Jakou whisky se chystáte koupit nebo jste koupili?

Máte-li náměty, poznámky či nápady k chodu fóra či si chcete jen tak pokecat, sem s tím.
Odpovědět
Jerry1
Profesionál
Profesionál

Re: Jakou whisky se chystáte koupit?

Příspěvek od Jerry1 » 09 kvě 2011, 08:37

Hunter píše:Jsem opravdu zvědavý, no a ještě prozradím, že ze stejné stáje by měla vyjít Old Ballantruan, http://www.whiskybase.com/whiskies.php? ... skyid=6967 Pokud vše klapne, můžete se těšit na další recenze!
Tu jsem chutnal přímo ve Skotsku a na základě toho si ji přivezl domů. Tento čtvrtek bude otevřena, tak napíšu čerstvé dojmy.

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 09 kvě 2011, 09:38

A to jsem si Jerry říkal, jak je tohle neznámá a okrajová záležitost, že to nebudete nikdo znát :D Ale tím líp, aspoň uvidíme, zda se pak v hodnocení shodneme.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Jerry1
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Jerry1 » 09 kvě 2011, 09:57

To máš tak - byli jsme ve Speyside a navštívili dohromady nějaký 18 palíren. Když to zjednoduším, všechno velmi dobré až výborné whisky. Ale ten základ je pořád stejný - jemná nasládlost až sladkost (tedy v kategorii whisky, není možno tuto sladkost srovnávat třeba s rumy). No a potom přijedeš do Tomintoul, kde mají mj. právě Old Ballantruan, lahodnou nakouřenou whisky, která prostě vybočuje z daného rámce. Sice se nedala přímo v palírně koupit, ale to vyřešil obchod v Dufftownu. A tak jsem k ní přišel.

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 09 kvě 2011, 10:08

To je dobrý, hele to bude ten obchod, co ho v knize Whisky zmiňuje Michael Jackson, dokoce se dají vygooglovat i jejich stránky, http://www.whiskyshopdufftown.co.uk/ Svět je malý... Ten obchod má jednu dobrou vlastnost, myslím jejich stránky, dají se filtrovat peated whisky podle síly (light,medium,heavy), to samé třeba u sherry, takže si takhle můžeme vytipovat další kousky do sbírky dle osobních chutí a preferencí...
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Vivino profil

Jerry1
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Jerry1 » 09 kvě 2011, 10:18

V tom obchodě jsem byl taky, mj. na dopitné po podzimním whisky festivalu, mám od nich skleničku. Ale Old Ballantruan jsem koupil v obyčejné sámošce.

čolek

Příspěvek od čolek » 10 kvě 2011, 16:49

Tak jsem se nakonec práskl přes kapsu a objednal Talisker Distillers Edition (rok bohužel nevím) a Lagavulin Distillers Edition 1991. Teď už to jenom bez zbláznění vydržet než to dojde :(

Shargard
Znalec
Znalec

Příspěvek od Shargard » 10 kvě 2011, 20:49

No to ale bude fuška. Ti povim.
Obrázek

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 10 kvě 2011, 21:10

Tak to je náhoda čolku, tu jsem taky zrovna objednal, je to konkrétně tahle: http://www.thewhiskyexchange.com/P-13029.aspx

Obrázek

Vivino profil

čolek

Příspěvek od čolek » 10 kvě 2011, 21:27

Díval jsem se do tvé sbírky, že už se ti tam jedna povaluje :) Já až dojdou, udělám určitě recenze, a budu zvědavý, jak se od sebe budou lišit, jestli budu mít edici z jiného roku než ty

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 10 kvě 2011, 22:01

Ve sbírce už ji mám,ale ještě jsem ji nehodnotil, je koupená,ale zatím uložena u Nethara, to byla objednávka z Anglie.Takže ještě musím chvíli vydržet, než ji dostanu :D Ale do sbírky jsem ji už dal, prozatím bez bodů...Tos bral z toho ExcaliburCity?

Obrázek

Vivino profil

Odpovědět