10 let whisky fóra - Láhev

Máte-li náměty, poznámky či nápady k chodu fóra či si chcete jen tak pokecat, sem s tím.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Basstl
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 11
Registrován: 21 zář 2020, 16:41
Bydliště: Teplice

Re: 10 let whisky fóra - Láhev

Příspěvek od Basstl »

Mám 2 otázky.
1. jakým způsobem se dostane k lahvi /lahvím někdo jako já, co není na seznamu?

2. jak se běžnej smrtelník dosane do Timurovi party středečních on-line degustací?

Za odpovědi děkuji předem. :D
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: 10 let whisky fóra - Láhev

Příspěvek od salam15 »

Zbytek lahví se bude dražit, ještě nevíme jak a kdy, ale dáme včas vědět. Online degu - napiš mi tvoje Skype jméno a já tě přidám do skupiny.
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: 10 let whisky fóra - Láhev

Příspěvek od Nethar »

Brzy provedu své finální srovnání aktuálního stavu vlastně těsně před lahvováním. Děkuji Mirkovi za možnost ochutnat, o stavu bych vás normálně informoval, ale protože jsem ten zmetek tajnůstkář, tak ještě nevím, jestli to nebudu tutlat :-P Každopádně se moc těším a jsem zvědav. Mám stav před finišem, v průběhu finiše a aktuální stav, tedy přesně to, o čem jsem dlouhé noci snil ;-)Obrázek
Mates
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 24
Registrován: 04 lis 2018, 21:38

Re: 10 let whisky fóra - Láhev

Příspěvek od Mates »

Nadhera

Odesláno z mého SM-A515F pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: 10 let whisky fóra - Láhev

Příspěvek od Nethar »

Tak první malé seznamovací kolo. Nevím, jestli je whisky přímo určena na tyto whisoké teploty, spíš ne. Vezmu to velmi stručně, podrobné tasting notes po druhém kole. Měl jsem originál bez finiše, jednu schovanou z průběžného stavu před pár týdny a jednu z aktuálního.

Bez vody:
nebudu vám lhát, ve vůni prakticky stejné, hledat v tom rozdíly je jako hledat osobitost Clynelish v Johnnie Walker Green Label ;-) :P Ještě se na to víc zaměřím v podrobném kole.
v chuti už rozdíly jsou znát, ty vinné jsou takové jemnější, sladší, zaoblenější, víc se s tím dá hrát na jazyku

S trochou vody (nejsem kapičkář, takže nebudu říkat, že pár kapek, stříknul jsem to tam pořádně z kapátka):
všechny se víc ovocně otevírají, ty vinné více do jemné vinné příchutě, nejsou to drastické rozdíly, ale je to už určitě znát
v chuti má každá co říct, VOC Pálava jsou jemnější, smetanovější, sladší, mírumilovnější

S dvěma trochami vody:
Originál je víceméně utopený a vůně je nezajímavá. Vína zde naopak vystupují, delší finiš více. Zjemněná vinná nasládlost, hezké.
V chuti to je zase na preferencích každého, mě to víno baví. Přijde mi originál obecně vzato šťavnatější a drsnější, zatímco RV finiš nasládlejší, jemnější, řekněme mírnější a komplexnější.

Všehovšudy jsem moc spokojený, finiš to posunul, neposunul to drasticky někam naprosto jinam, ale posunul to. Neposunul to k horšímu, neposunul to k výrazně lepšímu, je to prostě finiš dle mého gusta, který trochu něco přidá, něco změní, ale přitom to nepřebije na úplně něco jiného (jakože nepovedla se nám whisky, nalijeme tam pár litrů portského). Čili není to Ryzlink vlašský s příchutí whisky, ale je to stále ta stejná whisky s příchutí Ryzlinku vlašského, což se od bílého vína asi dalo čekat a je to dle mého paráda. Snad teploty trochu poklesnou a naliju si větší panáky toho zbytku a sepíšu to pořádně, tohle berte hodně předběžně a orientačně, doufám zítra nebo o víkendu mi to vyjde.

Budeme lahvovat. Je to dobré a neriskoval bych, že později nebude :) Skok mezi originálem a průběžným finišem mi přišel výrazně větší než mezi průběžným finišem a aktuálním finišem, takže se to spíš brzdí a uhlazuje než nějak drasticky mění či hořkne nebo já nevím co.

Více u podrobných recenzí nebo mě doplní či opraví další šťastlivci.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: 10 let whisky fóra - Láhev

Příspěvek od Nethar »

Jo a to druhé kolo si dám pochopiltelně naslepo ;-)
Mates
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 24
Registrován: 04 lis 2018, 21:38

Re: 10 let whisky fóra - Láhev

Příspěvek od Mates »

No parada!

Odesláno z mého SM-A515F pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
LukeD
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1236
Registrován: 23 črc 2018, 23:45
Bydliště: Brno

Re: 10 let whisky fóra - Láhev

Příspěvek od LukeD »

Nethar píše: 24 čer 2021, 20:58 nebudu vám lhát, ve vůni prakticky stejné, hledat v tom rozdíly je jako hledat osobitost Clynelish v Johnnie Walker Green Label ;-) :P
Ty vole, normálně jsem se začervenal. 8-)

Jo, a fakt je to po vlašáku? Moje nejoblíbenější bílé!
Obrázek Je lepší žít hodinu jako tygr než celý život jako červ.
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: 10 let whisky fóra - Láhev

Příspěvek od nidan »

Nethar píše: 24 čer 2021, 20:58
nebudu vám lhát, ve vůni prakticky stejné,
včera jsem přesně to samé říkal na online defu, ve vůni je to stejné ale v chuti se víno projevilo a skutečně GC vylepšilo na takovou příjemnou ovocnou šťavnatou notu jak to mám rád
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: 10 let whisky fóra - Láhev

Příspěvek od salam15 »


LukeD píše:
Jo, a fakt je to po vlašáku?
Jsou tam jemné tóny majonézy, mrkve. Za to osobitost salámu junior je v něm velmi výrazná ;)
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
Odpovědět