Doutníky

Máte-li náměty, poznámky či nápady k chodu fóra či si chcete jen tak pokecat, sem s tím.
Odpovědět
kml

Re: Doutníky

Příspěvek od kml » 11 črc 2013, 22:22

Zdravím příznivce doutníkú a whisky. Osobně nemám problém zapálit si doutník a k tomu jakoukoli whisky, rum, slivovici, víno. Preferuji hlavně cigára středně silné a silnější. Ty se dají kombinovat lépe a v celku je to jedno. A i ostrovní whisky jsou často nasládlé a doplňují se s doutníkem nebo jedna chuť podtrhuje druhou. Dominiky moc neznám, jsou spíše lehčí, orientuji se na Kubu. A Partagas, Bolivar nebo RASS se dají klidně i s Bowmore. Dalmore je univerzální. Pouze sudová síla přebije chuťové buňky, nebo je spíš umrtví. Lehčí typy jako Hoyo nebo pokud ho zkouším poprvé, potom s vodou nebo ke kávě. Navíc aroma (nebo snad smrad jak říkají doma) je významnou součástí. Z nekubánských jsem zkoušel Don Diego, Petersona a Santa Damianu. Nebyly špatné , ale Kuba je plnější. Joya de Nicaragua se mi taky líbila, ale ne řada Antagno. Ty se mnou zacvičili, takže přestože byli chuťově skvělé nebudu raději pokoušet osud.

Jerry1
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Jerry1 » 24 črc 2013, 20:41

Kiwi
New-make
New-make

Příspěvek od Kiwi » 14 pro 2013, 21:01

Mohl by mi nekdo ze zkusenejsich prosim doporucit nejaky doutnik, spise pro zacatecnika (moc jsem jich zatim nemel, natoz abych se v tom nejakym zpusobem vyznal), takze asi ne neco extra silneho. Chtel bych si na Silvestra po pulnoci pekne v klidku zapalit..

Botana
Znalec
Znalec

Příspěvek od Botana » 22 úno 2014, 19:29

Pro základní seznámení s doutníky mohu doporučit TE-AMO WORLD SELECTION. Tato řada doutníků obsahuje 5 doutníků, u každého je použit tabák z jiné země: DOMINICANA, HONDURAS, NICARAGUA, CUBA a MEXICO. K dispozici jsou tři různé velikosti: ROBUSTO, CORONA a GRAND CORTO. Pokud si koupíte celou sadu, pozor na správné skladování ;)
Přílohy
_thumb_TE_AMO_WSS_ROBUSTO_GIFT_PACK_5__s_RESIZED.jpg
_thumb_TE_AMO_WSS_ROBUSTO_GIFT_PACK_5__s_RESIZED.jpg (19.36 KiB) Zobrazeno 2431 x

JohnnieWalker
New-make
New-make

Příspěvek od JohnnieWalker » 25 srp 2016, 16:24

Zdravím. Trochu jsem se teď začal zajímat o doutníky a napadlo mě, šlukují se někdy, myslím jestli to dělají opravdoví znalci, třeba výjimečně, nebo je to považováno za naprosto nevhodné?

Jerry1
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Jerry1 » 25 srp 2016, 16:43

Vzhledem k síle tabáků v doutníku se nešlukuje. Ale klidně si to zkus a uvidíš, co to s Tebou udělá...

Radek
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Radek » 26 srp 2016, 15:14

šlukovat..... barbare!!
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.

JohnnieWalker
New-make
New-make

Příspěvek od JohnnieWalker » 29 srp 2016, 22:53

https://youtu.be/rX46dDPxeRo?t=192 nepoznáte někdo, co jsou to za doutníky? (možná romeo a julieta)

Radek
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Radek » 29 srp 2016, 23:27

JWolker píše:https://youtu.be/rX46dDPxeRo?t=192 nepoznáte někdo, co jsou to za doutníky? (možná romeo a julieta)
Tak jsem prolistoval Resnicka http://whisky.nethar.cz/forum/viewtopic ... 6528#p6528 i Encyklopedii doutníků http://whisky.nethar.cz/forum/viewtopic ... 9790#p9790 a žádnej podobnej prstýnek jsem tam nenašel (což neznamená že nemůže existovat) Ale spíš bych si tipnul že se jedná o účelovou výrobu té televize (v Comebacku třeba četli Plesk.... a nikoli Blesk, například :D ).
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.

JohnnieWalker
New-make
New-make

Příspěvek od JohnnieWalker » 30 srp 2016, 20:42

Když se to zastaví na 3:17, tak je pěkně vidět, co je napsáno na krabičce "Tabaco Sublime (nebo fublime, to prvni písmeno nepoznám) Special Selection a pod tím v erbu nejspíš název značky. Vypadá to jako Tilius, Pilius ... bohužel, takto zdobené písmo přečíst neumím.

Odpovědět