana Clubu (samotný v panáku mi ale nikdy moc nechutnal) a ginu (stejný případ jako s rumem, takže jenom v kombinaci s tonikem).

Loni na podzim na mě přišly takové zvláštní chutě a věděl jsem, že si musím najít nějaké dospělejší pití. Hodiny a hodiny proseděné u internetu - velké díky Netharovi za jeho skvělá videa - a věděl jsem, že mám nového koníčka. Když už i mojí ženě začínalo být podezřelé, kolik času whisky teoreticky věnuju, musel jsem jednat: předvánoční (listopad) slevy v Tescu a flaška Cardhu 12yo byla doma. To už se pak ve vzdělání pokračuje jinak se sklenkou single malt!

V prosinci mě už honila mlsná, co dalšího pořídím. S tím přišlo velké dilema, jestli pokračovat něčím jemnějším nebo to risknout a zkusit kouř a rašelinu. Nakonec (podle popisů a Netharových i jiných videí) mě uchvátil Laphroaig 10yo - měl jsem sice trochu obavy, ale věděl jsem, že tohle prostě musím zkusit. No a byla z toho láska na prvni doušek :-) Dneska jsem za polovinou láhve a před chvilkou jsem si přinesl domů Talisker 10yo (číslo dvě na nákupním seznamu hned za Laphroaigem) a Glenmorangie 10yo (vzdělávám i manželku a té Laphroaig úplně k srdci nepřirostl a Cardhu už jí "nestačí"). Večer koštujem :-)

Musím říct, že mi whisky ze všech druhů alkoholu, co jsem zkusil, zachutnala nejvíc, a to pocházím z jihomoravské vinařské rodiny, hlavně poměrem "objem/výkon", kdy jí vůbec nemusím vypít tolik, aby mi bylo tááák dobře :-)

Tolik o mně, snad se časem rozhoupu i k nějaké recenzi.

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 10 led 2017, 16:18

Díky za představení a vítej v našem alko-kroužku :-)
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

nidan
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od nidan » 10 led 2017, 17:52

další z řady Laphroaigu "buď jí nenávidíš nebo miluješ" a zde v rámci rodiny obojí :D
u nás ji oba milujeme :lol: :romance-heartbeating:

Blacksad
Abstinent
Abstinent

Příspěvek od Blacksad » 10 led 2017, 19:47

Díky za přivítání :-)

Co se týče toho Laphroaigu, manželka se ctí zvládla asi dvě sklenky, okomentovala to jako "maďarská uzená paprika" a dodala, že tomu dá ještě čas :-)
Každopádně já jsem rád, že jsem do toho šel hned ze startu, protože nakonec to taková hrůza nebyla a možná bych měl příliš velká očekávání, kdybych se k němu propíjel delší dobu.

zedral
New-make
New-make

Příspěvek od zedral » 10 led 2017, 22:36

Zdravím. Desetiletý Laphroaig mne dostal hned a je dobře, že se nováčkům prezentuje jako nějaké téměř nepitelné monstrum. Je to správný marketing - většinu lidí zláká k ochutnání i kdyby jen ze zvědavosti nebo na truc. Bohuželka mu jinak než PATOLOG neřekne a nedonutím ji ani k pouhému přičichnutí. Tak tedy tak.

Duthoron
Znalec
Znalec

Příspěvek od Duthoron » 11 led 2017, 11:19

Vítej mezi postižené :) Teď napjatě čekám, co s tebou udělá Talisker. Laphroaigem nepohrdnu, ale Talisker 10 mám řazený o třídu výš (kluci z Islay prominou). :) :)

Merlin
New-make
New-make

Příspěvek od Merlin » 11 led 2017, 13:01

Vitaj v Clube :clap:

Blacksad
Abstinent
Abstinent

Příspěvek od Blacksad » 11 led 2017, 13:29

Díky, díky :-)

Berte mě s rezervou, páč jsem opravdu měl jenom malou sklenku - už bylo docela pozdě a musel jsem ochutnat i tu Glenmorangie ;-)

Tento nákup byl trefa do černého, manželka je z Glenmorangie nadšená, já jsem byl velice mile překvapen, jak je to krásně jemné a ovocné. I když, abych ve vůni našel 26 různých aroma (jak píšou na krabici, že prý "jeden slavný francouzský parfumér" identifikoval), tomu jsem na hony vzdálen :-D

Talisker je super, po prvním doušku mi přišlo, že takhle bych čekal, že bude chutnat whisky, kdybych ji pil poprvé v životě. Prostě taková "klasická" whisky chuť, jakkoli je to asi blbost :-)
Na srovnání s Laphroaigem ještě počkám, přecejenom toho už jsem vypil přes půl láhve, ale líbí se mi na nich ten "opačný" kontrast, kdy Laphroaig je intenzivní ve vůni a jemný v chuti a Talisker to má naopak.

Myslím, že Talisker je trochu víc přívětivý a že Laphroaig budu mít radši :-D

joy
Profesionál
Profesionál
Kontaktovat uživatele:

Re: RE: Re: Představení nových členů whisky fóra

Příspěvek od joy » 11 led 2017, 13:38

Blacksad píše: Myslím, že Talisker je trochu víc přívětivý a že Laphroaig budu mít radši :-D
A tak je to spravne ;-)

Mimochodem doporucuji pak zkusit treba Glenmorangie Lasantu ci nektere jine, tovje jeste zajimavejsi chut.

Odesláno z mého GT-I8190 pomocí Tapatalk

Merlin
New-make
New-make

Příspěvek od Merlin » 11 led 2017, 14:26

Odporucam vyskusat Lagavulin 16y 8-)

Odpovědět