Doutníky

Máte-li náměty, poznámky či nápady k chodu fóra či si chcete jen tak pokecat, sem s tím.
Odpovědět
Rescue
Znalec
Znalec

Re: Doutníky

Příspěvek od Rescue » 11 dub 2012, 11:08

Já jsem podobný zážitek - jen místo whisky bylo červené víno zažil minulé pondělí. Společnost mi kromě rodinky dělal Zino Platinum Z-Class 643 Corona. Už aby tady bylo léto.... :D

Shargard
Znalec
Znalec

Příspěvek od Shargard » 22 dub 2012, 19:48

Včerejší zkušenost s doutníkem Gurkha Ninja torpedo mě přesvědčila ke koupi humidoru. Parádní zážitek, na který jsem vzpomínal ještě celé dnešní ráno a očuchával si prsty. Do včerejška bych si nemyslel, že kouřit doutník může být takový zážitek.
Obrázek

Jerry1
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Jerry1 » 22 dub 2012, 19:57

Tak vítej do mezi nás, co holdujeme dýmkám a doutníkům :clap:.

Radek
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Radek » 05 kvě 2012, 15:23

Název: Doutníky (podtitul: Umění vybrat si a umění kouřit)
Autor: Jane Resnick
Nakladatelství: SLOVART
ISBN: 80-7209-164-6
rok vydání: 1999

Knihu vydalo nakladatelství SLOVART v série knih pro znalce a labužníky. Jedná se o překlad z anglického originálu International Connoisseur´s Guide to Cigars vydaného nakladatelstvím Köneman Verlagsgesellschaft mbH, Köln, 1997.
vazba:vázaná
přeložil: Tomáš Tulinger
Lektorská spolupráce: Petr Fejt

Jde o knihu hodně podobnou (u nás stejný vydavatel) knize Daniela Lernera, nicméně stylem by si spíše zasloužila přirovnání ke knize Michaela Jacksona.
Na prvních cca 60 stránkách (kniha jich má 171) se autor zabývá nutnou teoretickou průpravou (historie, základní pojmy, péče o kouzelné tvo.... pardon :D o doutníky atd, atd.) a na straně 63 začíná přehled ručně balených doutníků. Jde to po jednotlivých výrobcích a řazeno je to abecedně. V závěru se pak autor velice stručně podívá i na strojově balené doutníky a malé doutníky.

U každého výrobce ručně balených doutníků je uvedeno: název, země původu, chuť, kvalita, charakteristika a produkované doutníky.
Přílohy
jane_resnick_doutniky.jpg
jane_resnick_doutniky.jpg (9.28 KiB) Zobrazeno 3190 x
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.

Radek
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Radek » 06 kvě 2012, 18:56

Výše zmíněná kniha vyšla ještě v dalším vydání, tentokrát s obálkou:
doutniky_resnick_jane.jpg
doutniky_resnick_jane.jpg (12.05 KiB) Zobrazeno 3173 x

Rescue
Znalec
Znalec

Příspěvek od Rescue » 06 kvě 2012, 20:14

Radek se pustil do recenzování doutníkové literatury na českém trhu za což mu tímto děkuji ;) . Později dodám krátké recenze i knih, které vlastním já, a sice: Julian Holland, odb.poradce Neil Millington - Encyklopedie doutníků, Fortuna Print, 2.vyd., 2002 - krásná kniha, která se na rozdíl od jiných publikací věnuje více i "mimohubánské produkci" a navíc je teď v Neoluxoru ve výrazně slevě (http://neoluxor.cz/popularne-naucna/enc ... u--171177/). Dále vlastním Anwer Bati - Doutníky - průvodce pro znalce, Fortuna Print, 2.vyd., 2004 (http://www.fortunaprint.cz/index.php?ca ... 0&book=110). Takže až bude čas se do toho pustím...

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 21 črc 2012, 09:25

Při rumovém dýchánku se Zacapou jsem poprvé zkusil kombinaci rum+doutník, a zaujalo mě to natolik, že se obracím na místní doutníkářské jádro s prosbou o radu. Máte nějaké tipy na slušný doutník (poměr výkon/cena) v kategorii do 100,- a pak do 150,-Kč? Dnes mě čeká jedna oslava, tak jsem si koupil Vasco da Gama Corona No.2 Claro, levný, na vyzkoušení, ale je mi jasné, že je to nižší třída. Ve vinotéce, kde jsem ho kupoval, a kam chodím i pravidelně na degustace, mají v humidoru i zajímavější kousky, pár jich tu vypíšu, kdyby jste je znali, nebo měli přímo zkušenost: Mexiko: Miranda Sumatra Churchill (97,-), Miranda Sumatra/Maduro Maximiliano (189,-)Miranda Maduro Petit Torpedo (102,-) Miranda Maduro Romeo (78,-) La Amada Maduro Torpedo (86,-) La amada Natural Corona (70,-) Honduras: Torano The Brick Torpedo (96,-) Torano The Brigade Robusto (77,-) Torano Casa Torano Toro Natural (134,-). Nejvíc mě zaujal (názvem) Torano Exodus 1959 Robusto Maduro (125,-). Předem díky za případné rady.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Jerry1
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Jerry1 » 21 črc 2012, 10:24

Z Tebou jmenovaných neznám žádný. Ale mohu Ti doporučit dominikánský doutník Capadoro, k dostání na Etrafice.

Radek
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Radek » 21 črc 2012, 13:22

Taky je neznám... ale principiální rada by mohla znít takto: Vyhnul bych se Sumatře, Kanárskejm ostrovum, Mexiku, Brazílii. Soustředil bych se spíš na Honduras, Dominikánskou republiku, Kubu... atp.

Nemam obecně přehled o cenách (teď navíc roste DPH...) ale pokud jde o značky, tak asi neprohloupíš u těchhle: Hoyo de Monterey, Punch, Romeo y Julieta. Mimochodem, tohle jsou původně kubánské značky... pochopitelně znárodněné, majitelé utekli z Kuby (a snad si odvezli semena) a pod stejnou značkou je vyráběj v Hondurasu či Dominikánské republice. Takže jsou u nich dva výrobci ale obojí je špičkové. Mam dojem že se nepohybovali cenou (na rozdíl třeba od Cohiby) moc vysoko.
Ale je to stejné jako u whisky, chce to zkoušet.

Radek
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Radek » 21 črc 2012, 13:53

Odpovědět