Pivní sekce

Máte-li náměty, poznámky či nápady k chodu fóra či si chcete jen tak pokecat, sem s tím.
Odpovědět
spyna
Znalec
Znalec

Re: Pivní sekce

Příspěvek od spyna » 15 črc 2019, 12:56

Přesně tak, do Brut IPA se obvykle přidávají enzymy pro maximální konverzi škrobů na zkvasitelné cukry a kvasí se hluboce prokavšujícíma kvasinkama. Upravený je i proces rmutování a někdy se vynechává i odrmutování (teplotní zastavení enzymatického procesu). To vše ve snaze dosáhnout maximálního prokvašení (zdánlivé prokvašení může být i víc než 100%). Na NEIPA se naopak používají kvasinky, které prokvašují méně, přidávají se obvykle nesladové obiloviny a při rmutování se cílí na nižší zcukření (zvlášť za louží se často jede jen na jeden rmut).
Whiskybase | Vzorky na výměnu - akt. 27.2.2019

hawks86
New-make
New-make

Příspěvek od hawks86 » 18 črc 2019, 10:48

Dnes se chystám na srovnání 2 novinek od Zichovce - 17 Neipa Citra+Galaxy a 17 Neipa Galaxy+Moisac

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 18 črc 2019, 11:52

Jo, tak to je myslím hodně dobrá volba. :clap:
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Pet
Znalec
Znalec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pet » 18 črc 2019, 17:01

Hauskrecht ph 13 Black flek. Fakt dobrý černý pivo. A Falcon Sourberry: Coffee sour ale. Zajímavý, ale Brněnská kavárna od Brewuniverse mi chutnala víc.

Odesláno z mého Redmi 4X pomocí Tapatalk

Obrázek

hawks86
New-make
New-make

Příspěvek od hawks86 » 18 črc 2019, 21:16

Tak nakonec jsem zvolil místo Zichovce svého prvního Kyselace a to od Alvine Wild West Plum a teda takovou brutální kyselost jsem necekal, tohle asi nebude můj favorit

Pet
Znalec
Znalec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pet » 19 črc 2019, 12:18

Mně první kyseláč taky hrozně nechtunal. Pak jsem si dala od Zichovce malinovo-mangovýho a ten mi hodně chutnal. A když jsou vedra, tak si klidně kyseláča dám.
Obrázek

Kobalt
Znalec
Znalec

Příspěvek od Kobalt » 19 črc 2019, 14:29

Ksyseláče jsou ty nejdivnější (ne)piva co jsem kdy ochutnal. To první co jsem měl (asi nějaké malinové nebo možná jahodové) vonělo jako že už ho přede mnou někdo pil a pak ho do sklenice hned vrátil... Fakt mi to nechutnalo. Za mě ne-e.

Ochutnal jsem pak pár dalších od Ravena, to už bylo trochu lepší ale pořád nic co bych si chtěl dát.
Asi bych rád ochutnal nějaký z těch sladších (mango, žlutý meloun, něco takového?) Ty by snad mohli být i dobré...
"Why is is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"

Fileta
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Fileta » 19 črc 2019, 19:16

Nedávno jsem taky zkusil svůj první kyseláč a Zichovec mi moc nechutnal:
zichovec-sour-passion-fruit.jpg

Petr.D
Znalec
Znalec

Příspěvek od Petr.D » 22 črc 2019, 19:02

Brewdog 11° Instamatic White Pale Ale - žádná sláva, pšenice je pšenice.
Na zlepšení chutě - Elvis Juice
"všechny nerašelinné whisky jsou hnus"

spyna
Znalec
Znalec

Příspěvek od spyna » 24 črc 2019, 10:54

Včera jsme po delší době opět navštívili Budějovický "Klub malých pivovarů 1" a po pravdě řečeno jsem byl hluboce zklamán :? :
- Žumberk 11°
- Hlubocký ležák 11°
- Český Krumlov 12°
- Hulvát POLO 11° (polotmavý)
Vše v mých očích zcela průměrné ležáky, vhodné tak na objemové pití (které v těch vedrech co teď jsou, není zrovna dobrým nápadem) či na zapíjení grilovacího obžerství.
Trochu to zlepšil, až:
Krkonošský Medvěd Summer ALE 10° - příjemný letní vyváženě hořký a šťavnatý "ejlík". Na zadek si z něj člověk nesedne, ale k tomuhle počasí se docela hodí.
Opravdové potěšení mi nakonec přinesl pouze:
- Brew Dog Tower Hill Pale ALE 4,2% alc. - Zlatavá barva, krásné citrusové aroma, příjemně lehké tělo, slabší černý čaj s citronem, pinie (tipuji zastoupení Simcoe či Chinook v Dry hopu), později se přidá i jemná vlna sladovosti. Příjemně suchý a nahořklý závěr. Žádné brutální IBU, ale v kombinaci s nižším PLATO a lehkým tělem to funguje velice dobře. Takhle má podle mě vypadat svěží letní pivo.
Skoťáci naprosto převálcovali všechny české zástupce na pivním lístku, i když si tak říkám, že v tomto případě to ani tak nebude nedostatkem umu českých sládků, jako spíš špatným výběrem hospodského. Tady prostě nebylo z čeho pořádně vybírat. To, že na léto zúžil počet naražených píp z 12 na 10, se dá pochopit. Na prázdniny se Budějce tradičně odjezdem vysokoškoláků docela vylidní, a tak jsou to slabší měsíce. Ale udělat toto krácení čistě na úkor svrchních piv :?: :!: a další ještě nahradit Ciderem (který co to tak průběžně sleduji je naražený už dost dlouho), to mi hlava fakt nebere :o . Nevím zda mám tak unikátní pivní vkus, ale letní pivní lístek sestávající ze šesti ležáků (jeden polotmavý, jeden pšeničný), dvou světlých ALEů, Imperial portera 21° a Cideru mne tedy opravdu neuspokojuje :snooty: . Kde je nějaká APA, IPA, NEIPA, Brut, ideálně v Session verzích nebo třeba Bitter, ALE belgického střihu, letně vyladěný Witbier či Sour. Tohle je naprostá rezignace na pivní rozmanitost :naughty: ... Skoro jako by počáteční nadšení pro dobré a zajímavé pivo začalo pomalu přerůstat ve čistý kozumentský "Biznis" :x :evil: ...
Omlouvám se za trochu delší příspěvek, ale tohle muselo ven...
Whiskybase | Vzorky na výměnu - akt. 27.2.2019

Odpovědět