Jakou whisky se chystáte koupit nebo jste koupili?

Máte-li náměty, poznámky či nápady k chodu fóra či si chcete jen tak pokecat, sem s tím.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Fileta
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1805
Registrován: 15 čer 2015, 14:47
Bydliště: Litovel

Re: Jakou whisky se chystáte koupit nebo jste koupili?

Příspěvek od Fileta »

Martin2 píše: 26 kvě 2021, 23:51 ... když bych ji bral z DE tak k ní frknu Grant's Distillery Ed. po redesignu.
Grant's DE koupíš levně i v ČR, litrovka 540 kaček ;)
https://www.excaliburshop.com/item/1082 ... e-1l-46-3/
paulhewson
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 40
Registrován: 14 bře 2019, 19:25

Re: Jakou whisky se chystáte koupit nebo jste koupili?

Příspěvek od paulhewson »

Nethar píše: 27 kvě 2021, 08:31 To je lehká otázka. V situaci, že mám všechny shopy připadající v úvahu prověřené a jsem s nimi spokojený a to včetně dopravců, které využívají, tak se zaměřím na tyto věci:
- ESG - velmi důležité - Environmental, social and corporate governance - dívám se, jak si daná firma v tomto ohledu vede a co pro ESG dělá
- podporuje daný eshop lokální výrobce? Tedy balí do krabic, které se vyrábí v dané lokalitě, využívá místní pracovní síly, prodává spolu s danými lahvemi i místní rukodělné výrobky, apod. Samozřejmě přednost mají lokální výrobci čeští před lokálními výrobci evropskými
- veganské - dávám přednost veganským výrobkům, náhražkám kůže na obaly luxusních lahví, apod.
- neutralizace uhlíkové stopy - záleží mi na tom, aby daná firma neutralizovala veškerou uhlíkovou stopu, kterou zanechá. Jednak tedy samozřejmě vhodnou volbou procesů, druhak případně vysázením nových deštných pralesů například na jižní Moravě
- genderová rovnoprávnost - strašně důležité! - ve vedení firmy musí být zastoupeno přibližně stejné procento ze všech pohlaví
- přístup k sexismu a ke kampani #metoo - stačí několik krátkých vyhledávání na twitteru na účtech zaměstnanců - měli by se nejméně jednou měsíčně vyhranit proti Whisky Bibli Jima Murraye a obvinit někoho z nemístných sexistických narážek

Až když toto všechno prověřím, zkontroluju a oboduji (mám na to excelovskou tabulku s váženými průměry, můžu sdílet, každý shop přehodnocuju jednou měsíčně), mrknu se případně i na celkovou cenu objednávky překonvertovanou do koruny české. V takovém případě, že některý zvažovaný eshop je celkovou cenou levnější než jsou ostatní, snížím mírně nároky v předchozích zmíněných bodech a objednám z něj.

Nabízíš sdílení té tvé sofistikované tabulky. Tak to zde prosím udělej. Díky.
Uživatelský avatar
tornado
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2445
Registrován: 21 zář 2016, 21:18
Bydliště: Praha

Re: Jakou whisky se chystáte koupit nebo jste koupili?

Příspěvek od tornado »

Nethar píše: 27 kvě 2021, 08:31 To je lehká otázka. V situaci, že mám všechny shopy připadající v úvahu prověřené a jsem s nimi spokojený a to včetně dopravců, které využívají, tak se zaměřím na tyto věci:
- ESG - velmi důležité - Environmental, social and corporate governance - dívám se, jak si daná firma v tomto ohledu vede a co pro ESG dělá
- podporuje daný eshop lokální výrobce? Tedy balí do krabic, které se vyrábí v dané lokalitě, využívá místní pracovní síly, prodává spolu s danými lahvemi i místní rukodělné výrobky, apod. Samozřejmě přednost mají lokální výrobci čeští před lokálními výrobci evropskými
- veganské - dávám přednost veganským výrobkům, náhražkám kůže na obaly luxusních lahví, apod.
- neutralizace uhlíkové stopy - záleží mi na tom, aby daná firma neutralizovala veškerou uhlíkovou stopu, kterou zanechá. Jednak tedy samozřejmě vhodnou volbou procesů, druhak případně vysázením nových deštných pralesů například na jižní Moravě
- genderová rovnoprávnost - strašně důležité! - ve vedení firmy musí být zastoupeno přibližně stejné procento ze všech pohlaví
- přístup k sexismu a ke kampani #metoo - stačí několik krátkých vyhledávání na twitteru na účtech zaměstnanců - měli by se nejméně jednou měsíčně vyhranit proti Whisky Bibli Jima Murraye a obvinit někoho z nemístných sexistických narážek

Až když toto všechno prověřím, zkontroluju a oboduji (mám na to excelovskou tabulku s váženými průměry, můžu sdílet, každý shop přehodnocuju jednou měsíčně), mrknu se případně i na celkovou cenu objednávky překonvertovanou do koruny české. V takovém případě, že některý zvažovaný eshop je celkovou cenou levnější než jsou ostatní, snížím mírně nároky v předchozích zmíněných bodech a objednám z něj.
Ty vůbec neřeším rasovou diskriminaci, přístup k BLM a vyrovnání se s otrokářskou minulostí? :shock: Člověče, zamysli se nad sebou :angry-tappingfoot:
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou whisky se chystáte koupit nebo jste koupili?

Příspěvek od Nethar »

paulhewson píše: 27 kvě 2021, 09:23 Nabízíš sdílení té tvé sofistikované tabulky. Tak to zde prosím udělej. Díky.
Obrázek
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou whisky se chystáte koupit nebo jste koupili?

Příspěvek od Nethar »

tornado píše: 27 kvě 2021, 09:41 Ty vůbec neřeším rasovou diskriminaci, přístup k BLM a vyrovnání se s otrokářskou minulostí? :shock: Člověče, zamysli se nad sebou :angry-tappingfoot:
Obrázek
Uživatelský avatar
LukeD
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1236
Registrován: 23 črc 2018, 23:45
Bydliště: Brno

Re: Jakou whisky se chystáte koupit nebo jste koupili?

Příspěvek od LukeD »

Nethar prostě nezklame. :D
Obrázek Je lepší žít hodinu jako tygr než celý život jako červ.
Lojza
New-make
New-make
Příspěvky: 166
Registrován: 13 úno 2020, 10:29

Re: Jakou whisky se chystáte koupit nebo jste koupili?

Příspěvek od Lojza »

Koupil jsem JW black a jsem zcela spokojený. Ideální whisky ke knize. Na výzkum jsou jiné kousky.
Mirek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1428
Registrován: 06 dub 2011, 11:11
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou whisky se chystáte koupit nebo jste koupili?

Příspěvek od Mirek »

Správně, za dobrou práci knihu... :mrgreen:
V každé organizaci je aspoň jedna osoba, která ví, o co jde. Tu je třeba najít a zastřelit.
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: Jakou whisky se chystáte koupit nebo jste koupili?

Příspěvek od salam15 »

JW Black matters
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
Uživatelský avatar
Fileta
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1805
Registrován: 15 čer 2015, 14:47
Bydliště: Litovel

Re: Jakou whisky se chystáte koupit nebo jste koupili?

Příspěvek od Fileta »

Naštěstí existuje v rámci rasové rovnováhy taky tato lahev ;)
https://www.whiskybase.com/whiskies/whi ... ite-walker
Odpovědět