Pivní sekce

Máte-li náměty, poznámky či nápady k chodu fóra či si chcete jen tak pokecat, sem s tím.
Odpovědět
Mirek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1428
Registrován: 06 dub 2011, 11:11
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Pivní sekce

Příspěvek od Mirek »

Hunter píše: 25 lis 2018, 12:43 K obědu po téměř šesti letech Nomád Karel IPA, kterou mi dovezl kamarád z Děčína. Je pořád fajn, ale na úplnou špičku už je třeba chmelem nabušenější receptury. 8-)
6 let neobědvat...to bych asi nedal :mrgreen:
V každé organizaci je aspoň jedna osoba, která ví, o co jde. Tu je třeba najít a zastřelit.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Pivní sekce

Příspěvek od Nethar »

Ale oslavil to stylově ;-)
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Pivní sekce

Příspěvek od Hunter »

Chce to pevnou vůli!
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Pivní sekce

Příspěvek od Hunter »

Falkenštejn Gold IPA 15.png
Náhlá smrt Gold, pivovar Falkenštejn Krásná Lípa
světlé speciální pivo svrchně kvašené (Indian Pale Ale)
Další I.P.A. z řady Náhlá smrt, uvařena ve Falkenštejnu v Krásné Lípě. Svrchně kvašené pivo vyrobené ze tří druhů sladu a dvou odrůd chmele. Hlavní roli zde má novozélandská odrůda Nelson, podporována americkou Citrou. Zlatavá barva, výrazné aroma a 6,5 % voltů, které rozhodně neomezují vysokou pitelnost. 75 IBU


Konečně jsem tuhle IPU sehnal, včera v Pivotéce pod Sedlem v Úštěku.
Za mě velká spokojenost, hodně mi sedla. Srovnával jsem na přímo s etalonem kvality, Zaříkávačem chmele od Nomáda a na obou jsem si hodně pochutnal.

http://www.pivnici.cz/pivo/falkenstejn-nahla-smrt-gold/
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
spyna
Znalec
Znalec
Příspěvky: 778
Registrován: 15 bře 2016, 10:37
Bydliště: České Budějovice

Re: Pivní sekce

Příspěvek od spyna »

Hunter píše: 27 říj 2018, 12:35
Lien píše: 19 zář 2018, 09:32 Nové speciálky v Lidlu:

Obrázek

Steam Brew Imperial IPA - velmi dobrá
Steam Brew German RED - velmi dobrý
Steam Brew Imperial Stout - solidní

Za cenu 20Kč je to fajn...
Tak ten Stout není špatnej,takový průměr.
Ale v rámci stylu musím doporučit nizozemský pivovar Emelisse, ti jsou ve stoutech opravdoví mistři.
Tak jsem se k těmto třem kouskům taky nakonec dostal a asi takto:

German RED - nejsem si vůbec jist co to mělo být za pivní styl. Na webu je někde uvedeno že by snad mělo jít o Red ALE jinde zase že o Bock (což je teda docela velký rozdíl). Ať už je to jakkoliv, tak je to celkem neidentifovatelné a dost podprůměrné pivo.
Imperial IPA - lehce podprůměrná nic moc zajímavá, ale alespoň to je poznatelná IPA
Imperial Stout - z těch třech nejlepší, v rámci stylu takový průměr
joy
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2785
Registrován: 27 úno 2014, 17:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pivní sekce

Příspěvek od joy »

No, abych se k tomu vyjadril take. Uz jsem si koupil 2x vsechny 3 kousky v prubehu cca 14 dni a musim rict, ze treba ta Imperial Ipa byla pokazdy jina. Poprvni Ipu moc nepripominala, podruhy ta Ipa skrz sladkost trochu vycnivala nejenom v chuti, ale i vuni.
Jinak me nejvic prave chutnal prave Red German, kazdopadne to tedy Ipa neni podle me v zadnem pripade. Ten stout, no tento styl mi moc nechutna, takze to nedokazi uplne zhodnotit, avsak asi uplne pruser to nebyl.

Odesláno z mého SM-A310F pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
spyna
Znalec
Znalec
Příspěvky: 778
Registrován: 15 bře 2016, 10:37
Bydliště: České Budějovice

Re: Pivní sekce

Příspěvek od spyna »

Koupil jsem to vše po dvou kusech, tak ještě uvidíme jak si povedou při přechutnání. Přiznám se že piva typu Bock moc napité nemám, tak třeba tom "REDu" (je-li to Bock) ještě přijdu alespoň trochu na chuť.
Jinak ta IPA mi charakterově připomínala styl Australian IPA. Neb ty, alespoň co jsem zatím pil, byly vesměs sladší v chuti, jemnější v aroma a míň hořké.
Uživatelský avatar
Pet
Znalec
Znalec
Příspěvky: 961
Registrován: 02 čer 2013, 14:39
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pivní sekce

Příspěvek od Pet »

Na Zastávce Soběšice 12° a Espresso STOUT 15° - Bombarďák, Velká nad Veličkou. Stout byl super.
Obrázek
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Pivní sekce

Příspěvek od Hunter »

Permon NEIPA.jpg
New England IPA od Permonu, 15° Hazy galaxy.
Zakalená, výrazná NEIPA, plná tropického ovoce, nejvíc tu vyčnívají asi mandarinky.
V lednici mám ještě New England IPU od Zichovce, uvidíme, vypadá to, že s tímhle stylem si budu rozumět.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
spyna
Znalec
Znalec
Příspěvky: 778
Registrován: 15 bře 2016, 10:37
Bydliště: České Budějovice

Re: Pivní sekce

Příspěvek od spyna »

Přiznám se, že na NEIPAch v poslední době taky trochu ujíždím.Teď už jen počkat, až české minipivovary začnou ve větším vařit její "opak" ze západního pobřeží, Brut IPA, a budu si moct udělat battle Eastcost vs. Westcoast :lol: ... A když nezačnou, tak seženu nějakou tu nezbytnou chemii a uvařím si ho sám :twisted: ...
Odpovědět