Vinařská sekce

Máte-li náměty, poznámky či nápady k chodu fóra či si chcete jen tak pokecat, sem s tím.
Odpovědět
Senoy
Znalec
Znalec

Re: Vinařská sekce

Příspěvek od Senoy » 20 bře 2014, 15:32

Knihu si od tebe koupím. Můžeme se domluvit na předání na festivalu? Spojím to společně s naháněním Jerryho, než mi vypije můj Glenfarclas :D Peníze ti můžu převést buď obratem nebo na místě. Potřebuji si doplnit vzdělání, má poslední kniha o víně Umění koštérské byla vydána ještě v mládí mého otce a bohužel ji nějak nemůžu najít.

Jerry1
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Jerry1 » 20 bře 2014, 23:58

:arrow: Senoy
Hele, v klidu. Jeden Glenfarclas je načatý. Že je to zrovna ten Tvůj, šance 1:7.

Senoy
Znalec
Znalec

Příspěvek od Senoy » 21 bře 2014, 11:26

Jerry1 píše::arrow: Senoy
Hele, v klidu. Jeden Glenfarclas je načatý. Že je to zrovna ten Tvůj, šance 1:7.
A jéje, než začne festival, bude to 7:1. Tak to budu doufat ve štěstí :eusa-pray:

Jerry1
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Jerry1 » 04 dub 2014, 11:46

Nechystá se zítra někdo z brněnských do Velkých Bílovic na víno?

Jerry1
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Jerry1 » 14 dub 2014, 11:19

Měl jsem tematický (=alkoholový) víkend: v pátek ochutnávka ve Whisky Shopu, tentokrát se zaměřením na whisky dozrávané v sudu po víně.
A v sobotu jsem byl v Bratislavě na Festivalu slovenských vín. A u jednoho vzorku se to stalo - konkrétně u CROUR blanc, premium cuvée 2011, VzH - mj. jsem v něm objevil "tóny whisky". Asi ta páteční průprava udělala svoje.

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 15 dub 2014, 23:02

Obrázek
Povedené cuvée Cimarosa, z Chile. Složení cuvée: Cabernet Sauvignon-Syrah-Carmenere.
Alkohol 14,5%.
Bez rušivých tříslovin, uhlazené, hodně marmeládové. Sice dražší, na to, že je z Lidlu (199,-Kč), ale potešilo.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 15 dub 2014, 23:12

U mě nic nového, víno skoro nepiju...
Obrázek

odesláno z mého Nexus 5 prostřednictvím Tapatalk
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Petr.D
Znalec
Znalec

Příspěvek od Petr.D » 26 říj 2014, 19:25

Otevřel jsem si svůj první Sauternes - Chantet Blanet 2012.
Skvělá ovocná chuť, i přes svou sladkost osvěžující.
Pár informací:
Sauternes je vinařský region , kde se vyrábějí ta nejušlechtilejší sladká vína světa. Bílá sladká vína vytvořená na principu botrytidy teda napadení hroznu ušlechtilou plísní a jejich následné vysušení. Tato dezertní sladká vína bez přidaného cukru či alkoholu jsou vůbec nejelegantnější a sofistikovanější svéh druhu. Kombinace kandovaných citrusů, ořechů, medu, koření a mnoho dalších prvků můžeme v těchto vínech najít. Navíc jsou to vína s vůbec největším potenciálem ke zrání. Nejsou výjimkou pitelná vína přes 100 let.
"všechny nerašelinné whisky jsou hnus"

Marvin
Znalec
Znalec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marvin » 27 říj 2014, 11:03

petr.domansky píše:Kombinace kandovaných citrusů, ořechů, medu, koření a mnoho dalších prvků můžeme v těchto vínech najít. Navíc jsou to vína s vůbec největším potenciálem ke zrání. Nejsou výjimkou pitelná vína přes 100 let.
To jsem měl svou láhev Sauternes z Lidlu archivovat ;). Kvůli whisky dozrávající v sudech po něm, mě to taky zajímalo a skutečně to stálo za ochutnání (a bylo to hodně sladké - broskvový kompot apod.).

Jerry1
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Jerry1 » 18 led 2015, 00:08

V sobotu jsem se zúčastnil menší ochutnávky osmi láhví z vinařství Ota Ševčík, Bořetice. Vše naprosto vynikající, hodno doporučení. Jenom bude (hlavně pro ne jižní Moraváky) problém se sháněním.

Odpovědět