Pivní sekce

Máte-li náměty, poznámky či nápady k chodu fóra či si chcete jen tak pokecat, sem s tím.
Odpovědět
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Re: Pivní sekce

Příspěvek od Hunter » 17 čer 2019, 10:37

IMG_20190615_200559.jpg
Książęce Porter, baltic porter z Polska. Není to až taková pecka jako Okocim nebo Żywiec, ale pořád solidní, navíc asi za 25 korun půllitrovka je v tomto stylu hodně levné pití. Na druhou stranu Okocim a Żywiec vychází asi jen o tři koruny dráž, takže jsem vyzkoušel a příště zůstanu zase jen u těchto osvědčených značek.

IMG_20190614_202231.jpg
Protektor IPA z pivovaru Továrna ze Slaného. Použili chmely Magnum, Chinook, Mandarina, Centennial a Citra. Tohle se povedlo, nadprůměrně dobrá IPA.

IMG_20190614_150607.jpg
V České Lípě otevřeli minulý týden novou pivotéku, tohle je jeden z prvních úlovků. Anglický pivovar Thornbridge a jejich Coco Cocoa Porter. Kokosovo čokoládový porter, taky kvalita, chutnal, ale už jsem pil i plnější a lepší kousky z tohoto stylu. Nákupu ale nelituju, rád jsem ochutnal.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Marvin
Znalec
Znalec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marvin » 23 čer 2019, 10:48

Včera na závěr Zichovec Stout Bourbon Barrel Aged (Imperial Stout 24°) - už na první napití tam byl cítit alkohol, ale v dobrém slova smyslu.

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 24 čer 2019, 12:03

IMG_20190622_200716.jpg
Zichovec NEIPA 17 Citra+Galaxy
Měl jsem už 17 Citra i 17 Galaxy, tentokrát další z řady, mix obou chmelů.
Opět prvotřídní záležitost, ovocně chmelová džusová bomba. Plno tropického ovoce, hlavně mandarinky, ananas, mango, grep, citrón, ale je cítit i sladovost. Výborně jsem si pochutnal.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Vivino profil

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 28 čer 2019, 16:41

IMG_20190627_201701.jpg
Zichovec 15 Sem Tam Sour IPA
Můj první kyseláč nejen od Zichovce, ale vůbec. No, tohle je pro mě asi slepá ulička, tohle mě nezaujalo, i když by toto pivo mělo být někde mezi IPA a kyseláčem. Na mě to bylo prostě kyselé až moc. Což jsem asi mohl čekat :lol: Myslel jsem, že ta kyselost bude v chuti zakomponovaná trochu jinak.

IMG_20190626_173546.jpg
S Anderson Valley jsem už měl několikrát tu čest, a jejich piva byla skvělá, i když to byly i mé oblíbené styly (stout, IPA, Double IPA), tak jsem neodolal a zkusil jejich Boont Amber Ale. I když tenhle styl jinak nevyhledávám, tak musím říct, že jsem si pochutnal. Pochvala do Kalifornie.

IMG_20190625_195907.jpg
Velké očekávání jsem měl ze spolupráce pivovarů z Walesu a Francie, Tiny Rebel/Mont Salève Mango Milkshake IPA.
Cítit bylo mango, pomeranče a mandarinky, úplný džus. V chuti ale výrazně lehčí, limonádka s pomerančem a mangem. Jen lehká nahořklost v dochuti. Mohlo by to na léto nahradit nějaký ten radler, ale na to by musela být plechovka asi 4x levnější. Takže spíš zklamání.

Obrázek

Vivino profil

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 29 čer 2019, 12:00

IMG_20190629_114609.jpg

BrewDog Dead Pony Club Session IPA
Dobře pitelná lehčí IPA, jen 3,8% alkoholu, na desítku vlastně velmi dobré pivko.
Chmel: Mosaic, Citra, Simcoe

IMG_20190617_201131.jpg
Albrecht NEIPA 14
Není to až takový džus, jako Zichovecké NEIPY, ale je fajn, hořkost je taková, jako když rozkoušete sedmikrásku, což celkem koresponduje s etiketou.

Obrázek

Vivino profil

Marvin
Znalec
Znalec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marvin » 29 čer 2019, 18:40

African Queen beer a Kili beer ze Safari pivovaru v Dvoře Králové.

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 15 črc 2019, 08:36

Hunter píše:
04 čer 2019, 14:42
IMG_20190601_203235.jpg

Albrecht Stelzig 13 India Amber Ale
První pivo z Frýdlantu, které mi vyloženě nechutnalo. Divná, rozplizlá hořkost v kombinaci s karamelem, taková hnusná ulpívající pachuť v hubě po něm zůstala, nic, co bych si chtěl zopakovat.
Po velmi nepovedeném pivu od Albrechta jsem chtěl vsadit na jistotu, otevřel dříve vychvalovanou Secret Enigmu a se zlou se potázal.
Nevím, co ve Frýdlantu sládek vyvádí, ale byla velmi podivná, sladká, neharmonická, s hnusnou rozplizlou hořkostí, taky velmi kalná.
Dokonce jsem zbytek vylil, to se nedalo. Trvanlivost přitom až do konce srpna, kupoval jsem z ledničky přímo v pivovaru a po převozu zase hned do ledničky dal. Do odvolání dávám na ignore list, dobrých pivovarů je hodně, riskovat už nebudu. Má s nimi z poslední doby ještě někdo podobnou zkušenost? Kupoval jsem u nich na konci května/začátkem června.

Obrázek

Vivino profil

joy
Profesionál
Profesionál
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joy » 15 črc 2019, 09:22

Diky za info. Piva od Albrechta mam rad, posledni dobu jsem od nich nic nemel, kazdopadne si na ne dam zatim pozor.

Ja si vcera dal cepovanou NEIPU Hazy Jane od Brewdogu, vyborny. Lehce odlisny od NEIP od Zichovce, ale asi mi to chutna vice.
Pak jeste Brut IPu Dry Mode od Zichovce. Taky vyborny.
Jen me zarazilo, Brewdog 16°, obsah alkoholu 7,2, Zichovec 14° , obsah alkoholu 7.

rap
New-make
New-make

Příspěvek od rap » 15 črc 2019, 10:23

Jen me zarazilo, Brewdog 16°, obsah alkoholu 7,2, Zichovec 14° , obsah alkoholu 7.
Je to jeden z typických znaků stylu Brut IPA - nižší stupňovitost EPM díky hlubšímu prokvašení (více cukru se přemění na alkohol). Proto má ten Zichovec Dry Mode lehčí tělo, suchý projev a více alkoholu.
Obrázek

joy
Profesionál
Profesionál
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joy » 15 črc 2019, 11:03

Diky za vysvetleni. Zas jsem o neco chytrejsi.

Odpovědět