Doutníky

Máte-li náměty, poznámky či nápady k chodu fóra či si chcete jen tak pokecat, sem s tím.
Odpovědět
Merlin
New-make
New-make

Re: Doutníky

Příspěvek od Merlin » 18 úno 2017, 13:01

Nepride Vam ze doutniky a whisky je strasne klise :think:

Radek
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Radek » 18 úno 2017, 13:05

Merlin píše:
18 úno 2017, 13:01
Nepride Vam ze doutniky a whisky je strasne klise :think:
vyzkoušej a uvidíš.
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.

Kobalt
Znalec
Znalec

Příspěvek od Kobalt » 18 úno 2017, 13:35

Klišé? Přidej ještě kožené křeslo a oheň praskající v krbu :D

A abych tu neplevelil, tady je fotka z léta
20160529_160439 - kopie.jpg
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"

JohnnieWalker
New-make
New-make

Příspěvek od JohnnieWalker » 06 srp 2017, 00:50

Zdravím. Napadlo mě, že když existuje káva bez kofeinu, mohly by být i doutníky bez nikotinu. Googloval jsem, ale nic nenašel. Pokud se někdo v tomto orientuje, měl bych dva dotazy.

1)Je to vůbec proveditelné, tabák bez nikotinu (buďto nějakou chemickou cestou denikotizovaný, nebo geneticky upravené rostliny)? Nedávno jsem četl, že tabáková společnost (mám pocit Philip Morris) bude vyrábět cigarety s tak nízkou hodnotou nikotinu, aby nevyvolávaly závislost, tedy nějaké způsoby na jeho snižování už asi jsou, teď jen jestli je možné zbavit se ho úplně?

2)Neexistují už náhodou takové doutníky? Popřípadě nejsou v plánu?

nidan
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od nidan » 06 srp 2017, 08:07

to nevím ale free whisky sem viděl, až si seženeš ten doutník tak doporučuji spárovat, jistě to k sobě velmi půjde a upřímně ti přeji....užij si to!!! :D

lalos
Znalec
Znalec

Příspěvek od lalos » 06 srp 2017, 10:46

Já těm doutníkům pořád nemůžu přijít na chuť. V rámci sociálních interakcí jsem dlouholetý občasný kuřák cigaret. Letos jsem s tím chtěl už praštit a přejít sem tam na doutníky. Zrovna včera jsem zkoušel Monte Cristo Nr.5 s bourbonem, ale po necelé půlce doutníku a zhruba půlhodině kouření jsem to musel utnou, dutinu ústní jsem měl minimálně heavily toasted. Jak dlouho vydržíte s doutníkem než vám to je nepříjemné?
Instagram, Facebook, Whiskybase

Scotch, irish, japanese, american, indian - Racism Freezone

J.K.Ch
Profesionál
Profesionál
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od J.K.Ch » 06 srp 2017, 12:40

Kubánské doutníky obsahují nikotinu velmi málo. Ten se koncentruje hlavně v řepíku a žilnatině, řapík s částí žilnatiny (středová část) která nikotinu obsahuje nejvíce se vytrhává. Do cigaret se ale dává proto obsahují mnohem vyšší množství nikotinu.

Také doutníky zkouším, ale asi jsem k nim ještě nedozrál. I když Partagas Serie E byl mimořádně dobrý. V půlce také většinou končím, pak mi doutník přestává chutnat.

Radek
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Radek » 06 srp 2017, 13:50

lalos píše:
06 srp 2017, 10:46
Já těm doutníkům pořád nemůžu přijít na chuť. V rámci sociálních interakcí jsem dlouholetý občasný kuřák cigaret. Letos jsem s tím chtěl už praštit a přejít sem tam na doutníky. Zrovna včera jsem zkoušel Monte Cristo Nr.5 s bourbonem, ale po necelé půlce doutníku a zhruba půlhodině kouření jsem to musel utnou, dutinu ústní jsem měl minimálně heavily toasted. Jak dlouho vydržíte s doutníkem než vám to je nepříjemné?
Možná vol kratší doutníky.
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.

evening
New-make
New-make
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od evening » 07 srp 2017, 04:42

Neviem, či je podstatné, koľko ktorá cigara obsahuje nikotínu, sú tam desiatky daľších, zo zdravotného hľadiska "zaujímavých" látok.
Káždopádne, keď mám príležitosť a hlavne čas si ju zapáliť, čo býva teraz v lete tak asi raz za týždeň, tieto látky považujem za nezaujímavé. Na rozdiel od toho, keby som bol fajčiar cigariet. Podstatná je chuť.
Včera bola príležitosť na jemnú a vyváženú Perdomo Lot 23 Connecticut Gordito (ktorú nakupujem v Hacicco http://www.hacico.de/en/Cigars/Nicaragu ... rdito.html). Výborný kus, vzhľadom na pomer cena výkon. Cigara strednej veľkosti, výborne rovnomerne horí minimálne 1 hodinu. Začiatok je ťažší, ale ten mi nechutí nikdy u žiadnej čigary, ale ten stred až po 3 cm koniec mi časovo a chuťovo skvele vyhovuje.
Kratšie a tenšie cigary majú práve tú nevýhodu blbého začiatku a príliš rýchleho konca. Stred je dobrý, aj keď sa dym nestíha až tak ochladiť, ako u väčších cigár. Základom pôžitku je podobne ako u fajky chladný dym, takže cigara na rýchle a pálivé dymenie je k ničomu. Akákoľvek.
No a väčšie kusy sú zas príliš na jedno dymenie, tak ju často po polovici opatrne zadusím a dodymím napr. na druhý deň. Ale to už nie je ono.
Aspoň takto som si to za tie roky odpozoroval ja.
[barva][/barva]

Rog
Znalec
Znalec

Příspěvek od Rog » 07 srp 2017, 09:17

Cigary sú skvelá vec :idea: . Primárne fajčím tabak z fajok, ale raz za čas mám cigarové obdobie no a práve teraz som v takom jednom uviazol pár týždňov :-).
Lalos - určite si niekde naštuduj, ako na to - jako pripaľovať a ako fajčiť. Tvoj zážitok pripisujem rýchlemu ťahaniu - cigaretové návyky. Cigarové popelníky majú miesto na odkladanie cigary počas fajčenia. Sú tam preto, lebo sa predpokladá, že raz za čas si potiahneš... Zmeraj si frekvenciu.
Samozrejme cigara musí byť v dobrej kondícii a v správny čas ju třeba odložiť (tesne před tým, ako prestane chutiť :D).
Radkova rada začať s menšími je určite dobrá.

Odpovědět