Pivní sekce

Máte-li náměty, poznámky či nápady k chodu fóra či si chcete jen tak pokecat, sem s tím.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Radek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1345
Registrován: 17 črc 2011, 09:25

Pivní sekce

Příspěvek od Radek »

Tak co říkáte na tohle?
http://www.novinky.cz/cestovani/261098- ... -z-cr.html
...nechcete se někdo pustit do přechutnání? ;)
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.
Namornik

Re: Mišmaš

Příspěvek od Namornik »

No absinthů jsem pár ochutnal, ale že by zrovna ty český byly to pravý ořechový :roll: Nejlevnější Hills se hodí leda tak na mytí oken nebo rychlou a bolestivou vopici (ano mluvím z vlastní zkušenosti). Jinak absinth mám rád a užil jsem si sním spoustu srandy. Po flačce kvalitního absinthu je cice vokno jako výkladní skříň, zato ráno krom příjemné anýzové chuti v puse a vostudy v ulici žádné následky.
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Mišmaš

Příspěvek od Hunter »

Já bych z té nabídky dle svých zkušeností dal hlas belgickému pivu. Leffe, Hoegaarden, Stella Artois...mám s nimi dobré zkušenosti.Ale jsou to spíš piva na vychutnání, maximálně 2 až 3 za večer, není to styl piva na 5 a více kousků jako to naše.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
sandrider
Znalec
Znalec
Příspěvky: 658
Registrován: 04 zář 2011, 14:08

Re: Mišmaš

Příspěvek od sandrider »

Souhlas s Hunterem. Leffe i Hoegaarden mám rád, ale i tak je to pro mě z belgických piv průměr/lehký nadprůměr. Kasteel, Augustijn, Tripel Karmeliet a řada dalších jsou o třídu výš, doporučuju něco z nich vyzkoušet. Stella je takový belgický Gambrinus ;) Další co mi vyloženě sedí je IPA, třeba české výroby od Matušky :clap:
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Mišmaš

Příspěvek od Hunter »

Ty Kasteel, Augustijn, Tripel Karmeliet určitě ochutnám, pokud na ně narazím. Když jsem byl v Bruggách, tak mi tam chutnala ještě jedna značka, ale už jsem zapomněl název, zatím jsem to pivo nevygoogloval. Hoeggarden čepují i u nás v České Lípě, to potěší.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Mišmaš

Příspěvek od Hunter »

Tak už jsem ho asi našel, podle tvaru lahve a obsahu alkoholu to byl nejspíš Duvel.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Mišmaš

Příspěvek od Hunter »

Obrázek
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Namornik

Re: Mišmaš

Příspěvek od Namornik »

Hoeggarden pije moje maminka s citronem. Mě to moc nechutná ani jiný belgičani, tak jedno jako dezert ale víc ne. Když jdu do hospody vypiju tak 10-15 kousků a to by u těhle těžších a aromatičtějších piv asi nešlo :D . Tím nechci říct že je to špatný :hand:
sandrider
Znalec
Znalec
Příspěvky: 658
Registrován: 04 zář 2011, 14:08

Re: Mišmaš

Příspěvek od sandrider »

Hunter: kdybys měl možnost koupit např. Kasteel Rouge, neváhej ;) slušný výběr mají tady http://eshop.proost.cz/ Pivních speciálek je hodně, třeba v Brně vím o pěti.
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Mišmaš

Příspěvek od Hunter »

To snadrider: Píšu si ;) Dobré je taky německé kvasnicové pivo Schöfferhofer
Obrázek
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Odpovědět