Chuť rumů

Máte-li náměty, poznámky či nápady k chodu fóra či si chcete jen tak pokecat, sem s tím.
Odpovědět
thermoval

Chuť rumů

Příspěvek od thermoval » 19 srp 2012, 10:16

Zdravím.
předem bych chtěl napsat že nejsu žadnej znalec rumů,ani whisky.Obyčejnej pivař,kterej nedavno ochutnal Rum Zacapa a zachutnal mu.Tak jsem si řikal že ten rum z te třtiny není vubec špatnej.A sehnal flašku Ron Centenario Conmemorativo 9 Aňos.Jenže chuť je někde uplně jinde(což se dá samozřejmě pochopit),leze to spiš někam do koňaku,což mě vubec nechutná.Tak bych se chtěl zeptat,zda je možny věřit třeba popisu např.(Jde o velmi jemný rum s plnou chutí tropického ovoce s náznaky vanilky, kokosu a citrusových plodů, který má sladký až medový závěr)je u popisku rumu Plantation Grande Reserve ktery jsem včera zakoupil,ale mam strach rozdělat,aby to nedopadlo jak s (Ron Centenario Conmemorativo 9 Aňos).Pokud je možny tak poradit nějaky dobry (ne drahý rumy),ktery do coňaků nelezou.Vím že každymu chutna něco uplně jinyho a že budete psat že nejlepší je ochutnat.Ale v okolí není skoro žadnych možností.
No a ještě pokud existuje nějyky forum čistě o rumech.nic jsem nenašel.
Za rady ny dobrý rum dík!!!

Jerry1
Profesionál
Profesionál

Re: Chuť rumů

Příspěvek od Jerry1 » 19 srp 2012, 11:49

Velmi dobrý rum za rozumné peníze je Diplomatico Exclusiva 12y. Vzorky nabízí eshop http://www.gentlestore.cz. Samostatné rumové fórum není.

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 19 srp 2012, 12:21

Podle Tvé chuti bych doporučil asi Malteco 15y. Ale Zacapa je kategorie sama o sobě. V chuti je Malteco jemnější, ale určitě ne do koňaku.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Shargard
Znalec
Znalec

Příspěvek od Shargard » 20 srp 2012, 10:47

Mně osobně moc chutná El Dorado 15y a ten má do koňaku hodně daleko.
Obrázek

Odpovědět