Výslovnost

Máte-li náměty, poznámky či nápady k chodu fóra či si chcete jen tak pokecat, sem s tím.
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Re: Výslovnost

Příspěvek od Hunter » 12 bře 2012, 07:46

Co vidíš na tom odkaze? Osobu, nebo místo? Podle všeho je to místo, které je pojmenované podle osoby mnicha... ne? :lol:
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 12 bře 2012, 08:28

:lol:
Nikoliv :-) Pochopil jsem tě tak, že jsi to podal jako článek o místu, které se jmenuje Saint Regulus, abys tím dokázal jeho existenci. Ale místo s takovým názvem - i jestli někde existuje - není ve článku zmíněno, článek na wiki je o mnichovi - svatý Regulus/Rule/Riagal. Jediné "místo", které je ve článku zmíněno jakožto po něm pojmenované, je kostel St. Rule's Church, který je na doplňujícím obrázku a který leží ve městě St. Andrews (dříve Kilrymont).
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 12 bře 2012, 09:26

Přesně tak, a to místo vidíš na fotce a to jsem měl na mysli. Jestli jsem Jerryho správně pochopil, tak o tom místě se píše v té knize, proto z toho vylezlo St. Rule's (Church). Nepátral po žádném mnichovi :lol:
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Jerry1
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Jerry1 » 12 bře 2012, 09:47

Teda vy si vystačíte sami dva :) . Jak jsem psal hned v prvním příspěvku, jedná se o místo / město. Protože je to z povídkové knihy, tak jsem dodal, že ani nevím, jestli se jedná o město smyšlené či existující. A hned jsou tady dvě stránky nových příspěvků :o .

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 12 bře 2012, 10:29

Přesně to jsem chtěl napsat, že tady krásně diskutujeme a Jerrymu je to úplně fuk :-) Opovaž se jerry ještě na něco někdy zeptat, my to bereme strašně odborně :mrgreen: :lol: Už jsem si tam zamluvil letenku ;-)

Je to totiž tak trochu jeden o voze a druhý o koze, ale ok :-) St. Rule's Church či spíše teď jenom St. Rule's Tower je budova/objekt ve Skotsku, můžeme tomu říkat i místo, nikoliv město, to je to jediné, co je zde důležité :-)

Jenom na vysvětlenou, proč mě Huntere totiž tak mateš, ty určitě naschvál :-)
Hunter píše:Co vidíš na tom odkaze? Osobu, nebo místo? Podle všeho je to místo, které je pojmenované podle osoby mnicha... ne?
Můj problém je, že tam právě vidím osobu :lol:
Hunter píše:Není to město, ale místo ve Skotsku, zde o tom píše wikipedie: http://en.wikipedia.org/wiki/Saint_Regulus
Spíš se to tam jenom mezi řečí zmiňuje. Tohle jsem si vyložil (později ještě podpořené první citací) jako: Zde je článek o místu Saint Regulus (bez použití anglického possessive case).

A už mě nechte.... už doooost.... domůůůůů.... whiskuuuuu :lol:

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 12 bře 2012, 10:46

Jak jsem psal, to místo je fakt pěkné, tady zespodu: http://www.youtube.com/watch?v=LG2a1L3RYII
A tady zvrchu v trochu horší kvalitě, ale i s předpisovou výslovností v čase 0:05 :-) http://www.youtube.com/watch?v=KN35FTM8t_8

zombice
Znalec
Znalec

Příspěvek od zombice » 13 bře 2012, 15:26

Cele St. Andrews je nadherne, zvlast kdyz vyjde pocasi. Pres rok je to hlavne univerzitni mesto plne studentu, pres leto zas destinace plne turistu a movitejsich hracu golfu.

Effe
Abstinent
Abstinent

Příspěvek od Effe » 05 srp 2015, 21:08

nevím jestli to už tady někde nebylo,ale pro jistotu :
http://www.dcs.ed.ac.uk/home/jhb/whisky/pronounc.html

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 05 srp 2015, 21:14

Nejsem si jist. Každopádně tady je to i s obrázky (a to už tu asi bylo): https://www.youtube.com/playlist?list=P ... ez3HC5NShW

Ghandimaster
New-make
New-make

Příspěvek od Ghandimaster » 18 zář 2015, 08:19

Musím přiznat, že jestli vám whiskařům něco závidím, tak to jsou právě ty názvy. Jsou zvučné, zajímavé a často docela vznešené. U rumů je to většinou fádní jednoslovný název. Ještěže má většina z nich alespoň nějaký přívlastek.

Odpovědět