Jakou whisky se chystáte koupit nebo jste koupili?

Máte-li náměty, poznámky či nápady k chodu fóra či si chcete jen tak pokecat, sem s tím.
Odpovědět
Žiži
Znalec
Znalec
Příspěvky: 523
Registrován: 15 led 2012, 01:49
Bydliště: Brno

Re: Jakou whisky se chystáte koupit nebo jste koupili?

Příspěvek od Žiži »

Rog píše: 15 kvě 2021, 21:09 Mňa by zaujimalo, kde sa dá zohnať Adrmore Traditional Cask🤔?
Rozumně se už moc sehnat nedá. Já jsem to koupil v jednom malým obchůdku s chlast... ehm, alkoholem v Brně, mám to po cestě z práce. Ve stejném krámě jsem koupil i Bunna 12. Mám teď nějakou nostalgickou, tak jsem si pořídil, a asi ještě pořídím, pár lahví, které bych znovu rád ochutnal než to bude složitý nebo nemožný sehnat.
paulhewson
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 40
Registrován: 14 bře 2019, 19:25

Re: Jakou whisky se chystáte koupit nebo jste koupili?

Příspěvek od paulhewson »

Caol Ila 25y
Edradour 2008 Natural Cask Strength - Sherry Cask 57.8 %
Uživatelský avatar
Martin2
Znalec
Znalec
Příspěvky: 340
Registrován: 26 úno 2021, 22:41
Bydliště: kousek od HK

Re: Jakou whisky se chystáte koupit nebo jste koupili?

Příspěvek od Martin2 »

Dovolím si zde nadhodit jedno takové téma. Chtěl bych si přístí týden koupit jednu nebo dvě láhve - mám možnost z Francie, Rakouska, Německa, Polska nebo z ČR. V ČR vyjde nákup nejdráž - dotaz spočívá v tom jak se rozhodujete kde nakoupíte? Podle ceny nebo ještě podle něčeho dalšího. Jen ještě zmíním že všude kde bych nakupoval jsem již dříve něco koupil takže to mám prověřené / neboli ověřené či důvěryhodné e-shopy.
Žiži
Znalec
Znalec
Příspěvky: 523
Registrován: 15 led 2012, 01:49
Bydliště: Brno

Re: Jakou whisky se chystáte koupit nebo jste koupili?

Příspěvek od Žiži »

Tobě se vyplatí tahat jednu nebo dvě láhve ze zahraničí?
Uživatelský avatar
Martin2
Znalec
Znalec
Příspěvky: 340
Registrován: 26 úno 2021, 22:41
Bydliště: kousek od HK

Re: Jakou whisky se chystáte koupit nebo jste koupili?

Příspěvek od Martin2 »

V ČR to vyjde cca o 1500kč víc, jinými slovy u nás si koupím jednu a když to koupím venku můžu za stejný prachy mít dvě - takže ano podle mě se to vyplatí.
Uživatelský avatar
LukeD
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1236
Registrován: 23 črc 2018, 23:45
Bydliště: Brno

Re: Jakou whisky se chystáte koupit nebo jste koupili?

Příspěvek od LukeD »

Možná by bylo fajn zmínit, o které lahve konkrétně se jedná...
Obrázek Je lepší žít hodinu jako tygr než celý život jako červ.
Uživatelský avatar
Martin2
Znalec
Znalec
Příspěvky: 340
Registrován: 26 úno 2021, 22:41
Bydliště: kousek od HK

Re: Jakou whisky se chystáte koupit nebo jste koupili?

Příspěvek od Martin2 »

A tak proč ne - uvažuju že si konečně koupím Glenmo Cake protože se tak nějak začíná ztrácet z trhu (FR, DE cca 100eur, PL 2160kč, ČR přes 4000) když bych ji bral z DE tak k ní frknu Grant's Distillery Ed. po redesignu.
Původně jsem to ale myslel jen v obecné rovině - šlo by přeformulovat i tak co vás vede k nákupu mimo ČR a pokud máte na výběr více zemí podle čeho se rozhodujete.
Ještě k tomu vyplatí / nevyplatí - běžně kupuju po jedný flašce z ciziny nevidím v tom rozdíl oproti ČR - ten proces na e-shopech je úplně stejnej (mám tedy možná výhodu že ovládám jazyky) a zásilka mi přijde domů úplně stejně.
Uživatelský avatar
LukeD
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1236
Registrován: 23 črc 2018, 23:45
Bydliště: Brno

Re: Jakou whisky se chystáte koupit nebo jste koupili?

Příspěvek od LukeD »

Řeknu ti to asi takhle. Poslední rok dva jsem se snažil, pokud to jen trochu šlo, zainteresovat do objednávky/nákupu ze zahraničí více lidí. Lhostejno, zda jde o klasický eshop či aukci. Poštovné je pak poloviční, třetinové, příp. ještě nižší. A to je vlastně asi to hlavní, co při nákupu ze zahraničí řeším. Dokonce i díky fóru už jsem absolvoval minimálně dva "spojené" nákupy, přičemž jednou jsem se připojil, jednou to sám vyprovokoval svým dotazem.

Pak samozřejmě ještě řeším, zda-li ta lahev čirou náhodou nejde vydražit levněji, než jde koupit v obchodech. Občas tenhle případ může nastat. Třebas u tebou zmiňované Glemno Cake se dívám, že v rámci německé aukce teď chodí kolem 100 eur. Takže v tomto případě spíše záleží na tom, jak nízko se s poštovným ze zahraničí dostaneš ve srovnání s tou aukcí...
Obrázek Je lepší žít hodinu jako tygr než celý život jako červ.
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: Jakou whisky se chystáte koupit nebo jste koupili?

Příspěvek od salam15 »

Rozhoduji se primárně dle ceny, koneckonců Glenmorangie Cake je všude stejná. Nevím tedy, proč bych měl za ní Čechům platit výrazně víc než jinde.
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou whisky se chystáte koupit nebo jste koupili?

Příspěvek od Nethar »

To je lehká otázka. V situaci, že mám všechny shopy připadající v úvahu prověřené a jsem s nimi spokojený a to včetně dopravců, které využívají, tak se zaměřím na tyto věci:
- ESG - velmi důležité - Environmental, social and corporate governance - dívám se, jak si daná firma v tomto ohledu vede a co pro ESG dělá
- podporuje daný eshop lokální výrobce? Tedy balí do krabic, které se vyrábí v dané lokalitě, využívá místní pracovní síly, prodává spolu s danými lahvemi i místní rukodělné výrobky, apod. Samozřejmě přednost mají lokální výrobci čeští před lokálními výrobci evropskými
- veganské - dávám přednost veganským výrobkům, náhražkám kůže na obaly luxusních lahví, apod.
- neutralizace uhlíkové stopy - záleží mi na tom, aby daná firma neutralizovala veškerou uhlíkovou stopu, kterou zanechá. Jednak tedy samozřejmě vhodnou volbou procesů, druhak případně vysázením nových deštných pralesů například na jižní Moravě
- genderová rovnoprávnost - strašně důležité! - ve vedení firmy musí být zastoupeno přibližně stejné procento ze všech pohlaví
- přístup k sexismu a ke kampani #metoo - stačí několik krátkých vyhledávání na twitteru na účtech zaměstnanců - měli by se nejméně jednou měsíčně vyhranit proti Whisky Bibli Jima Murraye a obvinit někoho z nemístných sexistických narážek

Až když toto všechno prověřím, zkontroluju a oboduji (mám na to excelovskou tabulku s váženými průměry, můžu sdílet, každý shop přehodnocuju jednou měsíčně), mrknu se případně i na celkovou cenu objednávky překonvertovanou do koruny české. V takovém případě, že některý zvažovaný eshop je celkovou cenou levnější než jsou ostatní, snížím mírně nároky v předchozích zmíněných bodech a objednám z něj.
Odpovědět