Stránka 1 z 8

Doutníky

Napsal: 18 úno 2012, 16:53
od ac77
Ahoj,
jsem tady na fóru nový a hned si dovoluji založit vlákno. Je to z toho důvodu, že mým velkým koníčkem jsou doutníky. Zajímalo by mě jestli si k whisky dáte někdy doutník? Případně, jaké kombinace vám chuťově sedli? Pokud by měl někdo zájem si přečíst recenze doutníků může se podívat na naše stránky o doutnících.

Re: Doutníky

Napsal: 18 úno 2012, 21:16
od Jerry1
Vítám dalšího kolegu z fóra Dýmka.net. Zatím jsme tu (co vím) dva až tři kuřáci dýmek, s doutníky je to asi horší. Ale třeba Ti Hunter napíše nějaký tip na kombinaci doutníku a rumu.

Re: Doutníky

Napsal: 18 úno 2012, 23:00
od Hunter
Vítám nového člena, bohužel já sám doutníky nejedu, to mí kolegové z práce.Já jen ty rumy :D

Re: Doutníky

Napsal: 19 úno 2012, 19:40
od Namornik
Dobré pití a dobré kouření :mrgreen: patří k sobě. S doutníkem a whisky (humáš a náplň jsou teprv na cestě) Ti neporadím, ale mohu říct že dobrej rum a ve fajfce dobrej tabák si spolu notují. K silnějším( výraznějším) rumům si dávám i výraznější tabák, černý lano a černej rum je mlaskačka. A k méně výraznýmu pití si dám něco slabšího třeba BF a Morgen privát/matuzalém 15yo

Re: Doutníky

Napsal: 20 úno 2012, 09:20
od ac77
Díky za přivítání :mrgreen:
Namornik: já se snažím k doutníkům volit chuťově méně výrazné nápoje tak aby nepřebíjeli chuť doutníku, některý z těch slabších rumů zkusím určitě :) Poradil bys prosím i něco výraznějšího?

Re: Doutníky

Napsal: 21 úno 2012, 10:12
od Namornik
Možná jsem měl napsat levnější než výraznější. Nevím jestli se vyjádřím přesně ale levnější rum (černej morgen, Barcelo Anejo, Bucanero 7yo) Příjdou mi o hodně sladší a většinou v nich jedna chuť přebíjí ostatní. Oproti Matuzalémum nebo Morgenovi privat stock, kde je s každý lokem co hledat a výraznej tabák by to mohl zabít.

Re: Doutníky

Napsal: 21 úno 2012, 13:10
od ac77
Namornik: Toho bych se naopak bál já u doutníku, aby ho silnější chuť whisky nebo rumu nepřebíjela. Takže k dražší rumům chuťově méně výrazné doutníky a naopak?

Re: Doutníky

Napsal: 21 úno 2012, 14:10
od Namornik
Najít dobrý poměr aby to prostě sedělo. Když si naleju lahodný, jemný a dostatešně drahý :evil: mok dám si něco co ktomu odpovídá sílou aby se nepřebilo ani jedno. Nebo je ještě lepší popíjet k tomu vodu. Prostě jemnější pití-jemnější tabák. Ale jde i o příležitost, když mě někdo pozve na Ferneta rozhodně SG BF nenechám vyhasnout ;) Chce to jen zkoušet, zkoušet a ochutnávat.

Re: Doutníky

Napsal: 02 bře 2012, 09:23
od ac77
Namornik: Díky :)

Na dýmkařské fórum posílám občas přehled nových článků, takže mne napadlo, že to pošlu i sem, snad se tu najde někdo kdo si to přečte. Doufám, že to nikomu nebude vadit :)

V posledním týdnu bylo zveřejněno několik článků, jedna historie značky a tři recenze:

Hoyo de Monterrey Le Hoyo du Gourmet
Historie doutníků padron
Onyx Reserve Mini Belicoso
Nat Sherman Clinton

V příštím týdnu by se mělo objevit nějaké to zajímavé video, článek o doutníkovém večeru a snad i nějaká ta recenze :)
+ když se poštěstí, tak by mohli stránky běžet na novém, trochu působivějším, designu :)
+ pro ty, kteří fungují na facebooku a chtějí číst novinky hned po zveřejní (případně si prohlédnout i některé fotky, které na webu nejsou) stále funguje fb stránka http://www.facebook.com/GentlemensClubCZ
Mějte se fajn :joy:

Re: Doutníky

Napsal: 02 bře 2012, 09:38
od Nethar
Ahoj, samozřejmě to nevadí, díky za články. Ale na druhou stranu zase do budoucna ať dýmkařům moc nelezeme do zelí, oni na to fórum už mají mnohem specializovanější, tak proč to duplikovat zde. Příspěvky o dýmkách, doutnících, apod., jsou zde vítané, ale měly by nějak přímo souviset s whisky (rumem, apod.). Jenom aby se tu časem nerozrostla nějaká celá zbytečná sekce věnovaná doutníkům, pár odkazů občas nevadí. Stejně nemáme šanci soupeřit (a ani nechceme, protože to je mimo naše zaměření) s dymka.net, kde už je hodně z vás stejně také registrovaných, pokud je tato problematika zajímá.