Výslovnost

Máte-li náměty, poznámky či nápady k chodu fóra či si chcete jen tak pokecat, sem s tím.
Jerry1
Profesionál
Profesionál

Výslovnost

Příspěvek od Jerry1 » 11 bře 2012, 13:06

Pánové, potřeboval bych poradit s výslovností. Nejedná se sice o whisky, ale aspoň to nějak souvisí se Skotskem. Takže:
- jak se vyslovuje název skotského města "St. Rule's"? Děkuji za vaše případné odpovědi a názory.

Petr
Guru
Guru

Re: Výslovnost

Příspěvek od Petr » 11 bře 2012, 13:15

Já bych to vyslovil "seint růlz" :mrgreen: :hand:

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 11 bře 2012, 13:25

To město se takhle přesně asi jmenovat nemůže, mělo by to být St. Rule, případně Saint Rule. S tím ´s na konci to něco rozvíjí. Výslovnost pravděpodobně Sejnt růl , pokud v tom není nějaký gaelský chyták.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 11 bře 2012, 16:08

Tak teoreticky by se tak i jmenovat mohlo, jako zkrácenina třeba nějakého původního "St. Rule's City", v tomhle smyslu se používá i náš známý Jack Daniel's, aniž by se výslovně psalo Jack Daniel's Whiskey nebo McDonald's.
St je zkratka svatý (zde svatý Regulus, gaelsky to není, to je Riagal), takže číst jak píšou moji předchůdci - sent růls.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Petr
Guru
Guru

Příspěvek od Petr » 11 bře 2012, 16:25

To je hezké, to je hezké. Já pořád říkám, že téma skotská whisky není jenom ten destilát - whisky forum, a kde/v čem všude se hrabeme?
St. Rule = St. Regulus = Riagail a jsme u ostatků Sv. Ondřeje a v překrásném skotském městečku St. Andrews, m.j. kolébce golfu, kde sice není žádná palírna, tak alespoň solidní obchod Luvian´s a nejen s whisky. Co však není, možná bude. Jistý australan Bill Lark, s tím pije některým skotům pěkně krev. Projekt se jmenuje Kingsbarn Distillery: http://www.kingsbarnsdistillery.com/ :flags-australia: :angry-tappingfoot:
Kdo chce strávit s Riagailem zbytek nedělního odpoledne - pro začátek: http://www.evri.com/person/st-regulus-0x126057 :confusion-seeingstars:
Sklenku dobré Skotské je vhodné mít po ruce, cestování dějinami a po Skotsku bude mnohem zábavnější. :hand:
A Jerry, ty nám vyklop, kde jsi k tomuto tématu přišel? :liar:

Jerry1
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Jerry1 » 11 bře 2012, 22:18

Přítelkyně načítá nějakou povídku a svědomitě si chystá výslovnost cizích jmen. A jedním z nich je toto skotské město. Ani nevím, jestli skutečně existující nebo smyšlené.

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 11 bře 2012, 22:24

Není to město, ale místo ve Skotsku, zde o tom píše wikipedie:
http://en.wikipedia.org/wiki/Saint_Regulus
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Vivino profil

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 11 bře 2012, 22:27

To je prave odkaz, co jsem vkladal - o mnichovi. Na obrazku je vez po nem pojmenovana v St. Andrews, ze ktere je, jak jsem odpoledne koukal na YouTube, uchvatny vyhled.
Regulus, byl nejspis Rek, ktery uprchl do Skotska s ostatky sv. Ondreje (Andrew).

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 11 bře 2012, 22:30

Já si ten tvůj odkaz Nethare nerozkliknul, a pravděpodobně ani Jerry, tak jsem to tu vložil.

Obrázek

Vivino profil

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 11 bře 2012, 22:30

ja jen ze to v odkaze prave neni misto, jak pises, ale osoba. Ve meste St. Andrews je St. Rule's Church pojmenovany podle St. Rule.

Odpovědět