Affiliate programy

Máte-li náměty, poznámky či nápady k chodu fóra či si chcete jen tak pokecat, sem s tím.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Wladass
New-make
New-make
Příspěvky: 162
Registrován: 26 lis 2020, 11:41
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Affiliate programy

Příspěvek od Wladass »

Zdravím,
znáte kromě Alkohol.cz jiný eshop, který by měl affiliate program (provizní systém). Namátkou jsem jich zkusil pár oslovit, ale nemají a ani neplánují.
Za mě je to ohromná škoda.
Proč tomu tak je? To jsou všechny eshopy takový konzervy? Nemají markeťáky a spoléhají jen na propagaci na FB?
Píšu recenze rumů na Rumrecenze.cz. Zajímá mě značkový alkohol.
sandrider
Znalec
Znalec
Příspěvky: 658
Registrován: 04 zář 2011, 14:08

Re: Affiliate programy

Příspěvek od sandrider »

Wladass píše: 03 bře 2021, 13:14 Proč tomu tak je? To jsou všechny eshopy takový konzervy? Nemají markeťáky a spoléhají jen na propagaci na FB?
Asi jim google a heuréka stačí. Single malt za tisíc a víc si podle mě nikdo, kdo whisky nepije, nebude kupovat jen proto, že někde uvidí reklamu. A ti kdo kupují mají určitě svoje oblíbené a vyzkoušené eshopy, případně použijí heuréku a vyberou podle ceny. Takže je otázka, koho by oslovili...

Wladass píše: 03 bře 2021, 13:14 Za mě je to ohromná škoda.
Škoda pro koho?
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Affiliate programy

Příspěvek od nidan »

Wladass píše: 03 bře 2021, 13:14 Zdravím,
znáte kromě Alkohol.cz jiný eshop, který by měl affiliate program (provizní systém). Namátkou jsem jich zkusil pár oslovit, ale nemají a ani neplánují.
Za mě je to ohromná škoda.
Proč tomu tak je? To jsou všechny eshopy takový konzervy? Nemají markeťáky a spoléhají jen na propagaci na FB?
furt to nikdo nekoupil?
Uživatelský avatar
Wladass
New-make
New-make
Příspěvky: 162
Registrován: 26 lis 2020, 11:41
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Affiliate programy

Příspěvek od Wladass »

@sandrider Škoda je to pro provozovatele eshopů, je spousta magazínů, který se tomu věnují, blogy, fóra. Je to prostě součást online marketingu, affiliate programy jsou všude a nové a nové přichází denně, jen to odvětví alkoholu pokulhává.

@nidan Ne, protože jsem to neprodal nakonec :)
Píšu recenze rumů na Rumrecenze.cz. Zajímá mě značkový alkohol.
Uživatelský avatar
Petr KomáreK
Znalec
Znalec
Příspěvky: 668
Registrován: 15 črc 2019, 22:25
Bydliště: praha - východ
Kontaktovat uživatele:

Re: Affiliate programy

Příspěvek od Petr KomáreK »

Tím myslíš to, že u sebe na webu budu psát o nějaké whisky, přidám tam odkaz na shop a pokud si ji někdo koupí na základě mého odkazu, tak dostanu provizi?
Petr KomáreK
Whiskyonline.cz
http://www.whiskyonline.cz
moje whisky na možnou výměnu: http://pkomarek.cz/whisky/000.html
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Affiliate programy

Příspěvek od nidan »

Wladass píše: 03 bře 2021, 15:35 @nidan Ne, protože jsem to neprodal nakonec :)
ty jo a ja myslel že máš nabídku za 200 k
Uživatelský avatar
Wladass
New-make
New-make
Příspěvky: 162
Registrován: 26 lis 2020, 11:41
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Affiliate programy

Příspěvek od Wladass »

Petr KomáreK píše: 03 bře 2021, 15:38 Tím myslíš to, že u sebe na webu budu psát o nějaké whisky, přidám tam odkaz na shop a pokud si ji někdo koupí na základě mého odkazu, tak dostanu provizi?
Ano, takhle funguje affiliate program.

@nidan 160k byla maximální nabídka, a tu jsem odmítl.
Píšu recenze rumů na Rumrecenze.cz. Zajímá mě značkový alkohol.
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Affiliate programy

Příspěvek od nidan »

no to byla myslím slušná nabídka :)
Uživatelský avatar
Wladass
New-make
New-make
Příspěvky: 162
Registrován: 26 lis 2020, 11:41
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Affiliate programy

Příspěvek od Wladass »

Sice o tomhle tohle vlákno není, ale chápu, že je kolem toho pořád humbuk..
Ale nebojím se, že by to byla chyba. Už to hezky vydělává nějaký drobný, takže se nebojím toho, že by to takovou částku nevydělalo :)
Píšu recenze rumů na Rumrecenze.cz. Zajímá mě značkový alkohol.
Uživatelský avatar
Petr KomáreK
Znalec
Znalec
Příspěvky: 668
Registrován: 15 črc 2019, 22:25
Bydliště: praha - východ
Kontaktovat uživatele:

Re: Affiliate programy

Příspěvek od Petr KomáreK »

k původnímu tématu, zamyšlení a pohled z mé strany

kdysi dávno, když ve větším na českém internetu jsem psal o whisky já a ... asi jen já, mi to i někdo nabídnul
odmítnul jsem

obecně při psaní recenze jsem ovlivněn celkem dost věcma
když vynechám to obecné (nálada, jídlo před tím, apod), tak i svým očekáváním a vztahem ke značce/výrobci
jak jsem nedávno porovnával starší a nová plnění, tak to můžu napsat dvěma způsoby:
- když ochutnáte starou a novou verzi, tak uvidíte jak to jde postupem času dolů a zapláčete, že už jste tu starou dopili a zbyde vám jen ta aktuální
- když ochutnáte starou a novou verzi, tak můžete pozorovat vývoj chutí od staršího plnění k tomu aktuálnímu

oboje je stejné, ale výsledný dojem jiný

a teď ještě, aby moje psaní ovlivňovalo to, zda si tu láhev díky mě někdo koupí
což těžko po hodnocení:

celkem pitelná, ale průměrná whisky, po náročném dni, kdy se mi už nechce nad ničím přemýšlet si ji rád dám, ale jen proto, že už jsem láhev koupil, jinak za ty peníze nestojí
za skvělou cenu ji koupíte v eshopu: xxxx.cz

s tímhle přístupem se nemůžu divit, že mě nikdo neosloví :)
a to navíc bych se musel snažit na zviditelnění, tak aby můj názor/doporučení mohl něco ovlivnit

a to vynechávám to, že nemá smysl nabízet láhve, které už v nabídce nemají, ale jejich aktuální nabídku
tu mi ovšem nedají, těžko si na ní tímto způsobem vydělám, takže budu opisovat recenze od výrobce nebo jiných
a to už nejsme ani u recenzí, ale u čistě obchodního modelu

sandrider píše: 03 bře 2021, 13:59
Asi jim google a heuréka stačí. Single malt za tisíc a víc si podle mě nikdo, kdo whisky nepije, nebude kupovat jen proto, že někde uvidí reklamu. A ti kdo kupují mají určitě svoje oblíbené a vyzkoušené eshopy, případně použijí heuréku a vyberou podle ceny. Takže je otázka, koho by oslovili...
ten kdo whisky nepije nebo s ní začíná dá víc spíš na doporučení lidí, recenze, webu než na heuréku
alespoň si to myslím

Wladass píše: 03 bře 2021, 15:35 @sandrider Škoda je to pro provozovatele eshopů, je spousta magazínů, který se tomu věnují, blogy, fóra. Je to prostě součást online marketingu, affiliate programy jsou všude a nové a nové přichází denně, jen to odvětví alkoholu pokulhává.
Nedávno jsem podobný web viděl, vypadal jako recenze, ale nějak tam chybělo, kdo to vlastně píše a těm recenzím chyběl lidský rozměr
pravda asi to nebyly čistě kopie z netu, protože na přesnou citaci google nic nenašel
ale všechny byly moc kladné a u všech byl odkaz na shop

Na tenhle online marketing už jsem asi starej

hele, já klidně dám odkaz na eshop, který mi věnoval láhev k ochutnání, ani nezapírám, pokud něco dostanu, že jsem to dostal
ale otázka, kdo mi co dá s rizikem, že napíšu
nic moc, ale naštěstí jsem to dostal, kdybych to koupil, tak bych byl fakt naštvaný
Petr KomáreK
Whiskyonline.cz
http://www.whiskyonline.cz
moje whisky na možnou výměnu: http://pkomarek.cz/whisky/000.html
Odpovědět