Vinařská sekce

Máte-li náměty, poznámky či nápady k chodu fóra či si chcete jen tak pokecat, sem s tím.
Odpovědět
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Vinařská sekce

Příspěvek od Hunter » 06 kvě 2012, 00:11

Pivní sekce se celkem ujala, jen jsem příslušné vlákno přejmenoval a z dotazů přesunul na obecně, a zároveň zakládám i vlákno pro pokec o vínech, která vás zaujala, a chcete je doporučit dalším vínomilcům.
A rovnou začnu. Na poslední degustaci mě moc zaujaly vína od Chateau Lednice,z dvanácti ochutnaných vín ročníků 2010 a převážně 2011 jsem si našel 3 žhavé favority: Ryzlink vlašský 2011 v pozdním sběru-polosladké, Veltlínské zelené 2010 suché a Müller Thurgau 2011 pozdní sběr polosladké.
Obrázek
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Žiži
Znalec
Znalec

Re: Vinařská sekce

Příspěvek od Žiži » 06 kvě 2012, 00:44

Díky za tip a téma. Chateau Lednice neznám, ale příští týden jsou Valtické vinné trhy, http://www.vinnetrhy.cz/, kde je mimo jiné možnost ochutnat i pár vzorků z tohohle vinařství.

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 07 kvě 2012, 23:18

Z další degustace, tentokrát ZD Němčičky, mě z jedenácti ochutnaných vín zaujalo hlavně Rulandské bílé, pozdní sběr 2011, polosladké a pak Neuburské, pozdní sběr 2010, taky polosladké.
http://www.zd-nemcicky.cz/
Obrázek
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Vivino profil

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 15 kvě 2012, 22:25

Před chvílí jsem se vrátil z degustace vín Vinařství Blatel, Blatnice pod Svatým Antonínkem. http://www.vinoblatel.cz/
Ochutnal jsem jedenáct kousků ročníku 2011 a nejvíce mi zachutnal Ryzlink rýnský v pozdním sběru a z červených Cuvée Plachty,výběr z hroznů.

Obrázek

Vivino profil

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 07 čer 2012, 18:02

Ne že bych předpokládal, že někdo z vás pije Sklepmistra, ale že se už falšuje i on, to mě překvapilo.
http://praha.idnes.cz/v-prazske-trznici ... zpravy_sfo
Obzvlášť mě zaujalo, že padělky měly "podřadnou kvalitu". Já měl za podřadného už Sklepmistra. Správně asi měli napsat, že víno bylo "ještě podřadnější, než obvykle". :mrgreen:

Obrázek

Vivino profil

Rescue
Znalec
Znalec

Příspěvek od Rescue » 07 čer 2012, 18:26

Bohužel jsem byl nemile překvapen, kolik lidí právě toho Sklepmistra pije.... :cry: Prostě kultura kvalitního pití je v ČR ještě stále nízká... A k tomu falšování - možná, že právě kvalita Sklepmistra je tím lákadlem pro padělatele, protože dobré víno se padělá jen velmi obtížně....

Radek
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Radek » 07 čer 2012, 20:41

Jojo... moravské domácí je moravské domácí!! pochvaloval si náš předseda jezdeckého oddílu poté co mu demižon moravského domácího byl v nestřeženém okamžiku vypit a v nouzi na poslední chvíli byl demižón naplněn tím co okolní vesnické restaurace v sobotu v poledne daly (Pražský sklepmistr, Nitrianské knieža, Pražský výběr ad.).... bylo to někdy v 80.letech, tak si představte co v těch hospodách mohli mít za nabídku :D .....nepoznal nic!!
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.

Rescue
Znalec
Znalec

Příspěvek od Rescue » 07 čer 2012, 21:09

Jestli on v tom demižónu neměl "víno pro pražáky"? :lol:

Radek
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Radek » 07 čer 2012, 21:22

Von to byl ještě předválečnej důstojník od kavalérie.... na Moravě sloužil.
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 28 čer 2012, 08:34

Kácary.jpg
Kácary.jpg (15.97 KiB) Zobrazeno 4185 x
S odstupem asi dvou let jsem znovu ochutnal Cuvée Kácary 2009 v pozdním sběru z produkce Rodinného vinařství Jedlička & Novák Bořetice. Je z odrůd Rulandské modré, Svatovavřinecké a André. Velmi dobré, uhlazené červené víno, vlajková loď tohoto vinařství.

Obrázek

Vivino profil

Odpovědět