Whiskyonline.cz

Máte-li náměty, poznámky či nápady k chodu fóra či si chcete jen tak pokecat, sem s tím.
Odpovědět
pkomarek

Whiskyonline.cz

Příspěvek od pkomarek »

Whiskyonline.cz opět žije (teda snad a doufám, že to nějakou chvíli vydrží)

Někteří si už možná všimnuli, že jsem se pokusil WOL znovu nastartovat, ono je to spíš skoro resuscitace stěží žijícího projektu.
Už jsem si potřeboval od WOL trochu odpočinout. Navíc autíčka jsem už dostal do celkem stabilního stavu.

Jedna anketní otázka úvodem:
Byly dva impulsy, které vedly k tomuto probuzení WOL. Tipnete si někdo jaké to byly?

Před pár lety jsem byl na českém netu skoro sám, ale teď už je to jinak.
WOL se zaměřuje na velmi široké publikum, ale není tam už třeba pořádný prostor pro diskusi, ten je velmi dobře udělaný tady.
Neplánuju v tomto směru žádnou změnu a nebudu se snažit tvořit další fórum přímo na WOL, nebyl by to dobrý nápad a neměl bych už čas ani sílu to udržovat.
Proto bych šel raději cestou, kdy lidi, kteří mají opravdu o whisky zájem nasměruju na další zajímavá místa, třeba sem.
Zatím jsem to vyzkoušel na značce Laphroaig. Časem se to postupně bude dodělávat i do ostatních značek.

Rád bych zapojil do oživení WOL i ostatní lidi.
Některé části na webu postupně ruším, nemají význam nebo nejsou udržovatelné aktuální a tak svůj význam ztrácí.
Rád bych ale zavedl živější místo, kde by byly krátké aktuální informace (již tam malý náznak je) - moohou to být odkazy na články na jiných webech, novinky ze světa whisky, ....
To se doladí podle toho, co přijde za info. Psát ho případně můžete sem do vlákna nebo na mail. Také budu muset dořešit, jak tam různé info a novinky psát, aby autor nezůstal zatajen.

Doufám, že přes toto vlákno od vás dostanu nějakou zpětnou vazbu.
Ono to zcela jinak vypadá doma na lokále se sklenkou whisky v ruce a jinak to vidí čtenáři.
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Whiskyonline.cz

Příspěvek od Hunter »

Tipuju, že jedním z impulsů mohl být Whiskyfestival.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
pkomarek

Re: Whiskyonline.cz

Příspěvek od pkomarek »

Hunter píše:Tipuju, že jedním z impulsů mohl být Whiskyfestival.
vedle
Uživatelský avatar
Rescue
Znalec
Znalec
Příspěvky: 317
Registrován: 06 dub 2012, 17:23
Bydliště: Praha a okolí

Re: Whiskyonline.cz

Příspěvek od Rescue »

Zdravím,

asi nemohu úplně posoudit zmiňovanou "resuscitaci", ale rád bych vám poděkoval za stránky WOL - narazil jsem na ně asi před měsícem a jako jedny z mála, ne-li jediné, mi přijdou poměrně ucelené, obsáhlé...prostě taková malá Whiskypedie. V součinnosti s tímto forem - naprosto optimální.

A na otázku co Vás vedlo k jejich resuscitaci? Snad nedostatek komplexních informací na českém webu?
pkomarek

Re: Whiskyonline.cz

Příspěvek od pkomarek »

Nedostatek informaci na ceskem webu vedl k zalozeni mych prvnich stranek o whisky a nasledne k zalozeni WOL.

Ted se tam dva roky nezmenilo skoro nic. Obcas jsem pridal upoutavku na ochutnavku a obcas neco malo informaci.
Bylo mi lito, ze jsou tak mrtve, navic jsem nabral novou silu a tak jsem se rozhodl v tom pokracovat.
Uživatelský avatar
Rescue
Znalec
Znalec
Příspěvky: 317
Registrován: 06 dub 2012, 17:23
Bydliště: Praha a okolí

Re: Whiskyonline.cz

Příspěvek od Rescue »

To je super - nechť Vám síla vydrží - pokud se bude navazovat nějaká konkrétnější spolupráce (resp. pokud budu mít jako naprostý laik - zatím - :D co nabídnout), tak se určitě rád zapojím...
Petr
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1319
Registrován: 25 dub 2011, 18:47

Re: Whiskyonline.cz

Příspěvek od Petr »

No, ono to není vůbec lehké spustit takový projekt (relevantní informace, vlastní design webu, atd....) a pak ho mít živý. 8-) Sám o tom něco vím, zejména, když je na to člověk sám :doh: Já jsem to, zatím, nedal. Tady v Česku už existují jakési ostrůvky milovníků whisky a pak různě rozprsknutí jedinci všude možně. Někteří mají zájem se družit, naživo nebo virtuálně, některým stačí a vyhovuje ten jejich píseček. S tím se nedá dělat nic než nabízet něco, čím lidi přitáhnout. Takže chválabohu za WOL i tohle Netharovo fórum i jeho videa a taky za pár e-shopů, kde nehlásají bludy a neslibují hory doly. Já jsem se (možná i trochu furiantsky) cítil po jistých impulsech na Whisky Festival, tak uvidíme. Teším se už teď a želím neúčasti několika zanícenců, kteří by určitě do party, co se sejde velmi dobře pasovali.
Asi tady nebudeme mít tolik whisky klubů jako v D, NL nebo B ani tři, na rozdíl od holandštiny, v češtině vycházející časopisy o whisky, nicméně zdejší komunita se nadějně rozrůstá, což je hodně slibné - whisky a koneckonců, všechno dobré pitivo za to stojí. :pray: :hand:
zombice
Znalec
Znalec
Příspěvky: 891
Registrován: 28 zář 2011, 19:31

Re: Whiskyonline.cz

Příspěvek od zombice »

To, ze WOL znovu ozila jsem si vsimnul uz minuly tyden, chodim tam docela pravidelne :-) Proto soucasnou aktivitu vitam a pokud budu moct klidne budu i podporovat. Muzu treba zacit hned tou zpravou o Ardbegu, kouknu na to, melo by mi to precijen neco rikat :-)
A muj tip, ze jeden z impulzu obnoveni aktivity mohla byt (znovuobnovena) aktivita Single malt whisky clubu...
pkomarek

Re: Whiskyonline.cz

Příspěvek od pkomarek »

taky vedle

jeden z impulsu je ciste WOL a zadne okolni aktivity na nej nemely vliv
druhy neni moc whiskovy

treba ten aktualni Ardbeg ve vesmiru je dobry priklad, neco jsem o tom nasel, ale pripada mi to jako jeste vetsi vymyslena novinarska konstrukce, aby to melo zajimavy titulek, nez ten utonuly ve whisky v Glenfiddich

ja prave nestiham moc sledovat ty novinky, staci co neplanovane najdu pri psani znacek
kdyz jsem psal jednoduchou Anguss Dundee, tak jsem nakonec napsal dalsich 10 znacek z jejich produkce
vcera pri dodelavani Ballantines jsem narazil na 41 letou Ballantines Championship a zase bylo co hledat

takze budu rad treba za takovouto pomoc
i dalsi, obcas na WOL najdu chyby (nemyslim jen preklepy), obcas jiz zastarale a chybejici informace
Uživatelský avatar
Rescue
Znalec
Znalec
Příspěvky: 317
Registrován: 06 dub 2012, 17:23
Bydliště: Praha a okolí

Re: Whiskyonline.cz

Příspěvek od Rescue »

To: Petr Komárek - tak jsem si přečetl článek o Ardbergu na ISS. No, nevím, jestli bych si dal gravitačně nedotčenou, dva roky intenzivně ozařovanou (kosmické záření) :D whisky (byť by to byl Ardbeg). Každopádně jsem se snažil oprášit své kvasně technologické vzdělání a zapátrat co jsou to terpeny - naštěstí máme internet a proto za nás mohou myslet jiní :D . Pro naprosté zdokonalení článku posílám odkaz na http://leccos.com/index.php/clanky/terpeny, kde je to poměrně jasně vysvětleno.

A nebo ještě jednodušeji...TERPENY (terpenoidy)-obsahují celistvý počet izopentenylových jednotek a v přírodě se vyskytují v podobě:
SILIC: těkavé, vonné látky v květech nebo v plodech jež jsou příčinou toho, že rostlinné části charakteristicky voní
PRYSKYŘIC: lepkavé, měkké látky nerozpustné ve vodě, snadno tající, vznikají oxidací silic v jehličnatých stromech
BALZÁMŮ: polotekuté směsy silic a pryskyřic

Přeji hodně zdaru při reanimaci WOL.
Odpovědět