Pivní sekce

Máte-li náměty, poznámky či nápady k chodu fóra či si chcete jen tak pokecat, sem s tím.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Pivní sekce

Příspěvek od Hunter »

Celkově mi to prostě nepřišlo ani jako IPA, spíš jako nějaký kříženec ipy a belgického tripelu.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Pivní sekce

Příspěvek od Hunter »

Screenshot_2019-09-11-08-29-23-836_com.untappdllc.app.png
Včera na čepu u Lípáka Cashmere Pale Ale od Pioneer Beer Žatec.
Nějaké info od nich:
American Pale Ale chmelený méně známou odrůdou chmele CASHMERE, které byla vyšlechtěna z Cascade a díky aroma se jí také někdy přezdívá jako " Super Cascade" Chmel dodává pivu velmi specifickou hořkost s jemným dozníváním. Ve vůni se projevují peckoviny a žlutý meloun s tóny pryskyřice a bylin.
Jo, chválil jsem tu už jejich Planet Ale a tohle bylo taky parádní pivko. Jejich používání experimentálních a málo známých odrůd chmele mě baví, PlanetAle mám doma teď i lahvovou verzi na další kolo ochutnávky. Budu tento pivovar sledovat a číhat na další jejich piva.
43d904d7.jpg
K fotbalu jsem pak zkusil po několika letech pivo ze Cvikova, kterýžto pivovar jsem už dávno zavrhl, ale teď přišli s novinkou, za studena chmelenou jedenáctkou Lužický mandarin.
Neváhejte a přijďte do Restaurace Sladovna na Lužický Mandarin. Nadchne vás svou svěží a vyváženou chutí, kterou dotváří i méně obvyklý postup studeného chmelení na konci ležení, ke kterému jsme použili německý chmel Mandarina Bavaria. Právě použití tohoto chmele dodává pivu příjemné ovocné aroma s nádechem mandarinek, citrónu, ananasu a grapefruitu. Lužický Mandarín 11° je vařen na 2 rmuty, tradičním postupem spodního kvašení na otevřené spilce. Můžete si tak vychutnat vyváženou hořkost a plnost typickou pro naše piva.

Stejně, jako dřív všechna jejich piva, trpí podivnou máselně kvasnicovou pachutí, i když se pivo dá pít a vyloženě neurazilo, znovu bych ho nekoupil. Už jen to, že studené chmelení je pro ně něco méně obvyklého, bylo alarmující. Dobře mi tak. 8-)
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Pivní sekce

Příspěvek od Hunter »

IMG_20190914_201920.jpg
Asi nejlepší pivo uplynulého víkendu byl Clock Rišaví Zmikund 20 Imperial Red IPA.
Pivo nadupané chmelem (Citra a Galaxy). Parádní.

Potěšil i točený Plzeňský bandita - Most Wanted IPA, ochutnáno na městských slavnostech v ČL. Tamtéž jsem ochutnal Florian 11 od Skalického Budulínka, pivo uvařené k výročí hasičů ze Skalice. Na spodně kvašené pivo to bylo v pohodě.

Dobrá byla ze skla i Kamenická IPA 15, zakoupená v Úštěku v Pivotéce pod Sedlem..
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Fileta
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1805
Registrován: 15 čer 2015, 14:47
Bydliště: Litovel

Re: Pivní sekce

Příspěvek od Fileta »

Fileta píše: 06 zář 2019, 16:23 Dnešní nákup v olomoucké pivotéce: Albrecht IPA 15*, Chomout single hop ALE 12*, Lucky Bastard IPA 14*.
Hodnocení: 1. Albrecht, 2. Lucky Bastard, 3. Chomout
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Pivní sekce

Příspěvek od Hunter »

Od žateckého minipivovaru Pioneer Beer jsem si dal opět jejich PlanetALE, tentokrát ve skle.
Jde o single hop pale ale chmelený jedinou odrůdou EXPERIMETÁLNÍHO chmele 5520 Saturn ze série novošlechtění z Chmelařského Institutu v Žatci tzv. „Flavour hops from aroma Universe“. Chmel dodává pivu unikátní hořkost a atypické aroma kombinující ovocný, kořenitý a květinový charakter.
Jde znát, že jde o jinou odrůdu chmele, opravdu je kořenitější, nezvyklý a je z něj hodně dobré pivo.
IMG_20190922_184937.jpg


To s milk stoutem Relax od Antoše ze Slaného jsem už tak nadšený nebyl. Je to jen dobré pivo, ale když to s rovnám se špičkou, tedy tím, co umí De Molen, americké a polské pivovary, tak ty naše jsou sice taky pražené a kávové, ale s tenčím a řídčím tělem, není to takové to "kousání čokolády", v plnosti mají naše pivovary podle mě pořád co dohánět. Když tak mi doporučte nějaké portery nebo stouty z ČR, které takové jsou.
IMG_20190922_174703.jpg
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Pivní sekce

Příspěvek od Hunter »

Hunter píše: 23 zář 2019, 11:42 Když tak mi doporučte nějaké portery nebo stouty z ČR.
Stále čekám na tipy na špičkové stouty a portery z ČR...
čekám.jpg
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Pet
Znalec
Znalec
Příspěvky: 962
Registrován: 02 čer 2013, 14:39
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pivní sekce

Příspěvek od Pet »

Mně chutnal od Ravenu BREWHEMIAN Cream Porter 15°. A z Kamenice Imperial Stout. Ale ten byl trochu silnější. A imperial stouty od Zichovce jsou taky dobrý.
Obrázek
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Pivní sekce

Příspěvek od Hunter »

Díky Pet, pivka od Ravena mají v Českolipské pivotéce, mrknu, jestli tam bude i tenhle Porter. :handgestures-thumbupleft:
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
joy
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2785
Registrován: 27 úno 2014, 17:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pivní sekce

Příspěvek od joy »

Me hodne chutnalo tohle: Sibeeria Sweet Baby Jesus, milk stout. Pivnici 8,2b.
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Pivní sekce

Příspěvek od Hunter »

Joyi, taky díky za tip. Jen mám pocit, že u nás jsem od Sibeerie zatím nic neviděl, ale budu si to pamatovat.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Odpovědět