Poškozená láhev při koupi

Máte-li náměty, poznámky či nápady k chodu fóra či si chcete jen tak pokecat, sem s tím.
paulhewson
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 40
Registrován: 14 bře 2019, 19:25

Re: Poškozená láhev při koupi

Příspěvek od paulhewson »

Kupováno bylo v polovině května, vyzvednuto minulý týden. Takže zimou by to být nemělo. Ale samozřejmě nevím, jaké byly skladovací podmínky. Ad vyfoceno nevyfoceno před oddělením víčka. Prostě jsem po otevření boxu viděl, že je páska po obvodu neobvyklá, porušená, zkusil to víčko na korku zvednout a šlo to opravdu jednoduše nahoru (tedy krytka se vůbec nebránila v tom smyslu, že by u své spodní části napevno držela). Co se týká míry zničení toho, kde ten pásek po obvodu krytky korku začíná, tak to vypadá na fotce naprosto stejně, jak to bylo před odděláním toho víčka. Co může být trošku jiné (jak jsem nastínil včera), tak je to, jak nyní víčko přilíná k té své spodní ochranné části korku (nyní o trošku méně, než před odstraněním). Každopádně se mi nezdá, že by se ten pásek po obvodu zdeformoval samovolně do vnitřku toho ochranného víčka, spíš to odpovídá tomu, že se do láhve někdo dostal.

Teď jsem spíš nalomen to reklamovat, obchod nám ale proplacení nákladů s vrácením nenabídl, můžeme se zkusit zeptat. V nejhorším případě přijdu o možná použitelnou láhev a náklady spojené se zasláním do obchodu. Happy z toho nebudu, ale v životě jsou horší věci.
zombice
Znalec
Znalec
Příspěvky: 891
Registrován: 28 zář 2011, 19:31

Re: Poškozená láhev při koupi

Příspěvek od zombice »

Když na tohle je těžký odpovědět, když jsi fotil něco úplně jiného, než na co se ptáš. Neměl jsi to otevírat a vyfotit, jak to vypadalo předtím. Tím, že jsi se v tom vrtal, jsi v tom udělal nepořádek a po pravdě já být na straně eshopu, tak se na tebe vykašlu. Já osobně i nechápu, proč by se do flašky pokoušel někdo dostat přes ten proužek, když zrovna u Caol Ily sundáš při troše hraní celou tu krytku bez poškození ;-)
BTW. jednou se mi stalo přesně to, co se zde popisuje. Nová, neotevřená láhev Bruichladdichu, se kterou jsem běžel na nádraží v batohu a špunt o kus povylezl a natrhnul ten proužek přesně v tom perforovaným místě. Myslím, že to bylo i v zimě, takže k tomu rychlý střídání teplot. Takže stát se to při neopatrné manipulaci může.
Mirek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1428
Registrován: 06 dub 2011, 11:11
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Poškozená láhev při koupi

Příspěvek od Mirek »

paulhewson píše: 31 srp 2021, 09:27 Prostě jsem po otevření boxu viděl, že je páska po obvodu neobvyklá, porušená, zkusil to víčko na korku zvednout a šlo to opravdu jednoduše nahoru (tedy krytka se vůbec nebránila v tom smyslu, že by u své spodní části napevno držela).
Tu flašku jednoznačně někdo otevřel a v lepším případě jen ochutnal, v horším vyměnil obsah za nějakou dobrotu z věhlasné a celosvětově proslulé palírny Trebitsch :mrgreen: .
Reklamace je podle mě bezpředmětná, na to ti nikdo neskočí.
V každé organizaci je aspoň jedna osoba, která ví, o co jde. Tu je třeba najít a zastřelit.
paulhewson
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 40
Registrován: 14 bře 2019, 19:25

Re: Poškozená láhev při koupi

Příspěvek od paulhewson »

Mirek píše: 31 srp 2021, 11:02
paulhewson píše: 31 srp 2021, 09:27 Prostě jsem po otevření boxu viděl, že je páska po obvodu neobvyklá, porušená, zkusil to víčko na korku zvednout a šlo to opravdu jednoduše nahoru (tedy krytka se vůbec nebránila v tom smyslu, že by u své spodní části napevno držela).
Tu flašku jednoznačně někdo otevřel a v lepším případě jen ochutnal, v horším vyměnil obsah za nějakou dobrotu z věhlasné a celosvětově proslulé palírny Trebitsch :mrgreen: .
Reklamace je podle mě bezpředmětná, na to ti nikdo neskočí.
Skočí, neskočí, dodavatel snad chápe, že není důvod si to vymýšlet (v objednávce za 20 tisíc byly všechny ostatní láhve v pořádku), že by nám to za to sraní s posíláním láhve někam po Evropě s nejistým výsledkem nestálo. A naše nedůvěra k obsahu viditelně narušené láhve je snad také pochopitelná. Holt je to věc, u které může být každý, kdo chlast kupuje, rád, že se mu to nestalo a doufat, že se ani nestane. A mně se nechce vylít láhev za 3,5 tisíce bez náhrady do záchodu.
paulhewson
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 40
Registrován: 14 bře 2019, 19:25

Re: Poškozená láhev při koupi

Příspěvek od paulhewson »

Každopádně díky všem za názory.
Petr
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1319
Registrován: 25 dub 2011, 18:47

Re: Poškozená láhev při koupi

Příspěvek od Petr »

Já myslel, že rádio Jerevan už nevysílá! A ono jo! :lol: Mimochodem, ta drobnůstka, co došla k úhoně má český název - záklopka.
Odpovědět