Domovarnické okénko

Máte-li náměty, poznámky či nápady k chodu fóra či si chcete jen tak pokecat, sem s tím.
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Re: Domovarnické okénko

Příspěvek od Nethar » 25 bře 2020, 09:33

Já tu jeho nechuť k IBU sleduju dlouho a nidan podle mě od NEIPA sklouzne k hazy ale, pak udělá nějakého kyseláče a skončí u cideru :-)
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

nidan
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od nidan » 25 bře 2020, 11:09

ježíš ty vaše tabulky :lol:

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 26 bře 2020, 14:32

Tak jsem zkusil to postupné vyslazování, že jsem po troškách upouštěl předek (nakonec ne kohoutem, ale uvědomil jsem si, že můžu normálně využít to čerpadlo) a nahoře pomalu dolíval vodu a vždy trochu počkal. No mohl bych čekat ještě dýl a taky jsem jednou nechal omylem téct to čerpadlo déle (vypnul jsem ho, ale ono to samospádem teklo dál, což jsem si všiml až posléze, nejsem zvyklý mít tu hadicí níž než dno), trochu jsem prořezal nožem... no určitě příště ještě zpomalím a mohlo by to být ještě lepší. Zkusil jsem úplně stejný recept jako v sobotu a nějaký odchylky tam určitě byly (trvalo mi třeba (aspoň se mi to tak jevilo) hrozně dlouho dosáhnout odrmutovací teploty), akorát jsem takhle jinak vyslazoval než že jsem to jenom zvednul a pak prolil vodopádem :) A v sobotu jsem měl 13,3° a dneska 14,5°a hlavně ještě o 1,2 litru víc, takže docela výrazné zlepšení efektivity.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

nidan
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od nidan » 26 bře 2020, 14:37

:clap:

Odpovědět