Jakou whisky se chystáte koupit nebo jste koupili?

Máte-li náměty, poznámky či nápady k chodu fóra či si chcete jen tak pokecat, sem s tím.
Odpovědět
Walter
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1093
Registrován: 04 dub 2016, 19:34

Re: Jakou whisky se chystáte koupit nebo jste koupili?

Příspěvek od Walter »

Dnes jsem si vyzvedl zásilku z e-shopu R. Jelínek. Na pohled reprezentativní krabice s logem prodejce v sobě ukrývala GoldCock 10 YO a 20 YO. Lahve mají povedený design, stejně tak kartony. Dávám jedničku s hvězdičkou! A u těch kartonů bych se na chvilku zastavil. Jsou nejen vzhledné, ale i hodně bytelné, pevné. Přesto oba doznaly úhony. Sice nejde o velké úrazy, ale... Jeden nese dvě 1cm natržení, druhý jen jedno 2cm, zato s notně zmáčknutým rožkem. Pokud ty kartony nebyly narušené před přepravou, tak trpěly při přepravě díky způsobu zabalení v krabici. Z té šly prvně dost ztěžka vytáhnout, jak tam byly bublinkovou fólií dotěsněné, zadruhé tím byly evidentně pořádně zamáčknuté. Předpokládám, že kdyby se fólie naskládala do krabice i kolem kartonů pravidelně, ne místy nahodile překládaně apod. jak novinový papír, výsledek by byl jistě lepší. Jasné, lahvím se tak nemohlo nic stát, všechna čest, ale obal... Škoda, říkám si.
Donald
New-make
New-make
Příspěvky: 95
Registrován: 08 led 2012, 18:58
Bydliště: Brno /Lazniky

Re: Jakou whisky se chystáte koupit nebo jste koupili?

Příspěvek od Donald »

Walter píše: 01 lis 2021, 23:35 Dnes jsem si vyzvedl zásilku z e-shopu R. Jelínek. Na pohled reprezentativní krabice s logem prodejce v sobě ukrývala GoldCock 10 YO a 20 YO. Lahve mají povedený design, stejně tak kartony. Dávám jedničku s hvězdičkou! A u těch kartonů bych se na chvilku zastavil. Jsou nejen vzhledné, ale i hodně bytelné, pevné. Přesto oba doznaly úhony. Sice nejde o velké úrazy, ale... Jeden nese dvě 1cm natržení, druhý jen jedno 2cm, zato s notně zmáčknutým rožkem. Pokud ty kartony nebyly narušené před přepravou, tak trpěly při přepravě díky způsobu zabalení v krabici. Z té šly prvně dost ztěžka vytáhnout, jak tam byly bublinkovou fólií dotěsněné, zadruhé tím byly evidentně pořádně zamáčknuté. Předpokládám, že kdyby se fólie naskládala do krabice i kolem kartonů pravidelně, ne místy nahodile překládaně apod. jak novinový papír, výsledek by byl jistě lepší. Jasné, lahvím se tak nemohlo nic stát, všechna čest, ale obal... Škoda, říkám si.
Přesně stejná zkušenost s výroční láhví od Jelínka co mi dnes došla. V krabici bylo tolik narvané bublinkové fólie, že je krabice trošku proláčklá. Naštěstí ji stejně vypiju, ale kdyby to byla láhev na uchování, tak by to mrzelo. Jinak design je opravdu parádní.
Uživatelský avatar
richie
Znalec
Znalec
Příspěvky: 536
Registrován: 26 lis 2013, 19:30
Bydliště: Zlín

Re: Jakou whisky se chystáte koupit nebo jste koupili?

Příspěvek od richie »

Návštěva u Mirka ve Vizovicích a přivezený karton Gold Cock 10 yo Nethar Whisky. A k tomu nějaký GC 2014/2021 Plantation finish.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou whisky se chystáte koupit nebo jste koupili?

Příspěvek od Nethar »

Já jsem si koupil Gold Cock 20 yo, protože to je výborná whisky mé oblíbené značky, a nějaké ty slivovičky, abych dohnal tornada v recenzích.
Uživatelský avatar
tornado
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2445
Registrován: 21 zář 2016, 21:18
Bydliště: Praha

Re: Jakou whisky se chystáte koupit nebo jste koupili?

Příspěvek od tornado »

Nethar píše: 09 lis 2021, 21:57 Já jsem si koupil Gold Cock 20 yo, protože to je výborná whisky mé oblíbené značky, a nějaké ty slivovičky, abych dohnal tornada v recenzích.
Netušil jsem, že tu závodíme :shock: O titul král cirhózy neusiluji 8-)
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: Jakou whisky se chystáte koupit nebo jste koupili?

Příspěvek od salam15 »

Von to nebude pít, jen recenzovat
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou whisky se chystáte koupit nebo jste koupili?

Příspěvek od Nethar »

Závodíme jenom když vyhrávám. Ale ne, to byl jen takový vtípek, dohnat tě ve slivovičkách už nedokážu :)
Uživatelský avatar
tornado
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2445
Registrován: 21 zář 2016, 21:18
Bydliště: Praha

Re: Jakou whisky se chystáte koupit nebo jste koupili?

Příspěvek od tornado »

Nethar píše: 10 lis 2021, 10:05 Závodíme jenom když vyhrávám. Ale ne, to byl jen takový vtípek, dohnat tě ve slivovičkách už nedokážu :)
Já mam v pořadníku ochutnávání Jelínkovic slivovicový adventní kalendář. To je 24 různých slivovic. To bude recenzí, až to vypiji. To budeš zakládat novou podkategorii :doh:
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou whisky se chystáte koupit nebo jste koupili?

Příspěvek od Nethar »

Ale ale, tak přece jen je to závod! A co myslíš, že jsem si za ty slivovičky právě objednal jo, co? ;)
dpd.jpg
Uživatelský avatar
tornado
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2445
Registrován: 21 zář 2016, 21:18
Bydliště: Praha

Re: Jakou whisky se chystáte koupit nebo jste koupili?

Příspěvek od tornado »

Nethar píše: 10 lis 2021, 10:40 Ale ale, tak přece jen je to závod! A co myslíš, že jsem si za ty slivovičky právě objednal jo, co? ;)
dpd.jpg
Sakra :angry-teeth:
Odpovědět