Jakou whisky se chystáte koupit nebo jste koupili?

Máte-li náměty, poznámky či nápady k chodu fóra či si chcete jen tak pokecat, sem s tím.
Odpovědět
čolek

Re: Jakou whisky se chystáte koupit?

Příspěvek od čolek »

Nene, nakonec jsem objednal z TopAlkoholu. Do Excaliburu si asi zajedu až s kamarádem (mým partnerem ve whisky zbroji) osobně na konci května. Udělal jsem si seznam mých 20 favoritů, to bude ještě těžké vybírání :D Výhoda na TopAlkoholu byla, že sice ten Talisker byl v litrové verzi o 70 korun dražší, ale zase byl v litrové verzi i ten Lagavulin, takže mě nakonec zvyklalo to, že by mně ho mohl někdo vykoupit, než by se na něho dostalo regulérně :)
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Jakou whisky se chystáte koupit?

Příspěvek od Hunter »

Teď jsem na to mrknul, dobré ceny, na fotce mají ten talisker DE z roku 1993, takže bychom měli mít každý lehce jiný.Taky netrpělivě očekávám zásilku, tentokrát premiérově z maneo.cz.Tenhle týden má přijít...
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
čolek

Re: Jakou whisky se chystáte koupit?

Příspěvek od čolek »

Díky za tip na obchod, ten jsem neznal, pěkná cena za litrový Ardbeg 10 :)
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Jakou whisky se chystáte koupit?

Příspěvek od Hunter »

Pár cen mají až dumpingových, mrkni třeba na HammerHead...
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
čolek

Re: Jakou whisky se chystáte koupit?

Příspěvek od čolek »

Tak holky už mně došly, Talisker je 1998 a Lagavulin nakonec 1994. Otevřel jsem k prvnímu seznámení zatím jen Talisker - TA VŮNĚ! :twisted: O víkendu udělám recenze
čolek

Re: Jakou whisky se chystáte koupit?

Příspěvek od čolek »

Je čas začít přemýšlet nad další lahvinkou :D

Asi konečně padne Balvenie 14yo Golden Cask, už ho plánuju snad přes rok, ale pořád se mně do něho nechtělo, tak doufám, že si ním osladím život :)
Shargard

Re: Jakou whisky se chystáte koupit?

Příspěvek od Shargard »

Dneska mi dorazila Yamazaki 18y. Je nádherná. Už se nemůžu dočkat až ji otevřu.
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Jakou whisky se chystáte koupit?

Příspěvek od Hunter »

Momentálně budu objednávat tohoto BenRiacha:
BenRiach 12Y Pedro Ximenez.jpg
BenRiach 12Y Pedro Ximenez.jpg (14.71 KiB) Zobrazeno 5840 x
BenRiach 12 YO 'Heredotus Fumosus' Peated, Pedro Ximenez nabízí rašelinný styl „zabalený“ do nasládlého charakteru, který whisky získala dozráním v dubových sudech po fortifikovaném sherry vyrobeném z odrůdy Pedro Ximenez. Název této whisky lze pojmout také jako 'zakouřené sherry'. Ve vůni dominuje rašelina a kouř, ale ucítíme i svěží aroma citrusů a vanilky. Chuť tohoto nápoje má silný kouřový výraz, je ale také nasládlá, kořenitá a rašelinná. Nabízí úžasné sloučení typického stylu Speyside s dokonalou úpravou stylu Sherry Pedro Ximenez. Jim Murray: 93/100. Táta si ho vybral k narozeninám, tak samozřejmě ochutnám a přinesu reportáž, ale musíte do srpna vydržet.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Jakou whisky se chystáte koupit?

Příspěvek od Hunter »

Nedávno bylo nakousnuto téma bourbonů, které by měly už stát za nákup. Dostal jsem dnes od kolegy tip na Blantons Single Barrel Gold Edition, 51,5%, http://www.topalkohol.cz/zbozi/blantons ... ition-0-7l Prý nejlepší bourbon, co kdy pil, a to už něco odpito taky má :P
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Króča

Re: Jakou whisky se chystáte koupit?

Příspěvek od Króča »

Jo to věřim..popis i cena mne zaujaly už před časem..brousím si na něj zub ale musí vydržet..na cestě mám právě Four Roses single barrel a pak bude řada na Wild Turkey rare breed..potom snad už nějaký ten Blantons:-)
Odpovědět